Giannis kuleje, Grecja wchodzi do 1/8 finału Mistrzostw Europy w koszykówce

MEDIOLAN – Kolejne zwycięstwo Grecji, także drobne obawy.

Giannis Antetokounmpo zdobył 25 punktów w 19 minut, po czym opuścił w połowie trzeciej kwarty z kontuzją kostki w wygranym przez Grecję 90:69 z Estonią w finale grupy C obu drużyn na EuroBasket w czwartek.

Antetokounmpo wyraźnie utykał po meczu, ale był w stanie wziąć udział w pomeczowym świętowaniu na boisku i wymienić uściski dłoni z zawodnikami i trenerami Estonii.

Trener Grecji Dimitrios Etodis powiedział, że Antitokonmo miał lód i był leczony, ale nie wyglądał na zaniepokojonego.

Wszystko w porządku, powiedział Etiudy.

Antetokounmpo wypadł z boiska 9 do 10, aw swoich czterech meczach fazy grupowej średnio 29,5 punktu oddał 58% strzałów w 26-1/2 minuty na mecz.

Kostas Slokas strzelił 11 dla Grecji (5-0).

Sim Sander Finn prowadził Estonię (1-4) z 19 punktami. Kerr Kriisa i Janari Joesaar zdobyli 12 punktów, a Kristjan Kitsing 10.

Włochy 90, Wielka Brytania 56

Również w Mediolanie, w meczu rozegranym około dwie godziny po ogłoszeniu śmierci królowej Elżbiety II, oferta Wielkiej Brytanii została udaremniona przez ogromny łańcuch blokad z Włoch.

Simone Fontechio zdobyła 18 punktów dla Włoch (3-2), które zdobyły 13 od Luigiego Datumiego, 11 od Niccolo Milliego i 10 od Giampaolo Ricciego.

Włochy zakończyły mecz 25-2, a Wielka Brytania straciła 16 z ostatnich 17 strzałów w ciągu ostatnich 12:43.

Miles Hesson zdobył 18 punktów, a Karl Whittle dodał 12 dla Wielkiej Brytanii (0-5).

Włochy grały 12 zawodników – 11 z nich strzeliło bramkę, 11 miało zbiórki, a 11 asystowało.

Bojan Bogdanovic za 3 punkty przewagi 4:19 z lewej strony dał Chorwację przewagę i był częścią mety 15:6 dla zwycięzców.

Bogdanovic pokonał wszystkich strzelców z 27 punktami dla Chorwacji (3-2), podczas gdy Dominic Mavra zdobył 13 punktów, Kronoslav Simon dodał 11 punktów, a Carlo Matkovic i Ivica Zubak zdobyli po 10 bramek.

READ  Polska proponuje zakaz importu rosyjskich diamentów i gazu płynnego w ramach nowego pakietu sankcji

Wołodymyr Czapla prowadził Ukrainę (3-2) z 21 punktami. Bogdan Plezniuk zdobył 16, Sve Mikhailuk 14, a Issof Sanon 11.

Czechy 88, Izrael 77

W Pradze Czechy (2-3) zajęły ostatnie miejsce w 1/8 finału i wyeliminowały Izrael (2-3).

Vojtech Hroban zdobył 25 punktów, Jan Vesely 16 punktów, a Thomas Satoransky 14 punktów i 11 asyst dla Czechów, którzy zmierzą się z Grecją w 1/8 finału.

Yam prowadził orbitę Izraela z 16 punktami. Tomar Djenat zdobył 15 punktów, a Deni Avdega i Rafael Minko po 12 punktów.

Nikola Jokic zdobył 19 punktów w 18. minucie rzutem 7 na 8, a Serbia nie została pokonana (5:0).

Nikola Milutinov zdobył 16 punktów, Marko Godoric dodał 15 punktów, Vasilije Micic 12 punktów, Nikola Kalinic 11 punktów, a Dejan Davidovac 10 punktów dla Serbii, która uzyskała 67 proc.

Michel Michal strzelił 17 goli dla Polski (3-2), a Lukas Kolinda dodał 10.

88- Finlandia 67

Lauri Markkanen zdobył 22 punkty, a Shaun Hoff 14. Finlandia (3-2) nie miała problemu w finale fazy grupowej.

Worthy de Jong ukoronował swoje silne mistrzostwo, zdobywając 21 punktów dla Holandii (0-5).

W piątek nie ma meczów. W sobotę w Berlinie rozpocznie się indywidualna eliminacja 1/8 finału.

Sobota: Niemcy vs Czarnogóra, Hiszpania, Litwa, Słowenia, Belgia, Turcja i Francja.

Niedziela: Grecja vs Czechy, Finlandia, Chorwacja, Ukraina, Polska, Serbia i Włochy.