Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Główni sprzedawcy detaliczni w Melbourne zamykają swoje drzwi

Główni sprzedawcy detaliczni w Melbourne zamykają swoje drzwi

Duży sprzedawca detaliczny w dzielnicy handlowej Docklands w Melbourne przygotowuje się do zamknięcia ze względu na zwiększone koszty operacyjne.

Sprzedawca detaliczny Costco został ukarany grzywną w wysokości 33 000 dolarów za nieprawidłowe oznaczenie homarów pochodzących z Kanady jako australijskich. Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC) zarzuca również Costco, że nie przestrzegała norm dotyczących oznaczania kraju pochodzenia, ponieważ korzystała z australijskiej etykiety kangura i wykresu słupkowego wskazującego, że produkt pochodzi wyłącznie z Australii.

Według członka zarządu supermarketu Costco Wholesale Docklands przygotowuje się obecnie do ewakuacji, który rzekomo powiedział kupującemu, że przeniesienie było spowodowane wysokimi wydatkami poniesionymi przez Radę Miasta Melbourne i rząd stanowy, przez co działalność sklepu jest „całkowicie niezrównoważona”.

„Costco zlokalizowane na drugim końcu Docklands przygotowuje się do opuszczenia lokalu ze względu na zwiększone wydatki spowodowane przez Radę Miasta Melbourne i nasz rząd stanowy” – powiedziała klientka Charlotte firmie 3aw.

„Wygląda na to, że ich wydatki wzrosły o ponad 500 procent w ciągu nieco ponad 10 lat, co czyni je całkowicie niedostępnymi”.

Costco w Docklands. Melbourne. Fot. Robert McKechnie

Charlotte powiedziała 3AW, że zamknięcie było „prawdziwym ciosem” dla mieszkańców centrum miasta.

„To prawdziwy cios dla ludzi mieszkających w centrum miasta, ponieważ dojazd do Costco będzie bardzo trudny” – powiedziała.

„Costco było wizytówką sklepów, ponieważ można było tam zaparkować samochód, zrobić zakupy przed lub po i można było wyjść coś zjeść.

– Tam będzie cały cmentarz.

Ludzie spieszą się, aby zaopatrzyć się w papier toaletowy i żywność w Costco w Docklands podczas pandemii Covid-29, Zdjęcie: Ian Currie

Ten sprzedawca detaliczny dostępny wyłącznie dla członków ogłosił ekspansję w Australii w lipcu 2023 r., nabywając oddział w Ardeer w Melbourne, którego otwarcie zaplanowano na koniec 2024 r. i które ma przejąć sklep Docklands.

READ  Akcje rosną w związku z „pesymistyczną” podwyżką stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego

Wiadomość wywołała wątek na Reddicie, w którym użytkownicy podzielili się tym posunięciem.

„Samolubnie to straszna wiadomość, ponieważ oznacza to więcej osób w moim lokalnym Costco, które jest już zatłoczone przez większość dni w tygodniu” – napisał jeden z użytkowników Reddita.

„To mnie zasmuca. Nie chcę jechać do Ardeer Epping ani do Ringwood. Uwielbiam lokalizację w Docklands” – napisała kolejna.

„Szczerze mówiąc, myślę, że to dobra rzecz” – napisał bardziej pozytywny użytkownik.

Kontynuowali: „Mimo że są głównym najemcą, nie wykonali dobrej roboty, przyciągając ludzi do samego obszaru Docklands. Docklands to tylko droga do Costco”.

Ładowanie osadzonego…

Docklands mocno ucierpiało podczas blokad w Melbourne, biorąc pod uwagę, że na tym obszarze znajdują się głównie biura korporacji, których pracownicy przez większą część pandemii pracowali z domu. Wiele firm jest nieczynnych w weekendy, ponieważ poza tygodniem pracy w okolicy panuje niewielki ruch.

Skontaktowano się z Costco Australia w celu uzyskania komentarza.