Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Goldman Sachs zwalnia do 5 procent pracowników już w przyszłym tygodniu

Globalna firma bankowa Goldman Sachs przygotowuje się do serii masowych zwolnień, ponieważ spowolnienie gospodarcze zbiera swoje żniwo.

Międzynarodowy bank planuje zredukować od jednego do 5 procent swoich pracowników, którzy są uważani za pracowników o najniższych wynikach, na wszystkich poziomach firmy.

To od 470 do 2350 pracowników z 47 000 pracowników banku.

W lipcu CNBC podało, że zbliżają się zwolnienia, a wcześniej we wtorek The New York Times Wspomniałeś, że Goldman Sachs wprowadził ten środek w trudnych warunkach rynkowych.

Teraz domniemane zwolnienia mogą nastąpić już w przyszłym tygodniu.

Wewnętrzne źródło powiedziało publikacji, że ponieważ istnieje dwuletnia przerwa między zwolnieniami, Goldman prawdopodobnie zwolni pracowników.

W rezultacie oczekuje się, że liczba pracowników, którzy otrzymają cięcia, znajdzie się na dolnym końcu jego docelowego poziomu od 1 do 5 procent, prawdopodobnie około kilkuset osób.

Goldman Sachs jest znany z rutynowego wykonywania egzekucji swoich pracowników przed wypłaceniem premii na koniec roku, ale firma wstrzymała tę praktykę na ostatnie dwa lata, ponieważ pandemia trwa.

Mówi się, że firma podejmuje teraz to działanie jako strategię cięcia kosztów, podczas gdy zyski maleją.

Półroczne zarobki Goldman Sachs spadły o około 50 procent w porównaniu z rokiem poprzednim, podczas gdy w tym samym czasie zwroty z jego działu inwestycyjnego spadły o 41 procent w poprzednim roku.

Goldman nie jest pierwszą dużą firmą o ugruntowanej pozycji, która postrzega zwolnienia jako opcję bodźca w trudnych warunkach rynkowych.

Na początku tego miesiąca firma społecznościowa Snapchat zwolniła 20 procent swoich pracowników — 1300 pracowników — Przy niższym wzroście przychodów.

W zeszłym miesiącu , Facebook zwalnia 60 wykonawców Został wybrany „losowo” przez algorytm po tym, jak dyrektor generalny Mark Zuckerberg przyznał, że wzrost był „obniżony”.

Również w sierpniu Ford zwolnił 3000 pracowników w całej firmie wysiłki restrukturyzacyjne.

READ  Rynki na żywo, piątek 30 kwietnia 2021 r