Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Google buduje własne procesory dla Chromebooków i tabletów

Po kroku do zbudowania własnego krzemu dla swoich centrów danych i Smartfony PixelWygląda na to, że Google będzie również tworzyć większe procesory.

Wiadomości dzięki uprzejmości Oddział Nikkei na Tajwanie, który cytuje wiele źródeł mówiących, że Google ma nadzieję na wprowadzenie nowych chipów dla tabletów i Chromebooków począwszy od 2023 roku. Zmieniony lub zaktualizowany jeszcze w tym roku. Ogromny sukces firmy ARM w wejściu na tradycyjną przestrzeń stacjonarną i laptopową Bo wiele fal; Nawet firmy takie jak Intel budują Duże/Małe Projekty dla ich przyszłych procesorów.

Ciekawa postać wśród tego wszystkiego, Cytowane przez Nikki Asia, ile będzie kosztować Google wejście na tę przestrzeń. Analityk Peter Hanbury powiedział agencji prasowej, że zaprojektowanie nowego chipa w 5-nanometrowym procesie TSMC kosztowałoby około 500 milionów dolarów, podczas gdy coś opartego na znacznie starszym 28-nanometrowym procesie kosztowałoby tylko około 50 milionów dolarów. (Dla pewnej perspektywy, systemy na chipie używane w PS5 i Xbox Series X są zbudowane w procesie 7 nm TSMC, Podczas gdy oryginalna konsola PS4 została zbudowana w procesie 28 nm (Ale później został uaktualniony do 16 nm w wersji PS4 Pro).

Mniejsze chipy zwykle oznaczają, że można zmieścić więcej mocy obliczeniowej w mniejszej obudowie termicznej — co jest bardzo przydatne w przypadku urządzeń z ograniczonym lub pasywnym chłodzeniem, takich jak tablety, cienkie i lekkie laptopy oraz telefony komórkowe.

Google pracuje nad własnymi projektami procesorów od ponad pół dekady, chociaż do tej pory było głównie przeznaczone do zwiększania obciążeń AI w swoich centrach danych. Ostatnie generacje tych manipulatorów napinaczy pojawią się za: Flagowe telefony Google Pixel 6, umożliwiające szybsze przetwarzanie wideo i zdjęć w czasie rzeczywistym, bardziej intensywne zadania mobilne i nie tylko. Linia Pixel 6 będzie również zawierać własny mobilny krzem Google, prawdopodobnie zwany Whitechapel, zgodnie z dokumentami, które widziała. 9To5Google na początku tego roku.

READ  Uzupełnienie PS5: piątek czy piątek? Oto gdzie dzisiaj sprawdzić