Gwiazda Matildas, Alanna Kennedy, nie pojawia się w smutnych wiadomościach

Weteran obrońcy Alana Kennedy została wykluczona z półfinału Matildas przeciwko Anglii z powodu choroby, zespół ogłosił 90 minut przed rozpoczęciem meczu.

Podczas gdy Australia świętowała tę wiadomość, Sam Kerr został wybrany do startu dla Matildas po raz pierwszy w turnieju – komentatorzy byli zaskoczeni, gdy dowiedzieli się, że Kennedy nie weźmie udziału w meczu.

Urzędnicy Matildas powiedzieli, że Kennedy nie była obecna na stadionie Australia w środę z powodu jej choroby.

Została zastąpiona przez Clare Polkinghorne, najbardziej utytułowaną zawodniczkę Matildas ze 153 występami w pierwszej drużynie.

Kennedy był kluczową postacią dla Matildas, grając do tej pory całe 548 minut w tym turnieju na pozycji środkowego obrońcy w parze z Claire Hunt.

Jej rozmiar i siła w powietrzu sprawiły, że była wykorzystywana przy stałych fragmentach gry i pod koniec meczu jako cel opcjonalny, zdobywając dla niej bramkę przeciwko Nigerii.

Mel McLaughlin opisał zmiany w obsadzie jako „ogromne wiadomości konsorcjalne” na Channel Seven.

Legenda piłki nożnej John Aloisi dodał: „Największym wydarzeniem było wejście Bolkenhorn. Alanna Kennedy i Claire Hunt, stworzyły razem dobre relacje i partnerstwo.

„Polkinghorne, który ma bogate doświadczenie, tak naprawdę nie grał zbyt wiele. Jestem zainteresowany tym, jak sobie poradzą dzisiaj.”

Mistrzostwa Świata Matildas zakończyły się złamanym sercem i scenami zniszczenia na stadionie Australia.

Po tym, jak Anglia strzeliła jedynego gola w pierwszej połowie, australijska kapitan Kerr zapoczątkowała grę, strzelając oszałamiającą bramkę z dystansu w połowie drugiej połowy.

Podczas gdy Australia wyglądała dobrze z tłumem biegnącym ciasno za Matildami, Lwice zadały dwa potężne ciosy, aby uciec, wygrywając 3-1.

To było brutalne wyjście dla Australii po tym, jak Sam Kerr wszedł z magiczną chwilą, aby wyrównać wyniki na 1-1.

Jednak Anglia pokazała swojej klasie, że zachowuje spokój, gdy ma to największe znaczenie.

READ  BOKS – Joshua i Wilder zmierzą się z różnymi przeciwnikami na saudyjskim mega show 23 grudnia

Oznacza to, że Anglia zmierzy się z Hiszpanią na Mistrzostwach Świata Kobiet 2023 w niedzielę, a Matyldy zmierzą się ze Szwecją w sobotę o 18:00 na Suncorp Stadium w Brisbane w barażach o trzecie miejsce.

„Złamane serce dla rodziny Matyldy” – powiedział David Bashir na Channel 7.

Ale radość jest dla Sariny Wiegmann, która była już na tej scenie ze swoją rodzimą Holandią.

„Czas uczcić drużynę, która musiała się odbudować przed mundialem.