Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gwiazdor Juventusu Paul Pogba został zawieszony na cztery lata za doping

Gwiazdor Juventusu Paul Pogba został zawieszony na cztery lata za doping

Pomocnik Francji i Juventusu Paula Pogby Został zawieszony w piłce nożnej na cztery lata z powodu dopingu.

Pogba został tymczasowo zawieszony przez Włoski Krajowy Trybunał Antydopingowy (Nado Italia) we wrześniu ubiegłego roku po pozytywnym wyniku testu na obecność zakazanej substancji testosteronu.

W grudniu włoska prokuratorzy złożyli wniosek o maksymalny zakaz na cztery lata.

Pogba uzyskał pozytywny wynik testu na poziom testosteronu po meczu Juventusu z Udinese 20 sierpnia 2023 roku. Nie zagrał w meczu, ale siedział na ławce rezerwowych.

Pogba potwierdził w oświadczeniu, że złoży apelację od wyroku do Sportowego Sądu Arbitrażowego i zapewnił, że nigdy nie zażywał zakazanych substancji.

Pogba powiedział: „Dzisiaj zostałem poinformowany o decyzji Krajowego Sądu Antydopingowego i uważam, że orzeczenie to jest nieprawidłowe”.

„Jestem smutny, zszokowany i załamany, że wszystko, co zbudowałem w swojej karierze zawodowej, zostało mi odebrane.

„Kiedy uwolnię się od ograniczeń prawnych, cała historia stanie się jasna, ale nigdy świadomie ani celowo nie zażywałem żadnych suplementów, które naruszają przepisy antydopingowe.

„Jako zawodowy sportowiec nigdy nie zrobiłbym niczego, aby poprawić swoje wyniki, używając zakazanych substancji i nigdy nie obraziłbym ani nie oszukiwałbym moich kolegów-sportowców ani kibiców żadnej drużyny, dla której grałem lub przeciwko której grałem.

Dodał: „W związku z ogłoszoną dzisiaj decyzją złożę od niej apelację do Sportowego Sądu Arbitrażowego”.

Pogba zdecydował się nie zawierać ugody z Włoską Agencją Antydopingową, więc sprawa trafiła do krajowego sądu antydopingowego. Osoba posiadająca bezpośrednią wiedzę w sprawie potwierdziła orzeczenie agencji Associated Press pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ orzeczenie nie zostało upublicznione ze względu na włoskie przepisy dotyczące prywatności.

Czteroletni zakaz jest standardem na mocy Światowego Kodeksu Antydopingowego, ale może zostać skrócony w przypadkach, gdy sportowiec może udowodnić, że doping nie był zamierzony, jeśli pozytywny wynik testu był wynikiem zanieczyszczenia lub jeśli zapewnił „znaczną pomoc”, aby pomóc śledczym . .

READ  Utah Joe Ingles wymienia Minnesota Timberwolves Jake Lyman, OKC Josh Gedi imponuje przeciwko Suns

Pogba (30 lat) wrócił do Juventusu w 2022 roku, po swoim drugim pobycie w Manchesterze United. Od powrotu do Włoch zmagał się z kontuzjami. Od 2012 do 2016 roku rozegrał dla Juventusu 178 meczów.

Został wykluczony z występu Francji w finale Mistrzostw Świata w 2022 roku z powodu kontuzji kolana.

Francuska policja prowadzi również dochodzenie w sprawie zarzutów, że Pogba stał się celem szantażystów, w tym jego starszego brata Mathiasa, który zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom.

W tej historii wykorzystano informacje z Associated Press i Reuters.