Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Higgins jest tak dumny, że drużyna rugby Saints na wózkach ma chwałę

Higgins jest tak dumny, że drużyna rugby Saints na wózkach ma chwałę

Zaledwie dziewięć miesięcy po awansie z mistrzowskiej dywizji zawodów, Święci w wielkim stylu zakończyli kampanię dodatkowym wysiłkiem na dogrywkę przeciwko broniącej tytułu Leicester Tigers, aby przypieczętować tytuły w Stoke Mandeville.

Gdy kurz opadł w sezonie, który przyniósł bezprecedensową passę formy, która przeniosła Świętych z nowo awansowanej drużyny do mistrzów w jednym semestrze, Higgins przyznał, że nie mógł uwierzyć, jak potoczył się dramatyczny finał.

„Nadal jest bardzo niestabilny” – powiedział Higgins. „Ostatnie 24 godziny były dla zespołu burzą, nie sądzę, żeby to jeszcze uderzyło w dom.

„Na początku kampanii skupialiśmy się na utrzymaniu konkurencyjności po awansie.

„Naprawdę chcieliśmy tylko upewnić się, że pozostaniemy w najwyższej klasie rozgrywkowej – nie myśleliśmy, że zdołamy zdobyć tytuł aż do weekendu.

„Jestem bardzo dumny z zespołu w tym sezonie, byłem jeszcze przed rozpoczęciem niedzielnych rozgrywek.

„Przez cały rok wykazali się niesamowitą determinacją i zaangażowaniem i mam dla nich tylko pochwałę”.

Drużyna rugby na wózkach The Saints Are The Champions (Zdjęcie: Claire Jones/RedHatPhoto.com

„To zwycięstwo zostało zbudowane, aby budować; wygraliśmy dwa mecze w pierwszej rundzie zawodów, trzy w drugi weekend, a cztery zwycięstwa w niedzielę były prawdziwym świadectwem ciężkiej pracy zespołu”.

Z weekendowymi finałami gotowymi do ukończenia drugiego miejsca za rywalem East Midlands Tigers, Święci musieli pozostać niepokonani przez ostatnie cztery spotkania, aby znaleźć się na szczycie tabeli.

Drużyna Higginsa natychmiast odepchnęła Stoke Mandeville Mullers i Osprey w porannej sesji – wyniki to odpowiednio 26-9 i 16-6 na korzyść Świętych.

Pod koniec trzeciej gry Święci nie tylko odnieśli trzecie zwycięstwo dnia, eliminując West Country Hawks 26-11, ale także zajęli co najmniej drugie miejsce z jedną grą.

Ale święci tam nie odpoczywali.

Z jednym meczem między nimi i ich pierwszym tytułem mistrzowskim pokonali dwukrotnego mistrza Leicester.

Wyniki były równe (21-21) pod koniec normalnego czasu, więc gra weszła w okres nagłej śmierci – gdzie pierwszy wynik określa, kto zdobędzie tytuł.

Tygrysy chwyciły piłkę na podpowiedź, ale podstępny zwrot kapitana Gerry’ego Maca dał Saintsowi posiadanie piłki, a po udanej wewnętrznej piłce Kascie Higgins znalazł byłego reprezentanta GB Danny’ego Dowda. Radość przez Koronę Northampton.

Higgins dodał: „Obserwowanie, jak nasz kapitan Jerry podnosi trofeum, było dumnym momentem dla całego klubu.

„Wyglądało to jak coś z filmu, zwłaszcza że byliśmy bliscy wygrania meczu w normalnym czasie.

„Oczywiście będziemy to świętować, ale dla nas sezon jeszcze się nie skończył.

„Mamy teraz zaproszenie do wzięcia udziału w zawodach w Polsce w listopadzie, aby zmierzyć się z najlepszymi zespołami w Europie”.

„Ale najpierw przygotowujemy się do organizacji naszego pierwszego w historii wydarzenia Midlands Development League w nadchodzący weekend w Kettering Sports Arena.

„Obecnie jesteśmy na szczycie tabeli w tych rozgrywkach przed przedostatnią rundą meczów i to bardzo ekscytujące dla zespołu, że może po raz pierwszy zagrać przed własną publicznością w niedzielę, zwłaszcza teraz, gdy zdobywamy trofeum Premier League, aby się pochwalić!”

Aby zobaczyć Saints Wheelchair Rugby w akcji w Midlands Development League, udaj się do Kettering Sports Arena w niedzielę, 28 sierpnia. Wstęp jest bezpłatny, a mecze rozpoczynają się o 9:30.