Hiszpania zdobywa niedorzecznego gola samobójczego na Euro 2020

Hiszpania strzeliła cudownego gola w pierwszej połowie przeciwko Chorwacji w 1/8 finału mistrzostw Europy po fatalnym błędzie bramkarza Unaia Simona.

Simon nie zdołał opanować podania z tyłu w 20. minucie i piłka powoli wpadła do siatki.

Hiszpania do tej pory dominowała w grze, ale gol dał Chorwacji prowadzenie 1:0.

To był jego dziewiąty dotychczas gol na Euro 2020.

Tymczasem niepokonany i niedoceniany Szwecja spokojnie awansował do 1/8 finału Mistrzostw Europy, a trener powiedział, że już nie krzyczy na zawodników, bo to nie czyni ich lepszymi.

Szwecja zmierzy się z Ukrainą we wtorek w Glasgow w ćwierćfinale.

– Krzyczenie na ludzi rzadko jest czymś, co im pomaga, więc nie wierzę w taki sposób pracy – mówi trener Szwecji Jan Andersson.

Mówi, że woli „wyjaśnić im, gdzie robią rzeczy źle i jak mogą się poprawić”.

Anderson zmierzył się z polskim sztabem trenerskim podczas wygranej 3-2 Szwecji w zeszłym tygodniu. A krzyczenie na przeciwników to „coś innego”, mówi Anderson.

READ  Fani Rosji buczą z powodu kontuzji kolana Belgii, FA obawia się takiej samej reakcji na Wembley przed Anglią vs Chorwacją