Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Idealna burza” na letnie przerwy w dostawie prądu

„Idealna burza” na letnie przerwy w dostawie prądu

Miliony ludzi mogą stanąć w obliczu przerw w dostawie prądu latem, ponieważ ekstremalne upały zagrażają sieci, ostrzega główna witryna porównująca ceny energii.

Krajowy poseł David Gillespie omawia plan laburzystowskiego rządu Nowej Południowej Walii dotyczący zainwestowania 800 milionów dolarów w przyspieszenie połączeń transportowych. „46 procent rachunku, który płacisz obecnie za energię elektryczną, nie jest za rzeczywistą energię elektryczną; „Chodzi o koszty transportu i dystrybucji” – powiedział Gillespie. „Istnieją inne koszty, które wlicza się do rachunku, są wszystkie programy ekologiczne, koszty certyfikacji celów w zakresie energii odnawialnej. „Twoja sieć musi być ściśle kontrolowana przy częstotliwości 50 Hz… jeśli wykracza poza to, jest to niebezpieczne, sieć przestanie działać. „Wszystkie te kwestie dotyczące kontroli częstotliwości, wszystkie programy ekologiczne, wszystkie koszty przesyłu i dystrybucji… będą stanowić większość kosztów energii elektrycznej”.

Według Compare the Market w stanie Nowa Południowa Walia mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu nawet w najbardziej słoneczne dni, gdy sieć ma trudności z zaspokojeniem zapotrzebowania.

Strona porównująca ceny stwierdziła, że ​​dodatkowe wykorzystanie niezbędnych urządzeń letnich, takich jak klimatyzatory i pompy basenowe, może wywrzeć presję na rynek energii elektrycznej i może nie być wystarczających dostaw, aby zaspokoić popyt.

W upalne dni generatory mogą doświadczać stresu związanego z upałem, a części sieci energetycznej mogą zostać wyłączone w celu dzielenia się dostawami.

Według Compar the Market sieć energetyczna może mieć trudności z przystosowaniem się do letnich upałów. Zdjęcie: Getty Images.

„Ponieważ nikt nie wie, jak wysoko wzrośnie poziom rtęci w nadchodzących miesiącach ani z jakimi zjawiskami pogodowymi przyjdzie nam się zmierzyć, teraz jest czas, aby gospodarstwa domowe przywróciły zasilanie i przygotowały plan na wypadek potencjalnych przerw w dostawie prądu” – powiedział dyrektor generalny Compare Market Chris Ford. news.com.au.

READ  Kupujący w supermarkecie Woolworths dostrzega „irytujące” szczegóły w alejce zamrażarki Robina Woolies

Według Forda „idealna burza” czynników powoduje zwiększone zapotrzebowanie na energię w sieci wiosną i latem.

„Jest gorąco, częściej włączamy klimatyzację, nasze pompy basenowe utrzymują czystość basenów, zapewniamy dzieciom więcej czasu przed ekranem, a niektórzy z nas korzystają nawet latem z zapasowej lodówki – to wszystko sprawia dodatkowe korzyści energii elektrycznej” – wyjaśnił. Wywiera to presję na sieć elektroenergetyczną.

„Ci z nas, którzy posiadają systemy fotowoltaiczne, powinni zmaksymalizować zużycie energii elektrycznej, gdy świeci słońce i dołożyć wszelkich starań, aby zminimalizować dostarczanie energii słonecznej do sieci w godzinach dziennych, kiedy zapotrzebowanie nie jest duże”.

Ford dodał, że szczególnie podczas fal upałów – gdzie w Nowej Południowej Walii doszło już do jednej fali upałów – generatory prądu działają na pełnych obrotach, aby zapewnić Australijczykom chłód.

Namawiał każde australijskie gospodarstwo domowe do przygotowania planu przerw w dostawie prądu.

Ważne jest, aby opracować plan zaciemnienia. Zdjęcie: Getty Images.

Jak zaplanować zaciemnienie tego lata

  • Jeśli potrzebujesz sprzętu podtrzymującego życie, powiadom jak najszybciej swojego sprzedawcę sprzętu elektrycznego

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich domowników potrzebuje sprzętu do podtrzymywania życia, chłodzenia medycznego, tlenu lub aparatu do dializy, ważne jest, aby jak najszybciej powiadomić o tym sprzedawcę.

Dzięki temu Twój sprzedawca będzie miał plan awaryjny, który zapewni działanie tych urządzeń w przypadku braku zasilania.

  • Prowadź fizyczną listę niezbędnych kontaktów

Zapisz listę ważnych kontaktów, w tym dystrybutora prądu, bliskie kontakty i rządowe służby ratunkowe na wypadek awarii telefonu i innych urządzeń.

W przypadku przerwy w dostawie prądu punktem kontaktowym powinien być dystrybutor prądu, a nie sprzedawca. Niektóre stany mają wielu dystrybutorów, więc pamiętaj, aby znaleźć odpowiedniego dystrybutora dla swojego obszaru.

  • Przygotuj przenośne ładowarki do akumulatorów, akumulatory i oświetlenie zamienne

Miej pod ręką mnóstwo zapasowych baterii do zasilania radia, ponieważ władze będą transmitować ważne aktualizacje dotyczące awarii. Ładuj także dowolne przenośne ładowarki, aby naładować baterię telefonu, i miej pod ręką kieszonkowy modem Wi-Fi na wypadek awarii Internetu.

READ  Domino's Pizza jest na rynku partycypacyjnym o wartości 1,5 miliarda dolarów, który został zniszczony z powodu presji kosztów utrzymania

Miej pod ręką listę niezbędnych kontaktów i przenośnych ładowarek. Zdjęcie: Fabrice Coffrini/AFP

  • Pakuj butelki z wodą i nie psującą się żywność

W przypadku przerwy w dostawie prądu lodówka i zamrażarka mogą przestać działać, co może zepsuć znajdującą się w środku żywność. Możesz także nie mieć możliwości korzystania z piekarnika lub kuchenki mikrofalowej.

Pan Ford zalecał posiadanie pod ręką grilla i kuchenki gazowej do gotowania mięsa, a także trwałych przekąsek, które można przechowywać na wypadek głodu.

Sprawdź polisę ubezpieczeniową domu, ponieważ niektóre obejmują zepsucie się żywności w przypadku przerwy w dostawie prądu.

  • Wyłącz urządzenia i urządzenia na ścianie w przypadku przerwy w dostawie prądu

Jeśli zdarzy Ci się przerwa w dostawie prądu, pamiętaj o odłączeniu i wyłączeniu wrażliwych urządzeń, takich jak komputery, telewizory i konsole do gier.

Zainstaluj wyłączniki bezpieczeństwa w obwodach elektrycznych, co może pomóc zmniejszyć ryzyko porażenia prądem w przypadku przerwy w dostawie prądu.

„W idealnym przypadku należy testować wyłączniki bezpieczeństwa co najmniej raz na trzy miesiące” – stwierdził Ford.

„Możesz przetestować te przełączniki, naciskając przycisk testowy na klawiaturze, co zasymuluje wszelkie niebezpieczne wykrycia. Jeśli test zakończy się pomyślnie, wszelkie punkty zasilania podłączone do tego obwodu powinny zostać odcięte. „

Jeśli to możliwe, skonfiguruj system fotowoltaiczny jako rezerwowy. Zdjęcie: Getty Images.

  • Korzystaj z baterii słonecznych, gdzie tylko możesz

Jeśli posiadasz system fotowoltaiczny i baterię słoneczną, możesz być w stanie magazynować niewykorzystaną energię słoneczną w przypadku przerwy w dostawie prądu.

Istnieje wiele zależności, np. posiadanie baterii z funkcją podtrzymania, z której można skorzystać podczas przerwy w dostawie prądu. Musisz także upewnić się, że Twój dom jest skonfigurowany do korzystania z rezerwowego prądu w całym domu, a nie tylko w określonych obwodach.

„Zauważ, ile energii elektrycznej może zgromadzić Twoja bateria słoneczna, i zasilaj tylko te urządzenia lub urządzenia, których potrzebujesz. Nie wiadomo, jak długo może trwać przerwa w dostawie prądu” – radzi Ford.

READ  Klarna mówi „Cześć!” Do Polski z „Płatnością w 30 dni” | Aktualności

Skontaktuj się z nami – [email protected]