Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Iga Soyatek rozbija Karolinę Pliskovą, by zdobyć tytuł Italian Open

Mistrz Francji Open Ija Soyatek ostrzegł swoich rywali przed Wielkim Szlemem na glinie, pokonując w niedzielnym finale włoskiego turnieju Karolinę Pliskovą, byłą numer jeden na świecie.

46-minutowe zwycięstwo oznacza, że ​​piętnastka na świecie z Polski, która w zeszłym roku zyskała sławę na Roland Garros pokonując Sophię Kenin w seriach prostych w finale, po raz pierwszy wejdzie do pierwszej dziesiątki po ogłoszeniu nowych rankingów. Poniedziałek. .

Trzeci tytuł Światka w klasyfikacji generalnej przyszedł po zwycięstwach nad Rolandem Garrosem i Adelajdą w jednym z najbardziej dominujących występów w karierze 19-latka, tracąc zaledwie 13 punktów do Czecha, który był mistrzem Rzymu 2019.

Służyła z nieubłaganą skrupulatnością, zdobywając ponad 93 procent punktów za swój pierwszy serwis i wykorzystując sześć z ośmiu punktów przełamania, aby zakończyć zwycięstwo nad sfrustrowaną Pliskovą, która tego dnia nie miała odpowiedzi.

Była to również pierwsza podwójna bułka w finale mistrzostw Rzymu i najbardziej jednostronna od czasu, gdy w 1983 roku Węgier Andrea Timisvari pokonał Amerykankę Bonnie Jaduska 6: 1 6: 0.

French Open rozpocznie się 24 maja.

READ  Remis Eliminacje Euro 2024: Anglia w grupie z Włochami | wiadomości piłkarskie