Bramkarz Liverpoolu Alison Baker strzela oszałamiającego gola przeciwko West Bromwich Albion, aby pozostać na swojej drodze do poszukiwania pierwszej czwórki w Premier League

Bramkarz Liverpoolu Alison Baker strzelił dramatycznego gola w piątej minucie przerwy, aby odnieść zwycięstwo 2: 1 nad West Bromwich Albion w Premier League, zachowując realistyczne szanse swojej drużyny na awans do Ligi Mistrzów.

Allison wspiął się na rzut rożny i zerknął na bramkę głową po dośrodkowaniu Trenta Alexandra-Arnolda, zanim został zaatakowany przez kolegów z drużyny.

Reprezentant Brazylii jest szóstym bramkarzem, który strzelił gola w historii Premier League i pierwszym, który zdobył gola. Żaden z poprzednich pięciu nie był zwycięskim golem.

Żaden bramkarz Liverpoolu nie strzelił wcześniej gola w konkursie.

Alison powiedziała: „Widziałem, że to nadchodzi – po prostu starałem się być na dobrej pozycji, aby spróbować pomóc mojemu zespołowi”.

„Nikt mnie nie śledzi. Miałem szczęście i błogosławieństwo. Nikt nie potrafi wyjaśnić takich rzeczy”.

28-letni Alison powiedział, że po raz pierwszy w swojej karierze strzelił gola.

Dostarczane również z doskonałą technologią.

Ładowanie

Trener Liverpoolu Juergen Klopp powiedział: „Co za gol, co za świat, niewiarygodny gol”.

„To nie mógł być lepszy moment. Jest idealny na ten dzień. Jeśli nie zrobi tego ponownie, nic mi nie jest. To idealny moment”.

Gol Mohameda Salaha w 33. minucie dla Liverpoolu – jego dwudziesty drugi gol w sezonie, najbardziej wyrównany dla Harry’ego Kane’a z Tottenhamu – anulował pierwszą bramkę Hala Robsona Cano w 15. minucie na stadionie Hawthorne.

Liverpool jest piąty z 63 punktami, pozostały mecze z Burnley i Crystal Palace. Czwarte miejsce Chelsea ma 64 punkty, a trzecie miejsce Leicester ma 66 punktów i obaj mają do końca dwa mecze.

READ  Grand Prix Chin 2024: Max Verstappen wygrywa wyścig sprinterski przed Lewisem Hamiltonem

Leicester i Chelsea spotykają się we wtorek, więc jeden z nich – jeśli nie oboje – straci punkty.

Chelsea kończy sezon na wyjeździe do Aston Villa i Leicester, Tottenham Hotspur.