Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Igrzyska Olimpijskie 2020: Polska jest zmuszona odesłać do domu 6 pływaków

Igrzyska Olimpijskie 2020: Polska jest zmuszona odesłać do domu 6 pływaków

Polska przez pomyłkę sprowadziła na igrzyska olimpijskie zbyt wielu pływaków.

Polski Związek Pływacki PZP, po wysłaniu na igrzyska 23 pływaków, był zmuszony odesłać do domu sześciu zawodników z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Przepisy FINA ograniczają liczbę pływaków do 17 pływaków.

„Chciałbym podkreślić, że na każdym etapie podejmowania decyzji zarówno ja, jak i Zarząd PZP kierowaliśmy się chęcią dopuszczenia jak największej liczby zawodników i trenerów do udziału w IO.” – poinformował w oświadczeniu prezes PZP Paweł Słomiński (Przez Tłumacz Google). „Nieustannie analizujemy wszystkie wydarzenia i staramy się odpowiedzieć na pytanie, czy nie dopełniliśmy żadnych formalności, czy też nie popełniliśmy błędu”.

W swoim czterostronicowym oświadczeniu Słomiński stwierdził, że wcześniej tego lata federacja nie otrzymała jasnych wskazówek od FINA, że sześciu pływaków kategorii B nie będzie mogło pojechać na igrzyska przed wyjazdem drużyny na zawody. Zespół stwierdził, że zapytał FINA, czy ci pływacy kwalifikują się do udziału w igrzyskach, ale nie powiedziano im tego. W Polsce kilka sztafet kwalifikowało się do igrzysk olimpijskich w drodze procesów kwalifikacyjnych, a pływacy klasy B, którzy nie potrafili pływać na igrzyskach olimpijskich, byli przygotowani do rywalizacji w konkurencjach indywidualnych.

Z komunikatu wynika, że ​​PZP nie dowiedziało się, że pływacy będą mogli wystartować w swoich konkurencjach dopiero 14 lipca, po przylocie do Tokio.

„W trakcie tych procedur akredytacyjnych i do zamknięcia systemu raportowania do IO [July 5]I później [until July 14]„Jako prezes PZP nie otrzymałem jasnej informacji od FINA ani Polskiego Komitetu Olimpijskiego, że nasza prośba o przyjęcie do rywalizacji w konkurencjach indywidualnych 6 zawodników z kryterium B została odrzucona” – napisano w oświadczeniu.

podał Reuters Pływacy, którzy zmuszeni byli wrócić do domu, to Mateusz Chovanek, Jan Holub, Dominika Kosakowski, Bartosz Pieszczorowicz, Aleksandra Polańska i Alicia Chorz.

READ  Australia kontra Indie Zachodnie: Mistrzostwa Świata T20 – NA ŻYWO! | Sporty

Więcej z Yahoo Sports: