Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Igrzyska Wspólnoty Narodów: „nowoczesna i ostra” czy „niepewna” przyszłość?

Po 12 dniach sportowej akcji, Igrzyska Wspólnoty Narodów 2022 zakończyły się oszałamiającą ceremonią zamknięcia wczoraj wieczorem na stadionie Alexander w Birmingham. Fajerwerki oświetliły salę, gdy fani świętowali swoich ulubionych sportowców, a wielu gości specjalnych, w tym legendarny rockman Brummie Ozzy Osbourne, prowadziło show na scenie.

Mike Henson powiedział, że jeśli chodzi o sport, finałowa tabela medalowa wyglądała znajomo, a Australia przejęła prowadzenie przed Anglią i Kanadą. BBC Sport. Jeśli chodzi o stronę społeczną, Birmingham „uchwycił” cały dramat, a impreza była „największą frekwencją wśród wszystkich Igrzysk Wspólnoty Narodów z ponad 1,3 milionami sprzedanych biletów”.

Prezydent Federacji Katie Sadler pochwaliła Birmingham za wykonanie „fantastycznej pracy”, mówiąc, że „przyszłość jest świetlana” dla sportu Wspólnoty Narodów. Jeśli jednak impreza ma pozostać odpowiednia dla młodej publiczności, gry muszą być „nowoczesne i żywe”, Francja Agencja prasowa wspomniany. „Ludzie pytają”, powiedziała, „czy ruch Wspólnoty jest martwy?” Cóż, dla mnie tak nie wygląda. Spójrz na sprzedaż biletów, zobacz, kto się tu pojawia, to bardzo istotne, tak po prostu. Jak ktoś mówi, nigdy się nie kończy, dopóki się nie skończy”.

Różdżka została teraz dostarczona do australijskiego stanu Victoria, który otrzyma kolejną edycję Igrzysk w 2026 roku.

„To nie była łatwa sprzedaż”

Minister sportu Nigel Huddleston Chwała Igrzysk w Birmingham Za jego „niesamowite osiągnięcia”, bycie najszybszym i najbardziej wszechstronnym. Henson powiedział w BBC Sport, że „frenetyczna energia, ludzki dotyk i zawyżone poczucie dumy” miasta „ożywiły koncepcję, która tak bardzo potrzebowała tak entuzjastycznych gospodarzy”. Jednak gry „nie miały wszystkiego”.

Brytyjscy „gwiazdy billboardu” Dina Asher-Smith, Max Whitlock, Katie Archibald i Tom Daly przegapili, ponieważ „odpoczęli ciało i umysł”. Jamajskie sprinterki Shelley Ann Fraser-Pryce i Sherika Jackson postanowiły zmierzyć się w „najwyżej płatnej” imprezie Diamond League w Polsce. Henson dodał, że organizowanie Wspólnoty Narodów „nie było łatwą sprzedażą” w ostatnich latach.

READ  Polska pokonuje Gerrarda w przechylaniu konferencji | Wiadomości, sport, praca

Podczas gdy sportowcy „robią olimpiadę”, Andy Ball powiedział w Stróż.

„Za duży i za drogi”

Osborne i Czarna Sobota „odpowiednio” zwieńczyły „ryczące dwa tygodnie” w drugim mieście Anglii, powiedział Reuters. Jednak może to być ostatni raz, kiedy impreza multisportowa wywoła tak duży szum.

Australia i „entuzjaści sportu” powitają Igrzyska 2026 w południowym stanie Wiktorii, ale „zapowiada się zupełnie inny mecz niż mecz Birmingham Bash”. Z wyjątkiem ceremonii otwarcia, Igrzyska 2026 mają „pominąć wiktoriańską stolicę i kulturalne serce” Melbourne i „rozproszyć sport w wielu ośrodkach regionalnych”.

Ball dodał, że Birmingham była „dobrym gospodarzem” i „czuła się gotowa na swoją chwilę”. Miasto West Midlands „zrobiło to dobrze”, ale przyszłość Igrzysk Wspólnoty Narodów „jest niepewna”. Gry „niewątpliwie stały się bardzo duże i bardzo drogie”, co jest „jednym z powodów ich podziału między wiele lokalizacji w Victorii w 2026 roku”.

Reuters dodał, że organizatorzy starali się także „przełamać kolonialną przeszłość”. Ale z natury „pozostają zakorzenione w byłym Imperium Brytyjskim i są postrzegane jako anachronizm w epoce postkolonialnej”. Chociaż krytyka ta „mało prawdopodobne, aby z czasem zniknęła”, gry „prawdopodobnie utrzymają się niezależnie”. Podobnie jak Osborne, 73-letni sobotni zawodnik, „nadal mogą zagrać show, nawet jeśli ich najlepsze lata mają już za sobą”.