Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Indie odnotowują codziennie rekordowo wysoką liczbę zgonów z powodu COVID-19, ponieważ premier Narendra Modi staje się epicentrum narastającej złości

Indie odnotowały najwyższą dzienną liczbę ofiar śmiertelnych od początku pandemii koronawirusa, w której 3780 osób zmarło w ciągu 24 godzin.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że ​​liczba codziennych urazów wzrosła w środę o około 382 315 osób.

Rekord przyszedł dzień po tym, jak Indie stały się drugim krajem po Stanach Zjednoczonych Przekraczając ponury kamień milowy 20 milionów infekcji.

Eskalacja wysoce zaraźliwej indyjskiej formy COVID-19 sprawiła, że ​​szpitalom kończyły się łóżka i tlen, co spowodowało przepełnienie kostnic i krematoriów.

Minister kolei Piyush Goyal powiedział na Twitterze, że do Delhi przybyły w środę dwa pociągi „Oxygen Express”, załadowane bardzo potrzebnym ciekłym tlenem.

Jak dotąd ponad 25 pociągów dostarczyło tlen do różnych części Indii.

Mężczyzna przechodzi obok płonących stosów pogrzebowych, a za nim wznoszą się płomienie.
Masowe kremacje w New Delhi stały się powszechne, aby dotrzymać kroku liczbie ofiar śmiertelnych.(

Reuters: Mój Duńczyk jest moim przyjacielem

)

Rząd Indii twierdzi, że podaż tlenu jest wystarczająca, ale dystrybucja została utrudniona przez problemy z transportem.

Panel dwóch sędziów Sądu Najwyższego w Delhi organizował niemal codziennie wideokonferencje, aby wysłuchać petycji szpitali poszukujących tlenu i powoływać się na konstytucyjne prawo Indii do ochrony życia.

Wzrost liczby zakażeń w Indiach zbiegł się z drastycznym spadkiem liczby szczepień spowodowanym problemami z dostawami i dostawami.

Co najmniej trzy stany, w tym Maharashtra, siedziba stolicy handlowej Mumbaju, zgłosiły niedobór szczepionek, co doprowadziło do zamknięcia niektórych ośrodków szczepień.

„Jakim PM jest Moody?”

Rząd premiera Narendry Modiego spotkał się z powszechną krytyką za to, że nie podjął szybkich działań w celu stłumienia drugiej fali wirusa.

Festiwale religijne i zgromadzenia polityczne przyciągnęły dziesiątki tysięcy ludzi i stały się bardzo popularnymi wydarzeniami.

Hindus z białą brodą przemawia ze sceny ze spiczastą ręką w powietrzu.
Niektórzy zwolennicy premiera Narendry Modiego skrytykowali sposób postępowania rządu z pandemią. (

Reuters: Amit Dev

)

Indyjska opozycja wezwała do ogólnokrajowej blokady, ale rząd jest niechętny do narzucenia blokady z obawy o reperkusje gospodarcze, pomimo nałożenia przez wiele państw ograniczeń społecznych.

„Potrzebujemy rządu. Nie mamy rządu. Powietrze się kończy. Umieramy” – napisał indyjski pisarz Arundhati Roy w opublikowanym we wtorek artykule, w którym wezwał Modiego do ustąpienia.

– To kryzys, który sam stworzyłeś. Nie możesz go rozwiązać. Możesz go tylko pogorszyć. Więc proszę idź. To jest dla ciebie najbardziej odpowiedzialna rzecz. Straciłeś moralne prawo do bycia naszym premierem.

Część zwolenników premiera jest bardzo krytyczna. Kiedy deputowany Bharatiya Janata Party (BJP), Kesar Singh Janjwar, zmarł na wirusa w Uttar Pradesh, jego syn powiedział, że biuro Modiego nie pomogło.

– Co to za rząd? Jakim ministrem jest Modi? Powiedział Vishal Janjawar.

Aby uniknąć takiej krytyki, rząd nakazał Twitterowi usunięcie postów krytycznych wobec reakcji Modiego na pandemię.

W Uttar Pradesh, zarządzanym przez BJP, władze niedawno oskarżyły mężczyznę o tweet żądający tlenu dla jego umierającego dziadka, oskarżając go o „rozpowszechnianie plotek”, podczas gdy wyżsi urzędnicy nadal zaprzeczają, że istnieje znaczny brak tlenu.

„Obwinianie mediów społecznościowych lub użytkowników za krytykowanie lub odpowiadanie na pomoc jest po prostu – mam na myśli, jakie są ich priorytety? Pomagać ludziom lub uciszyć krytykę?” Działacz na rzecz praw cyfrowych Nikhil Pahua powiedział.

W Indiach jest około 3,45 miliona aktywnych przypadków, ale eksperci medyczni twierdzą, że rzeczywista liczba zgonów i rannych może być od pięciu do dziesięciu razy wyższa.

Kraj dodał 10 milionów przypadków w nieco ponad cztery miesiące, po tym, jak minęło ponad 10 miesięcy, zanim dotarło do pierwszych dziesięciu milionów.

Reuters

READ  Stany Zjednoczone ostrzegają Organizację Narodów Zjednoczonych przed pozwoleniem Rosji na brutalne traktowanie Ukrainy