Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Indie ubiegają się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 r., po tym jak MKOl krytykuje „upolitycznienie sportu” |  Wiadomości olimpijskie

Indie ubiegają się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 r., po tym jak MKOl krytykuje „upolitycznienie sportu” | Wiadomości olimpijskie

Międzynarodowy Komitet Olimpijski przestrzegł przed dyskwalifikacją sportowców i drużyn z powodów politycznych w obliczu „rosnącego upolitycznienia sportu”.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ostrzegł kraje, które wykluczają sportowców z rywalizacji ze względów politycznych, że ryzykują one zniweczenie ich planów organizacji igrzysk olimpijskich.

Kolinda Grabar-Kitarovic, członkini Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, w niedzielę przekazała światowym liderom sportowym informację, które kraje chciałyby być gospodarzami igrzysk w przyszłości, uznała „rosnące upolitycznienie sportu” za problem.

Tymczasem premier Indii Narendra Modi potwierdził, że najbardziej zaludniony kraj świata będzie ubiegał się o organizację Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2036 roku.

Polska i Indonezja wyraziły także zainteresowanie organizacją Igrzysk Olimpijskich w 2036 r., czyli kolejnych letnich igrzysk do zdobycia.

Przemawiając podczas ceremonii otwarcia Igrzysk MKOl w Bombaju, Modi powiedział, że organizacja igrzysk olimpijskich to „stare marzenie” Indii.

„Hindusi to nie tylko fani sportu, ale my także nim żyjemy” – powiedział Modi.

„Indie nie pozostawią żadnego kamienia bez kamienia w przygotowaniach do pomyślnej organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2036 r. – to marzenie o kwocie 140 crore rupii”. [1.4 billion] Indianie.

„Chcemy spełnić to marzenie dzięki waszemu wsparciu. Jestem pewien, że Indie otrzymają dalsze wsparcie od MKOl.

Modi nie podał miasta ani regionu, ale Ahmadabad, w którym znajduje się największy na świecie stadion na 132 000 widzów i nosi imię indyjskiego premiera, byłby prawdopodobnym pretendentem do miana głównego miasta-gospodarza konkursu dla kraju.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski podkreśla konieczność przestrzegania Kodeksu Etycznego

Indonezja i Meksyk już wcześniej wyraziły oficjalne zainteresowanie organizacją Igrzysk Olimpijskich w 2036 r., a w zeszłym miesiącu polski prezydent Andrzej Duda poinformował Międzynarodowy Komitet Olimpijski o chęci zorganizowania igrzysk.

Polska nie zgodziła się na udział rosyjskich sportowców w tegorocznych Igrzyskach Europejskich, a FIFA pozbawiła Indonezję prawa do organizacji Mistrzostw Świata Mężczyzn do lat 20 w maju, ponieważ kraj z większością muzułmańską nie chciał gościć izraelskiej drużyny.

READ  Emily Bates, najlepsza i najuczciwsza zwycięzca AFLW 2022, była oszołomiona, gdy trener Brisbane Lions Craig Starsevich zrobił „shoey”

„Widziemy coraz więcej ograniczeń rządowych w dostępie sportowców do międzynarodowych zawodów sportowych” – powiedziała była prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarovic na spotkaniu w Bombaju.

Powiedziała, że ​​komitet MKOl komunikujący się z potencjalnymi oferentami, któremu przewodniczy Grabar-Kitarovic, „musi brać pod uwagę wszelkie naruszenia Karty Olimpijskiej na wszystkich etapach dialogu”.

„Ważne jest, aby wszystkie zaangażowane strony i preferowani gospodarze zobowiązali się do przestrzegania Kodeksu etyki i kodeksu postępowania MKOl” – powiedziała.

Prezes Indonezyjskiej Federacji Piłki Nożnej Eric Tohir jest również wybranym członkiem MKOl, chociaż jego nieobecność ogłoszono na początku spotkania.

Działanie za zamkniętymi drzwiami

Grabar-Kitarovic stwierdziła, że ​​decyzja w sprawie kraju gospodarza Igrzysk Olimpijskich w 2036 r. powinna zostać podjęta „nie wcześniej niż w 2026 lub 2027 r.” w ramach nowego procesu, który pozwoli uniknąć kampanii publicznych i spornych głosów.

„Miło mi poinformować, że liczba zainteresowanych organizacją igrzysk przekracza dziesięć” – powiedziała Grabar-Kitarovic.

Nie wyjaśniono, czy liczba ta obejmuje nominacje na Letnie i Zimowe Igrzyska, czy tylko na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2036.

Kraj-gospodarz igrzysk olimpijskich jest tradycyjnie wybierany podczas sporządzania listy kandydatów do MKOl składającego się ze 100 członków.

Zamiast tego potencjalni gospodarze współpracują teraz za kulisami z MKOl, dzięki czemu faworyt ma wyłączny okres na negocjacje w celu dopracowania swoich planów.

Brisbane, które będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2032 r., jako pierwsze zostało wybrane w ten sposób dwa lata temu, kiedy członkowie MKOl po prostu zgodzili się na rekomendację zarządu, na którego czele stał ich prezydent Thomas Bach.

Grabar-Kitarovic dodała, że ​​selekcji na rok 2036 należy dokonać pod „nowym kierownictwem MKOl” – ponieważ 12-letnia kadencja Bacha wygasa w 2025 roku.

W niedzielę kilku członków MKOl wątpiło, czy Bach mógłby pozostać na stanowisku prezydenta przez dodatkowe cztery lata do 2029 r. Wymagałoby to zmiany przepisów olimpijskich, prawdopodobnie w lipcu, w przededniu Igrzysk w Paryżu w 2024 r.

READ  NRL Tour 7, 2021, składy drużyn: Early Mail, Late Mail, SuperCoach, Ben Hunt, Canberra Raiders, Warriors, Reece Walsh, Brisbane Broncos

Paryż będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2024 r., Los Angeles w 2028 r. i Brisbane w 2032 r.