Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Inflacja spowoduje wzrost kosztów Świąt Bożego Narodzenia w 2023 r

Inflacja spowoduje wzrost kosztów Świąt Bożego Narodzenia w 2023 r

Ze względu na inflację przeciętne australijskie gospodarstwo domowe będzie musiało wydać w te Święta Bożego Narodzenia o 11 procent więcej, aby móc cieszyć się podobnymi obchodami w 2022 roku.

Nowe badanie wykazało, że w tym roku przeciętna australijska rodzina wyda 1864 dolary, podzielone na żywność, prezenty i dekoracje.

Zestawienie tych wydatków pokazuje, że średnie wydatki na żywność wyniosłyby 596 dolarów, średnie wydatki na prezenty wyniosłyby 822 dolarów, a średnie wydatki na dekoracje wyniosłyby 446 dolarów.

Według badania przeprowadzonego przez międzynarodową firmę zajmującą się przekazami pieniężnymi World Remit oznacza to, że australijskie gospodarstwa domowe wydadzą na Boże Narodzenie około 24 procent swojego średniego miesięcznego dochodu.

W porównaniu z innymi krajami Australijczycy będą wydawać trzecią co do wielkości kwotę na gospodarstwo domowe, po Kanadzie i Niemczech, ale jeśli chodzi o wzrost inflacji rok do roku, nasze wydatki będą piąte co do wielkości, po Nigerii, Dominikanie, Zimbabwe i Hiszpanii . .

Jednak według Australijskiego Stowarzyszenia Sprzedawców Detalicznych (ARA) około jedna trzecia Australijczyków planuje wydać mniej w te Święta Bożego Narodzenia.

Badanie zamiarów przeprowadzone przez Roya Morgana dla ARA wykazało, że 30 procent Australijczyków planuje obciąć budżety na prezenty świąteczne, podczas gdy 61 procent planuje wydać tę samą kwotę co w zeszłym roku, a tylko 9 procent zamierza wydać więcej.

„Wielu Australijczyków znajduje się pod znaczną presją finansową, co odzwierciedla ich zachowanie w zakresie dawania prezentów bożonarodzeniowych” – powiedział dyrektor generalny ARA Paul Zahra.

„Duża część ich sposobu myślenia o zakupach będzie nastawiona na maksymalne wykorzystanie wydanych pieniędzy”.

Nastroje te potwierdzają statystyki pokazujące, że Australijczycy rezygnują z lojalności wobec marki, aby zaoszczędzić pieniądze.

Z raportu badawczego SAP Emarsys Customer Loyalty Index 2023 wynika, że ​​lojalność wobec marki wśród Australijczyków spadła w ubiegłym roku o 11%.

READ  Gospodarka Europy Środkowej i Wschodniej – Wzrost płac na Węgrzech zwolnił w listopadzie, ale presja utrzymuje się

Ponad 60 procent Australijczyków stwierdziło, że „zwykle zmieniliby produkty, gdyby dostępna była tańsza opcja”, a 60 procent stwierdziło, że właśnie tak zrobiło.

„Te dane sugerują, że tak długo, jak Australijczycy będą odczuwać presję rosnących kosztów życia i niepewności gospodarczej, ich lojalność będzie się przesuwać tam, gdzie mogą znaleźć lepszą wartość” – czytamy w raporcie.