Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Instagram i Facebook opóźniają pobieranie prowizji od twórców do 2024 r.

Instagram A Facebook Według dyrektora generalnego Meta, zacznie odliczać część przychodów twórców w 2024 roku, rok później niż pierwotnie planowano. Mark Zuckerberg.

Obie platformy społecznościowe otrzymają prowizję od ofert, takich jak subskrypcje dla fanów, płatne wydarzenia, odznaki, platforma biuletynów firmy i biuletyn konkurencji Substack, przy czym twórcy obecnie uzyskują cały dochód z tych platform. Chociaż Meta nie ujawniła, jaki procent przychodów ostatecznie uzyska, Zuckerberg powiedział wcześniej, że tak będzie. Mniej niż 30 procent.

Więcej od The Hollywood Reporter

Dyrektor powiedział również, że Instagram i Facebook rozszerzą swój program nagród Reels na większą liczbę twórców i pozwolą im zarabiać na swoich krótkich filmach na obu platformach. A konkretnie na Instagramie Zuckerberg powiedział, że firma testuje rynek twórców, który pozwoli markom i twórcom na interakcję w celu sponsorowania i innych możliwości biznesowych – usługi, która pobiera stronę bezpośrednio z TikTok, który oferuje własny rynek dla marketerów i twórców.

Aktualizacje zarabiania dla twórców mogą pomóc Instagramowi i Facebookowi przyciągnąć zainteresowanie twórców, ponieważ firma ma do czynienia z ostrą konkurencją ze strony konkurentów, takich jak TikTok i YouTube. Ogłoszenie pojawia się również na dzień przed tym, jak Meta udaje się na VidCon – czterodniowe flagowe wydarzenie dla influencerów w Anaheim – i oczekuje się, że będzie miało ogromny wpływ. Promuj bębny i pokazy VR uczęszczać.

„Zmierzamy w kierunku przyszłości, w której więcej osób będzie mogło wykonywać twórczą pracę, którą lubią, i chcę, aby platformy takie jak nasza odegrały rolę w realizacji tego celu” – napisał Zuckerberg we wtorek na Facebooku. Poczta Ogłaszamy aktualizacje dla twórców.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

READ  Kobiety przygotowują się do zdobycia większej liczby Oscarów w dwóch głównych wyścigach