Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mark Andy Forum Moc hybrydy 2022

Tom Cavalco, wiceprezes wykonawczy, Mark Andy wita i zaprasza na pokaz na żywo cyfrowej serii HD firmy Essentra

Mark Andy przedstawia swoją szeroką gamę cyfrowych/hybrydowych maszyn fleksograficznych oraz ich najnowszą technologię fleksograficzną Evolution.

Mark Andy, wiodący producent pras wstęgowych, powitał niedawno ponad 250 gości z całego świata w dwudniowych dniach otwartych w swoim centrum pokazowym i salonie wystawowym w Warszawie. Wydarzenie zorganizowane pod hasłem „Hybrid Power” było okazją do zaprezentowania różnych rozwiązań z asortymentu firmy. Po pokazach prasowych dzień zakończył się uroczystą kolacją, która obejmowała pokaz laserowy i wiadomość wideo od dyrektora generalnego Marka Andy’ego, Jasona Desai. Zapraszamy do obejrzenia filmu, aby dowiedzieć się więcej o tym wydarzeniu

Flagowa hybrydowa prasa drukarska firmy Digital Series HD została zaprezentowana online podczas codziennej produkcji na żywo w Essentra Packaging, jednym z najnowszych polskich klientów, którzy zainstalowali tę maszynę o wysokich parametrach. W salonie pokazano na żywo trzy inne maszyny: atramentową Digital Pro, nową fleksograficzną Evolution Series E3 oraz debiutującą w Europie, atramentową Digital Series iQ. DSiQ został opracowany we współpracy z firmą Domino, która dostarcza silnik do drukarek atramentowych, a także jednostkę do zdobienia Kurz Distorun. Mark Andy uruchomił także sMArt Link, nowy program do automatyzacji produkcji plakatów. Wysłane przez Marka Andy’ego.

Witając międzynarodowych gości, wiceprezes wykonawczy Tom Cavalco podkreślił, że każdy otwarty dzień był dla firmy wyjątkowy: „To świetna okazja, aby spotkać się z naszymi klientami, podzielić się naszą wiedzą i otrzymać opinie i informacje od ludzi, którzy tworzą, przewodzą i rozwijają rynek – ci, którzy znają się najlepiej.W zeszłym roku Mark Andy obchodził 75-lecie istnienia i od samego początku koncentrował się na opracowywaniu i produkcji rozwiązań spełniających obecne i przyszłe wymagania i oczekiwania rynku marki.Tym razem przedstawiamy trzy marki Mark Hybrydowe rozwiązania Andy, które łączą druk cyfrowy i tradycyjny, liczne opcje konwersji i upiększania.Zaprezentujemy kilka maszyn, reprezentujących różne obszary rynku – od poziomu podstawowego do wyższego.Przygotowaliśmy również demo prasy fleksograficznej Evolution Series E3. Zapraszamy do przyłączenia się do nas w podróży z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami Marka Andy’ego, które mamy nadzieję zainspirują Ciebie, naszych klientów i Twój biznes.”

Digital Series HD: wiodąca hybryda w warunkach produkcyjnych
Pierwszym przystankiem na wycieczce był Lublin w Polsce, gdzie znajduje się firma Essentra Packaging. Niedawno firma zainwestowała w nową serię cyfrową o wysokiej rozdzielczości, aby przyspieszyć produkcję plakatów. Phil Baldwin, dyrektor sprzedaży Mark Andy Europe, który prowadził wszystkie prezentacje podczas Dnia Otwartego, potwierdził, że Essentra ma jedną z najbardziej wszechstronnych konfiguracji Digital Series HD w Europie: „Jest to najnowocześniejsze rozwiązanie, dedykowane wysokiej wydajności produkcja etykiet i opakowań giętkich, dla dużych i małych i średnich operacji, w tym zmiennych danych i publikacji. Jest bardzo popularna na całym świecie i od wielu lat jest jedną z naszych najlepiej sprzedających się maszyn.” W 2021 roku Mark Andy dostarczył na całym świecie 78 samochodów hybrydowych, co jest rekordem dla firmy w tym segmencie rynku.

READ  Recenzje filmów: Szybcy i wściekli 9 | Supernowa | poty

Pan Baldwin zwrócił uwagę na możliwości i wysoką wydajność Digital Series HD: „Drukowanie i konwersja lub obróbka wykańczająca odbywa się w jednym przejściu – to jedna z największych zalet technologii hybrydowej. W porównaniu z rozwiązaniami offline, pozwala to zaoszczędzić sporo czasu, substrat i zużycie, co skutkuje wzrostem Efektywności Produkcji Dlatego nie dziwi nas rosnący udział pojazdów hybrydowych w naszej globalnej sprzedaży.

Podczas demonstracji na żywo z Essentra Packaging etykiety na piwo zostały wydrukowane z trzema różnymi grafikami. Goście Open House otrzymali również próbki białych plakatów na bazie PP, zawierające 12 różnych wzorów, wydrukowanych i przetworzonych w Digital Series HD. „Przed otwarciem został przygotowany plakat z 12 szablonami do cyfrowej serii o wysokiej rozdzielczości i tę samą pracę drukujemy na innych maszynach prezentowanych na imprezie, używając atramentu, atramentu i fleksografii” – wyjaśnił.

Dzięki temu odwiedzający mogli zobaczyć wyniki korzystania z każdej technologii oraz porównać jakość i opcje konwersji/wykończenia. „Naszym celem było podkreślenie możliwości drukowania tego samego projektu na różnych maszynach przy użyciu różnych technologii, ponieważ widzimy rosnący trend w kierunku standaryzacji drukowania wśród naszych klientów” – powiedział Baldwin.

Oprócz demonstracji online na żywo z Essentra Packaging, dwóch innych polskich użytkowników serii Digital HD było widzianych w specjalnie przygotowanych filmach. Arti-Bau i MD Labels opowiedzieli o swoich doświadczeniach z technologią Marka Andy’ego i niedawnych zakupach ich drugiej serii cyfrowych pras cyfrowych HD, które podwoiły wydajność hybrydową obu klientów.

Digital Pro 3: Punkt wyjścia dla nowicjuszy w druku cyfrowym
Prasa oparta na tonerach Digital Pro 3 została zaprezentowana podczas targów Labelexpo Europe 2019. Jako maszyna klasy podstawowej jest często pierwszym rozwiązaniem dla drukarni, które rozpoczynają swoją przygodę z cyfrowym drukiem etykiet. „Oferujemy Digital Pro 3 w kilku wersjach” — powiedział Phil Baldwin. „Na targach pokazujemy prasę wyposażoną w pół-rotacyjne wykrojniki. Digital Pro 3 jest kompaktowa, zajmuje mało miejsca i jest elastyczną i wydajną prasą do krótkich i średnich operacji. Zapewnia bardzo szybkie przezbrojenie , co wydłuża czas pracy prasy.”
Podczas wydarzenia Digital Pro 3 został użyty do drukowania etykiet z 12 różnymi grafikami, które obejmowały tłoczenie na zimno w jednostce fleksograficznej, cięcie półobrotowe i trzy różne wersje etykiet na herbatę.

READ  Recenzja Maarana: Dhanush jest zaskakująco bezczynny w Bland

Evolution Series E3: Prostota w obsłudze i elastyczność w druku
Na Labelexpo Europe 2019 odbyła się również premiera znaczącego rozwoju firmy Mark Andy, maszyny fleksograficznej serii Evolution. Dzięki całkowicie nowej platformie od razu spodobała się drukarniom etykiet na całym świecie. „Niezależne silniki serwo i elastyczność; wysoka jakość druku i prędkość do 152 m/min; Uwzględniono kilka opcji konwersji i zakończenia — te cechy serii Evolution zostały szybko docenione przez użytkowników” – wyjaśnił.

Ponieważ popyt na serię Evolution stale rośnie, Mark Andy twierdzi, że dostarczył i zainstalował ponad 50 pras w 2021 roku, w tempie jednej na tydzień. Seria Evolution drukuje na wielu różnych podłożach, z produktami końcowymi, w tym folią termokurczliwą i IML. Pozwala to użytkownikom na współpracę z klientami i właścicielami marek, którzy pracują w najbardziej wymagających branżach, takich jak kosmetyczna, opieka zdrowotna i farmaceutyczna” – powiedział Baldwin.

Prasa, która została zamontowana w warszawskim Showroomie i pokazywana podczas Open House, wyposażona jest w sześć zespołów fleksograficznych, w tym dwa kolory spotowe i zespół folii na zimno. Służył do drukowania 12 etykiet z różną grafiką (220/l/cal) na białej folii PP. Etykiety drukowane są w CMYK plus dwa kolory Pantone, faszerowane na zimno i cięte.

Digital Series iQ: najnowsza hybryda w portfolio Marka Andy
W zeszłym roku Marc Andy wprowadził na rynek Digital Series iQ, nowy hybrydowy model opracowany wspólnie z firmą Domino, producentem silnika atramentowego V16610iV, który umożliwia drukowanie w rozszerzonej gamie kolorów (CMYKOV+W). Podstawowe informacje prasowe zostały dostarczone przez Ruud Bos, kierownika DP OEM Europe w firmie Domino. Digital Series iQ, wystawiony na Open House, jest dodatkowo wyposażony w jednostkę dekoracyjną Distorun, którą zaprezentował Marco Ordung, Product Manager, Kurz. Służył do drukowania etykiety szamponu na bazie białej folii PP. Na tym samym podłożu wydrukowano również 12 różnych wspomnianych wcześniej wykresów.

„Nazywamy Digital Series iQ prawdziwą hybrydą, ponieważ oferuje szeroki zakres możliwości, podobnie jak nasza flagowa cyfrowa prasa cyfrowa o wysokiej rozdzielczości. Łączy druk atramentowy z licznymi opcjami wytłaczania i wykańczania, w tym opcjami wysoce zaawansowanymi. Jakość druku Wysoka i szybkie, do 70 m/min w trybie szybkim, Digital Series iQ to kompleksowe rozwiązanie, które otwiera nowe rynki i możliwości dla swoich użytkowników” – powiedział Baldwin.

READ  Lokalni filmowcy pokazują kolejny film „Skeleton Xylophone” w Springville

sMArt Link: zautomatyzuj drukowanie plakatów
Na Power of Hybrid Forum odbyła się również oficjalna premiera sMART Link – nowego pakietu oprogramowania od Marka Andy, dedykowanego automatyzacji produkcji plakatów. Nową aplikację przedstawiła Gretchen Tobol, Mark Andy USA Product Manager. „Udostępniając link sMArt, odpowiedzieliśmy na wiele sugestii od naszych klientów, które pojawiły się podczas takich spotkań” – powiedziała. „Jesteśmy w pełni świadomi potrzeby w dzisiejszych czasach efektywności i utrzymania marż w drukarniach. Tych parametrów nie da się osiągnąć bez większej automatyzacji procesów.”

sMART Link to system do zbierania i monitorowania danych w czasie rzeczywistym podczas kompresji. Jest kompatybilny z nowymi i istniejącymi prasami Mark Andy, a także innymi markami na hali produkcyjnej i można uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem platformy opartej na chmurze na jednym urządzeniu, na hali produkcyjnej lub na poziomie przedsiębiorstwa. Pomaga kierownikom produkcji w natychmiastowym dostosowywaniu procesu, a także pomaga kierownictwu w podejmowaniu strategicznych decyzji opartych na danych. Jest przeznaczony dla przetwórców etykiet i opakowań, którzy chcą poprawić wykorzystanie prasy, wydajność i zrównoważony rozwój.

Oprócz prezentacji dla prasy i oprogramowania, Marc Andy przygotował newsletter/specjalną ulotkę, obejmującą wszystkie oferowane technologie i zawierającą kody QR związane z filmami YT przypisanymi do każdej prasy oraz cytaty klientów. Część publikacji poświęcona jest technologii RFID, która jest coraz częściej wykorzystywana w poligrafii. Biuletyn zawierał referencje od klientów Mark Andy, którzy wdrożyli moduły RFID wraz ze swoimi fleksodrukami.

„Szeroka gama firm i aplikacji prezentowanych w naszym biuletynie potwierdza globalną obecność i pozycję rynkową Marc Andy na całym świecie” – powiedziała Lena Chmilewska-Pontron, European Marketing Director Marc Andy, koordynator Open House i publikacji. „Cieszymy się, że nasze Forum Hybrydowe przyciągnęło wielu obecnych i potencjalnych klientów Marka Andy’ego, którzy reprezentowali wiele krajów na całym świecie. Mamy nadzieję, powołując się na temat naszej publikacji „Technologia – Rozwiązania – Inspiracje Biznesowe” i główny temat nasz otwarty dom, „Siła hybrydy” Będąc prawdziwą pomocą dla wielu drukarni etykiet i opakowań.”

Podsumowując, powiedziała: „Mamy również nadzieję, że nasze prezentacje, referencje klientów i cytaty zainspirują drukarnie na całym świecie. Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom Open House i zaprosić naszych klientów i partnerów biznesowych do odwiedzenia stoiska Marka Andy’ego podczas nadchodzące targi Labelexpo Americas.Wystawa będzie kolejną świetną okazją do zobaczenia na żywo naszych rozwiązań hybrydowych i fleksograficznych.”