Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Inteligencja i nauka rozeszły się, gdy sonda dotycząca pochodzenia COVID otrzymała presję prezydenta

Po miesiącach bagatelizowania tej możliwości jako teorii marginalnej, administracja Bidena reaguje zarówno na wewnętrzne, jak i geopolityczne obawy związane z naciskaniem na Chiny, aby były przejrzyste w kwestii wybuchu epidemii.

Nie ma linii dochodzeniowej wskazującej, że celowo wyciekł lub został użyty jako broń biologiczna. Zwróć uwagę, że Biden użył słowa „wypadek” w swoim oświadczeniu. Ci, którzy opowiadają się za teorią pośredniego żywiciela zwierzęcego, w tym badacze z WHO, przyjrzeli się bliżej mrożonce dzikiej żywności z innych części Chin jako potencjalnemu źródłu. Teoria ta zakłada, że ​​pierwotny żywiciel, taki jak nietoperz, zainfekował drugiego żywiciela, takiego jak mangusta, którą następnie zamrożono i zaimportowano na mokry rynek w Wuhan, gdzie wykryto wirusa po raz pierwszy.

Jakie jest nasze stanowisko w tej sprawie?

Pracownicy ochrony gromadzą się w pobliżu wejścia do Wuhan Institute of Virology podczas wizyty zespołu WHO w lutym.Przypisuj mu:AP

Wiemy, jak zareagują Chiny ze względu na determinację administracji Trumpa do zainstalowania Instytutu Wirusologii Wuhan dla wirusa we wczesnych dniach epidemii.

To był biały dom Pełen dezinformacji Na dziesiątki tematów (oszustwa wyborcze, stosowanie hydroksychlorochiny i wybielacza w leczeniu COVID) przez większość prezydentury Trumpa. To sprawiło, że teoria wycieku stała się łatwym celem do wydalenia zarówno przez sceptyków Departamentu Stanu USA, jak i Chin.

Ładowanie

Chiny powiedziały, że tak było w Stanach Zjednoczonych Przeprowadź polowanie na czarownice I polityczna kampania oszczerstw. Po globalnej presji Prowadzony przez AustralięNiechętnie zgodził się zezwolić inspektorom WHO na badanie pochodzenia COVID-19, ale tylko pod ścisłą kontrolą, w tym ograniczeniem próbek laboratoryjnych i wywiadami z naukowcami w laboratorium w Wuhan.

Pekin wezwał Stany Zjednoczone i Europę do otwarcia drzwi dla tych samych inspektorów. Teoria obaliła tę teorię, sugerując, że wirus mógł pochodzić ze Stanów Zjednoczonych lub Europy.

READ  Szybkie niepowodzenie: strony internetowe i aplikacje na całym świecie stają się ciemne

Tym razem odpowiedź będzie prawdopodobnie taka sama. Z powodu większej nieufności między Chinami a Zachodem, Pekin nie jest zainteresowany znaczącymi poziomami przejrzystości i obawia się, że jakakolwiek ilość dowodów zostanie wykorzystana przeciwko niemu – niezależnie od ich znaczenia. Jego największą słabością jest to, że do tej pory ani chińscy, ani międzynarodowi naukowcy nie byli w stanie określić naturalnego pochodzenia wirusa.

Ładowanie

Jednak bez pełnej współpracy Chin i dostępu do laboratoriów, próbek i miejsc narażenia zdolność do wyciągania konkretnych wniosków naukowych jest ograniczona.

Niestety, nawet w przypadku nowego prezydenta USA, poszukiwanie pochodzenia wirusa, który zabił prawie 3,5 miliona ludzi, grozi mniejszym zainteresowaniem nauką, a bardziej geopolityką.

W tych okolicznościach większy wpływ nowego Raport zlecony przez firmę Biden Prawdopodobnie zależy to od opinii amerykańskiej opinii publicznej.

Biden przedstawił siebie bardziej jako ostrożnego prezydenta kierującego się dowodami niż Trump. Podwyższenie teorii Wuhan Lab wiąże się z jej wiarygodnością i wzmocni roszczenia tych, którzy uważają, że teoria powinna być ścigana, w tym byłych urzędników administracji Trumpa i pomocników, takich jak Steve Bannon.

Szczepionki COVID-19 zostały opracowane cztery razy szybciej niż jakakolwiek inna szczepionka w historii, ale nawet na taką skalę poszukiwanie ostatecznych odpowiedzi przez Bidena jest szybkie.

Zajęło to badaczom z Wuhan Institute of Virology 15 lat Znajdź odpowiedzialnego nietoperza Wybuch SARS 2002 miał miejsce w jaskini w południowo-zachodnich Chinach.

Daj się zauważyć bezpośrednio od naszych obcokrajowców Korespondenci O tym, co trafia na pierwsze strony gazet na całym świecie. Zapisz się do cotygodniowego biuletynu What in the World tutaj.