Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Inteligentny sposób na zakup domów dla młodych Australijczyków

Inteligentny sposób na zakup domów dla młodych Australijczyków

Zaskakujący obraz wyłonił się z sytuacji pierwszych nabywców domów w Australii, ponieważ okazało się, że jedna na pięć osób kupujących w 2023 r. miała konkretny cel zakupu.

Minister mieszkalnictwa Julie Collins twierdzi, że program Help to Buy „zmieni życie” Australijczyków. Proponowane przepisy dotyczące programu Help to Buy mają na celu pomóc 10 000 kupującym rocznie w opłaceniu depozytów i mniejszych pożyczek w wejściu na rynek, a w ciągu czterech lat liczba ta osiągnie 40 000. „Help to Buy wesprze Australijczyków o niskich i średnich dochodach, którzy nie mogą sobie pozwolić na własny dom, oszczędzając do 40 procent na kredycie hipotecznym” – powiedziała podczas tury pytań w czwartek. „Kwalifikujący się uczestnicy będą potrzebować jedynie 2% depozytu, a rząd wesprze ich udziałem do 40% w przypadku nowych domów i do 30% w przypadku istniejących domów. „Oznacza to niższe depozyty i niższe bieżące opłaty za dziesiątki tysięcy Australijczyków.”

Nowe dane z sieci kredytów mieszkaniowych i pośrednictwa Lendi ujawniły nowe trendy w tym, jak nabywcy pierwszych domów starają się pokonać szanse na wejście na rynek nieruchomości, postępując zgodnie z tym, co sieć określiła jako „ciężką pracę” przez ostatnie 12 miesięcy.

Australijski broker kredytów hipotecznych Kim Horan powiedział, że wielu młodych nabywców chce zachować swój styl życia, jednocześnie zastanawiając się nad długoterminowymi planami dotyczącymi nieruchomości.

Nowe dane z sieci brokerskiej Lendi ujawniły, że jedna na pięć osób kupujących domy po raz pierwszy kupiła swoją pierwszą nieruchomość w 2023 r. wyłącznie w celu jej wynajmu, przy czym Queensland wyprzedził obecnie inne stany pod względem wszystkich nowych zakupów pierwszych domów dokonanych na początku tego roku. Zdjęcie: NCA NewsWire/Max Mason Hoppers

„Wiele osób kupuje domy w obszarach, na które ich stać, i wynajmuje je, mieszkając z rodzicami, lub wynajmuje w obszarach, które odpowiadają ich obecnemu stylowi życia” – powiedziała.

READ  Woolworths Scan and Go został po raz pierwszy wprowadzony w RPA

Według danych Lindy 20 procent pierwszych nabywców domów w 2023 r. to „inwestorzy na wynajem” – osoby, które kupują nieruchomości wyłącznie w celu ich wynajmu.

Na szczycie listy znalazła się Nowa Południowa Walia z 30 procentami kupujących inwestujących w wynajem, za nią plasują się Queensland z 26 procentami i Wiktoria z 20 procentami.

Australia Zachodnia i Australia Południowa odnotowały najniższe wartości, odpowiednio 10 i 7%.

Nowa Południowa Walia znalazła się na szczycie listy pod względem liczby „inwestorów” – osób, które kupują nieruchomości wyłącznie w celu ich wynajmu. Zdjęcie: NCA NewsWire/Max Mason Hoppers

Stan Queensland również wyprzedził wszystkie pozostałe stany w pierwszym miesiącu tego roku, osiągając 45 procent wszystkich nowych zakupów w pierwszym miesiącu 2024 r.

Nastąpiło to po tym, jak pod koniec ubiegłego roku rząd stanowy podwoił kwotę pierwszej dotacji dla nabywcy domu do 30 000 dolarów.

Dane ujawniły również, że sześć procent osób kupujących pierwszy dom szukało pożyczki u trzech lub większej liczby wnioskodawców, aby odciążyć nabywców indywidualnych.

Kredyty poręczycielskie – w przypadku których członkowie rodziny lub znajomych pełnią rolę dodatkowego zabezpieczenia pożyczek – podwoją się z 1,8% do 5% w 2023 r.

„Kupujący, którzy byli w stanie pozyskać kapitał zapewniony przez poręczycieli, często rodziców lub opiekunów, za pośrednictwem pożyczek poręczycieli, mogli wejść na rynek ze średnim depozytem wynoszącym 38 000 dolarów” – powiedział Sebastian Watkins, współzałożyciel Linde.