Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Inwestycja: Budżetowanie w celu zaoszczędzenia dodatkowych 93 USD tygodniowo może przynieść Ci 2,3 miliona USD

Inwestycja: Budżetowanie w celu zaoszczędzenia dodatkowych 93 USD tygodniowo może przynieść Ci 2,3 miliona USD

Przy rosnących kosztach utrzymania, presji inflacyjnej i rosnących stopach procentowych wielu Australijczyków z trudem nadąża.

Ale jeśli chcesz wyprzedzić swoje pieniądze, musisz zrobić coś więcej niż tylko związać koniec z końcem — musisz znaleźć sposób na zaoszczędzenie i utrzymanie tempa finansowego.

To nie jest łatwe, ale znalezienie sposobu, aby to się stało, jest tego warte.

W Australii średni dochód przed opodatkowaniem wynosi 92 029 USD lub 1 342 USD tygodniowo po opodatkowaniu, a średnia stopa oszczędności wynosi 6,9 procent, co odzwierciedla średnie tygodniowe oszczędności w wysokości 93 USD.

Jeśli potrafisz zarządzać Podwój swoją stopę oszczędności i zaoszczędź dodatkowe 93 USD tygodniowo A następnie inwestując te pieniądze na giełdzie, wzrosną one w ciągu następnych 10 lat do wartości 81 614 USD.

Kontynuuj to, a po 20, 30 i 40 latach te dodatkowe oszczędności wzrosną do wartości 298 206 USD lub 873 013 USD lub 2 398 479 USD.

jeśli chcesz Osiągnij sukces w oszczędzaniuJest jeden główny obszar, który wymaga korekty, a jest nim budżet. Urzeczywistnienie tego w tej dziedzinie znacznie przyczyni się do sukcesu w zakresie oszczędzania i osiągnięcia pożądanych wyników finansowych, prowadząc styl życia, który kochasz.

Czym budżet nie jest

Mając dobry budżet Nie oznacza to, że musisz liczyć każdego zarobionego dolara. Nie oznacza to, że nie możesz mieć dobrego stylu życia. I nie oznacza to, że musisz wydawać mniej na wszystko, co jest dla Ciebie naprawdę ważne.

Dobry budżet oznacza po prostu ustalenie właściwych priorytetów. Każdy ma priorytety, czy to codzienne wydatki (i styl życia), podróże, gdzie mieszkasz, ile oszczędzasz i inwestujesz, jakich udogodnień chcesz w swoim życiu – lista jest długa.

Priorytety każdego są inne. Dla jednych podróże są czymś bardzo ważnym, dla innych mniej ważnym. Dla niektórych jest to mieszkanie w ładnym domu lub w drogiej dzielnicy lub na przedmieściach. Dla innych to jedzenie poza domem.

READ  Gospodarka Wielkiej Brytanii wpada w recesję przed wyborami

Sukces w budżetowaniu oznacza po prostu, że ustalasz priorytety dla rzeczy, które są dla Ciebie najważniejsze I Oszczędzasz w tempie, z którego jesteś zadowolony.

Dotarcie tam często wymaga, aby nie nadawać priorytetu mniej ważnym rzeczom.

Masz kontrolę nad swoimi wydatkami i oszczędnościami

Jeśli podobnie jak większość ludzi uwzględniasz wszystkie swoje idealne wydatki w ciągu najbliższych 12 miesięcy, prawdopodobnie nie oszczędzasz tyle, ile chcesz. Możesz być na minusie – wiem, że tak było w moim przypadku, kiedy pierwszy raz przeszedłem przez ten proces.

Ten krok polega na ustaleniu priorytetów, aby osiągnąć punkt, w którym jesteś zadowolony z kwoty, którą wydajesz i Ilość pieniędzy, które możesz zaoszczędzić i zainwestować.

Niektóre zmiany są łatwe do wprowadzenia, inne będą wymagały trochę więcej pracy, planowania i czasu, aby je wprowadzić – ale wszystkie można zmienić, jeśli ta zmiana jest ważna dla Ciebie i Twojego sukcesu finansowego.

Pamiętaj, że w krótkim okresie mogą istnieć pozycje „stałe”. Rzeczy takie jak czynsz i rachunki, dochody lub długi, których jesteś zdecydowany pozbyć się na zawsze. Obowiązki te muszą być spełnione, a to może oznaczać pewien krótkotrwały dyskomfort (a nawet ból). Ale z biegiem czasu możesz dostosować i zmienić wszystkie te rzeczy, aby stworzyć plan wydatków i oszczędności, który zapewnia pożądany styl życia i pożądane wyniki oszczędności.

Nadaj priorytet krótkoterminowemu / natychmiastowemu terminowi

Łatwo jest wkraść się w nasze życie wydatki, które nie przynoszą wiele szczęścia, satysfakcji ani prawdziwej wartości. Dzieje się tak, ponieważ często dokonujemy wyborów dotyczących wydatków w tej chwili, a nasz wewnętrzny wydawca chce, aby w tym momencie pojawiła się radość płynąca z wydawania pieniędzy.

Zawsze ustalasz priorytety, a ustalanie priorytetów w tej chwili prawie zawsze prowadzi do wyboru priorytetów, które nie są w 100% zgodne z tym, co jest dla Ciebie ważne.

READ  Portfel Findera: ASIC pozywa Findera za „nielicencjonowany” produkt kryptograficzny lub nielegalne porady finansowe

Alternatywa: świadome ustalanie priorytetów

Wiesz, że masz tylko tyle pieniędzy, z którymi możesz pracować (przynajmniej na razie). Wiesz, że chcesz i musisz zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy, aby osiągnąć upragniony postęp. I wiesz, że wydatki przekraczające twoje możliwości spowodują jedynie konieczność poświęceń w innych obszarach.

Ustalenie priorytetów na dłuższą metę

Ostrzeżenie: Spojrzenie na to, jak wydatki mogą się zmieniać, a dochody rosną w czasie, ma pewien poważny potencjał i wartość, ale należy unikać polegania na nienatychmiastowych zmianach dochodów (lub wydatków) w celu osiągnięcia sukcesu w zakresie oszczędzania.

Powinieneś unikać sytuacji, w której nie oszczędzasz dużo lub wcale, ale masz wielkie plany zmiany kariery lub przemieszczania się między stanami, aby zwiększyć swoje oszczędności. Życie łatwo przeszkadza w tych zmianach, a jeśli odłożysz oszczędzanie do czasu wprowadzenia większych zmian, ryzykujesz, że zajmą one więcej czasu niż oczekiwano, cały czas finansowo „stąpając po wodzie”.

Zamiast tego stwórz plan oszczędnościowy, w którym będziesz zadowolony z kwoty, którą zaoszczędzisz jutro. Następnie, jeśli z czasem zmienisz rzeczy, które zwiększą twoje oszczędności, będzie to śmietanka na wierzchu.

Jak ustalać priorytety

Nadszedł więc czas na podsumowanie.

Po pierwsze, będziesz chciał przejrzeć swoje wydatki i spojrzeć na każdy z nich indywidualnie i pomyśleć o tym, jak ważne są dla ciebie. Robiąc to, pamiętaj, że każdy dolar wydatków, które wyeliminujesz, to kolejny dolar, który musisz zaoszczędzić.

Priorytety każdego są inne, więc nie ma „właściwej drogi” ani „odpowiedniej ilości”. Kluczem jest upewnienie się, że Twoje wydatki przynoszą prawdziwe szczęście i wartość.

W miarę ustalania priorytetów liczba oszczędności będzie się stale zmieniać.

Za każdym razem, gdy wprowadzasz zmiany w alokacji wydatków, zakreśl numer oszczędności i zobacz, jak się zachowuje.

Dojście do sytuacji, w której jesteś zadowolony ze swoich wydatków i oszczędności, często wymaga kilku rund ustalania priorytetów, więc nie martw się, jeśli nie od razu znajdziesz się dokładnie tam, gdzie chcesz.

READ  Unijny zakaz samochodów napędzanych paliwami kopalnymi dostaje ostateczne zielone światło

Oznacza to po prostu, że musisz spłukać i powtórzyć. Zrobienie tego dobrze może zająć trochę czasu, ale ponieważ twój plan wydatków będzie określał twój codzienny styl życia, a twój plan oszczędnościowy będzie określał twoją stawkę lub zaliczkę, warto wycisnąć sok.

okładka

To, ile wydajesz i oszczędzasz, jest jednym z największych czynników decydujących o tym, jak szybko możesz posuwać się naprzód ze swoimi pieniędzmi. Jest to również główny czynnik wpływający na to, jak postrzegasz swoje pieniądze, poziom zaufania finansowego i spokój ducha.

To nie jest łatwe, ale dobre podejście do ustalania priorytetów to połowa sukcesu – sukces w tym przypadku będzie miał długą drogę do uzyskania pożądanych rezultatów za twoje pieniądze.

Ben Nash jest ekspertem w komentowaniu finansowym, podcasterem, doradcą finansowym i założycielem Kluczowe bogactwoGospodarz Jak odnieść sukces z pieniędzmi Bestsellerowy podcast Amazon i autorzacząć robić

Ben regularnie prowadzi internetowe szkolenia dotyczące pieniędzy, aby pomóc Ci dokonywać lepszych wyborów finansowych i szybciej osiągać przewagę. Mógłbyś Sprawdź wszystkie szczegóły i zarezerwuj miejsce tutaj

Zastrzeżenie: Informacje zawarte w tym artykule mają charakter ogólny i nie uwzględniają Twoich osobistych celów, sytuacji finansowej ani potrzeb. Dlatego przed podjęciem działań na ich podstawie należy rozważyć, czy informacje są odpowiednie w danej sytuacji i, w stosownych przypadkach, zasięgnąć profesjonalnej porady specjalisty ds. finansów.