Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Irankonda decyduje o transferze Bayernu do Adelaide United

Irankonda decyduje o transferze Bayernu do Adelaide United

Klub piłkarski Adelaide United potwierdza, że ​​zgodził się na warunki sprzedaży skrzydłowego Nestoriego Irankundy do Bayernu Monachium za rekordową klubową kwotę.

Irankunda, który uzgodnił także osobiste warunki z gigantami Bundesligi, pozostanie w The Reds do końca sezonu 2023/24 Isuzu UTE A-League.

17-letni zawodnik Adelaide Croatia Raiders jest najskuteczniejszym strzelcem bramek do lat 20 w historii A-League, zdobywając do tej pory dziewięć bramek w 38 występach.

Nastolatek, który podpisał kontrakt z The Reds w 2021 roku jako 15-latek, wywarł wrażenie na młodzieżowej drużynie klubu, dzięki czemu zdobył swoją szansę w A-League, stając się jednym z najbardziej ekscytujących ofensywnych zawodników, jakich kiedykolwiek widział ten kraj.

Przeprowadzka do Niemiec w lipcu przyszłego roku umożliwi mu rzadkie wydarzenie polegające na podpisaniu kontraktu z Australijczykiem dla jednego z pięciu najlepszych klubów Ligi Europy.

„Cieszę się, że mam już to wszystko za sobą i przeniosę się do jednego z najlepszych klubów na świecie – to prawdziwe spełnienie marzeń” – powiedział Irankunda.

„Ciężko pracowałem, aby moja rodzina była ze mnie dumna.

„Byłoby wspaniale móc kontynuować sezon w Adelaide United i spróbować odnieść jakiś sukces.

„Jestem w klubie od trzech lub czterech lat i jestem naprawdę wdzięczny, że odkąd tu jestem, mam wokół siebie atmosferę pełną miłości i szacunku.

„Trenerzy zaopiekowali się mną i wiele mnie nauczyli, moi koledzy z drużyny zawsze mnie wspierali, a członkowie i kibice byli dla mnie bardzo dobrzy, więc mam nadzieję, że będę mógł dać coś od siebie, zanim odejdę dalej”.

Dyrektor naczelny Adelaide United, Nathan Kosmina, powiedział, że zgoda na transakcję teraz pozwoli Irancundzie uniknąć wszelkich zakłóceń, gdy The Reds będą starali się zdobyć drugie mistrzostwo A-League w historycznym sezonie z okazji 20. rocznicy powstania klubu.

READ  Obejrzyj: Przerażające sceny, gdy medalista Essendon Bombers Brownlow Gavin Wanganen gubi swój samochód w oceanie

„To ekscytująca szansa dla Nestora i jego rodziny, aby przejść do jednego z największych klubów na świecie” – powiedziała Kosmina.

„Jesteśmy dumni z Nestoriego i roli, jaką nasz klub odegrał w jego rozwoju.

„Mamy udokumentowane doświadczenie w rozwijaniu młodych talentów w Australii Południowej i chcemy, aby nasi gracze dostali szansę gry na najwyższym poziomie.

„Uznajemy pozycję A-League jako części globalnego krajobrazu piłkarskiego i chociaż naszym głównym celem jako klubu zawsze był sukces zespołowy, ważne jest rozwijanie zawodników, którzy mogą dalej reprezentować Australię i grać w najlepszych ligach na świecie .” Jesteśmy bardzo dumni.

„Ze względu na wiek Nestoriego transfer zakończy się dopiero w lipcu 2024 r., co da naszym członkom i fanom fantastyczną okazję zobaczenia jednego z najzdolniejszych młodych talentów na świecie w akcji na stadionie Coopers przez cały sezon Isuzu UTE A-League 2023/24. ”

Oczekuje się, że Irankunda następnym razem wystąpi dla the Reds w meczu 5. rundy Isuzu A-League przeciwko Western United na stadionie Mars w Ballarat w niedzielę 26 listopada 2023 r.

Członkostwo AUFC 23/24 Zarejestruj się teraz