„It's Stopped”: Eksploduje dramat w piwnicy

W bitwie zaciekłych rywali Bunker podjął kluczową decyzję, gdy Parramatta pokonał Manly'ego w pełnej akcji grze.

NRL: Stwierdzono, że Jake Trbojevic utrudniał Luce Morettiemu, pozbawiając Sea Eagles potencjalnej wygranej w meczu przeciwko Eels.

Na początku meczu ruch był jednokierunkowy, a Tom Trbojevic i Daley Cherry-Evans wpadli w szał, tworząc przełamania prawą stroną boiska.

Trbojevic zdobył pierwsze cztery punkty po rzucie karnym Robina Jarrica, po czym prosta próba Jacksona Paolo dała drużynie Anthony'ego Seibolda prowadzenie 14-0 w ciągu 12 minut.

Jedynym miejscem, w którym można na żywo oglądać każdy mecz każdej rundy bez przerw reklamowych w trakcie rozgrywki, jest Fox League dostępna na platformie Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Jednak podopieczni Brada Arthura odpowiedzieli mocnym uderzeniem, strzelając trzy próby w ciągu 16 minut i wracając do gry.

Pierwsza padła po kopnięciu Mitchella Mosesa, który wpadł w kolano środkowego Willa Penisiniego po tym, jak Sea Eagles nie zdołali przejąć piłki.

Następnie Moses wpisał się na listę strzelców, po czym Blaise Talagi dośrodkował w swoim debiucie w NRL, a Corey Parker z Fox League określił go jako „wyjątkowy”.

Zaraz po pierwszej połowie Robin Garrick zdobył bramkę wypracowaną przez Trbojevica i dał Manly’emu prowadzenie 18-16 do przerwy.

Tom Trbojevic z Sea Eagles świętuje zdobycie gola. (Zdjęcie: Cameron Spencer/Getty Images)

Od tego momentu Sea Eagles wielokrotnie uniemożliwiali zdobycie bramki, a podanie Dylana Browna trafiło do Morgana Harpera w pierwszej akcji drugiej połowy.

Tuilagi również pokazał dośrodkowanie Musy, zanim kontrowersje zepsuły mecz.

Trbojevic w kluczowych momentach spotkania przedzierał się przez środek boiska, tracąc 10 punktów, i podał do Tolu Kola, który zdobył bramkę.

Jednak po analizie Bunker orzekł, że Jake Trbojevic utrudniał napastnikowi Eels Luce Morettiemu, mimo że obaj gracze chodzili.

READ  Polska przewyższa Muniego w akcji i otrzymuje tytuł powiatu | Wiadomości, sport, praca

Po tej rozmowie zarówno Andrew Voss, jak i Corey Parker z Fox League byli zrozpaczeni, a po kolejnej próbie Sea Eagles dla Coreya Waddella cztery punkty mogły zadecydować o różnicy.

„To nie jest przeszkoda, po prostu przestał pracować i się poddał” – powiedział Voss.

„To trudne” – powiedział Parker.

Mitchell Moses i Eels są o krok od zwycięstwa. (Zdjęcie: Cameron Spencer/Getty Images)

„Wygląd Siebolda mówi wszystko. To trudne. Pozostali w tym konsekwentni”.

Aby zakończyć mecz, Josh Aloiai z drużyny Manly również został wysłany na ławkę faul za otwartą rękę.

Orzeczenie o faulu na 15 minut przed końcem było kluczowym zagraniem w ekscytującym meczu przed 20 354 kibicami.

Eels Good Moretti przebiegł przez boisko i celowo zderzył się z nieruchomym Jake'em Trbojeviciem, podczas gdy Tom Trbojevic wdarł się w lukę i posłał piękną spiralną piłkę obok Tolo Kola, który zdobył bramkę pod słupkami.

Jednak Chris Butler, główny specjalista ds. przeglądu, powiedział, że Morettiemu odmówiono możliwości interwencji w sprawie Trbojevica.

Orzeczenie było technicznie prawidłowe, chociaż wydawało się, że Moretti ma większe szanse na zatrzymanie czasu letniego.

„Nie odmówiono mu możliwości wykonania wślizgu, ponieważ nie był w stanie go wykonać” – powiedział Andrew Vos, rozmówca Fox League.

„On nie podejmuje żadnego wysiłku” – dodał Foss.

„To prawda, ale prosty fakt jest taki, że nawiązał kontakt z Jake'em Trbojeviciem. Moretti jest skończony. Wypadł z interesu.

„To nie jest przeszkoda. Po prostu przestał pracować i się poddał”.

Konwertowana próba oznaczała, że ​​Sea Eagles tracili dwa punkty. Zamiast tego Parramatta otrzymał rzut karny. Kiedy padł gol z rzutu karnego, Eels wyszli na 10-punktowe prowadzenie, które okazało się decydującym czynnikiem decydującym o meczu.