Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak Australia może uniknąć katastrofy klimatycznej

Jak Australia może uniknąć katastrofy klimatycznej

Nowy raport ujawnił dokładnie, czego potrzebuje Australia, aby uniknąć najgorszych skutków zmian klimatycznych.

Brendan Fevola ujawnia, ile zapłacił za „Jestem gwiazdą, zabierz mnie stąd”, 15 kwietnia Donald Trump ma stanąć przed sądem w związku z pieniędzmi Stormy Daniels, a Rebel Wilson oskarża Sachę Barona Cohena o utrudnianie uwolnienia filmu jej wspomnienia.

Opublikowany w środę raport TheSeize the Decade wyjaśnia, co należy zrobić w ciągu najbliższych sześciu lat, aby zmniejszyć zanieczyszczenie klimatu i powstrzymać najgorsze skutki zmian klimatycznych, zanim one nastąpią.

Stanowi to zwieńczenie 12 miesięcy ciężkiej pracy naukowców, analityków, badaczy i doradców politycznych Rady ds. Klimatu..

Rząd Albanii zawsze uznawał swoje cele klimatyczne za „dolny, a nie górny pułap”, a ten plan działania pokazał, co należy zrobić, aby osiągnąć zerową emisję netto do 2035 r., powiedziała Jennifer Rayner, szefowa polityki w Radzie Klimatycznej.

Nowy raport zatytułowany „Seizing the Decade” przedstawia plan działania mający na celu zapobieżenie katastrofie klimatycznej. Zdjęcie: QFES

„Wyznaczony przez Australię cel wynoszący 43 procent stanowi ważny krok we właściwym kierunku” – stwierdziła.

„Ale rząd wie i wszyscy wiedzą, że ten cel nie wystarczy, abyśmy uporali się ze szkodliwymi zmianami klimatycznymi w tej dekadzie i uchronili nasze dzieci przed gorszymi sytuacjami w przyszłości.

„Celem Australii zgodnym z nauką jest zmniejszenie zanieczyszczenia klimatu o 75 procent w tej dekadzie i jest na dobrej drodze do osiągnięcia zerowego poziomu emisji netto do 2035 r.”

Co będzie potrzebne, aby ograniczyć nasze emisje do 2030 r. Zdjęcie: Rada ds. Klimatu

Raport pokazuje, jak każdy główny sektor gospodarki może współpracować, aby osiągnąć te cele, w tym:

  • Ładowanie energią słoneczną, wiatrową i magazynową w celu zbudowania większego systemu elektroenergetycznego i osiągnięcia 94% energii odnawialnej w naszej sieci do 2030 r.
  • Umieszczenie paneli słonecznych na dachach dwóch na trzy australijskie domy, aby pomóc obniżyć koszty życia
  • Zamień zanieczyszczające pojazdy na samochody elektryczne, które są czystsze i tańsze w obsłudze oraz częściej wybieraj transport publiczny
  • W pełni elektryczne nowe budynki, elektryzowanie istniejących domów i firm oraz zwiększanie efektywności energetycznej
  • Wykorzystanie czystej energii i łatwo dostępnych alternatyw w naszej działalności przemysłowej w celu zmniejszenia przemysłowego zużycia węgla o 41 procent, ropy o 86 procent i gazu o 31 procent.
READ  Winiarnia SA znalazła się na drugim miejscu krajowej listy 100 najlepszych win

W zeszłym tygodniu CSIRO opublikowało raport porównujący koszty różnych rodzajów technologii energetycznych i stwierdził, że czysta energia wiatrowa i słoneczna to najtańszy i najszybszy sposób na zastąpienie istniejącej generacji energii.

„Obecne australijskie generatory prądu opalane węglem są starzejące się, zawodne i drogie, dlatego ścigamy się, aby pozyskać z Internetu więcej nowej energii, aby je zastąpić” – powiedział dr Rayner.

„To także jeden z najszybszych sposobów, aby to zrobić, a my musimy szybko udostępnić nową moc online”.

Dwie trzecie australijskich domów musi mieć na dachach panele słoneczne. Zdjęcie: NCA NewsWire/Luis Enrique Asqui

Doktor Rayner powiedział, że prawda jest prosta; Jeśli nie osiągniemy tych celów, ludzie odczują znaczące skutki.

„Dzisiejsi dwudziestolatkowie dożyją wielu skutków klimatycznych, jeśli w ciągu tej dekady nie ograniczymy drastycznie zanieczyszczeń” – stwierdziła.

„Australijczycy uciekają od powodzi, pożarów, suszy i ekstremalnych warunków pogodowych.

„Będzie to tylko przyspieszać i wyrządzać Australijczykom coraz więcej szkód, jeśli nie wkroczymy na właściwą drogę, aby ograniczyć zanieczyszczenie klimatu”.

Rada Klimatyczna jest przekonana, że ​​wszystkie te cele są osiągalne i osiągalne, należy je tylko przyspieszyć.

40% energii w krajowej sieci energetycznej jest już generowane przez odnawialne źródła energii, a ponad trzy miliony domów ma na dachach energię słoneczną.

„Jest to zatem okazja, aby w dalszym ciągu wykorzystywać tę dynamikę, aby w tej dekadzie zrobić więcej, aby jeszcze bardziej i szybciej ograniczyć zanieczyszczenie klimatu” – stwierdziła dr Rayner.

„Nie chodzi o to, żeby zaczynać od zera, musimy po prostu iść dalej i przyspieszać”.