Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak mieszkańcy Queenslandu marnują 1600 dolarów rocznie na rachunki za energię

Jak mieszkańcy Queenslandu marnują 1600 dolarów rocznie na rachunki za energię

Mieszkańcy Queensland marnują szacunkowo 1600 dolarów na roczne rachunki za energię, a szokujący raport ujawnia opłakane standardy efektywności energetycznej w milionach australijskich domów.

Lider opozycji Peter Dutton mówi, że laburzystowski rząd ma „wiele powodów do odpowiedzi” w związku z rosnącymi kosztami życia zwykłych Australijczyków. „Oni też dostają lanie w tylną kieszeń” – powiedział Dutton podczas środowej konferencji prasowej. „Premier obiecał Australijczykom 97 razy, że obniży rachunki za prąd o 275 dolarów rocznie – oczywiście tak się nie stało”.

Rada ds. Klimatu szacuje, że około 8 milionów australijskich domów zostało zbudowanych zgodnie z minimalnymi standardami efektywności energetycznej, co obecnie powoduje, że mieszkańcy marnują średnio 2000 USD na roczny rachunek za energię.

Starszy badacz Rady ds. Klimatu i autor raportu, dr Carl Tiedemann, powiedział, że najemcy o niskich dochodach są najbardziej dotknięci przez to, że generalnie mieszkają w starszych domach o niższej jakości.

„Dla około 8 milionów domów zbudowanych przed 2003 rokiem, średnia ocena energetyczna wynosi zaledwie 1,5 gwiazdki lub mniej. Szczerze mówiąc, to trochę lepiej niż mieszkanie w blaszanej szopie” – powiedział dr Tiedemann.

To duży problem, ponieważ ludzie płacą bardzo dużo za ogrzewanie i chłodzenie swoich domów.

„Brak informacji jest głównym ograniczeniem, ponieważ tak naprawdę nie wiemy, gdzie jest (8 milionów) domów”.

Raport dotyczący inteligentnego wykorzystania energii Rady ds. Klimatu ujawnia, ile mieszkańcy Brisbane mogliby zaoszczędzić, gdyby wprowadzili proste zmiany w domu. Zdjęcie: Rada Klimatyczna

Raport dotyczący inteligentnego wykorzystania energii Rady ds. Klimatu ujawnia, ile mieszkańcy Brisbane (druga kolumna) mogliby zaoszczędzić, gdyby dokonali prostych zmian w domu. Zdjęcie: Rada Klimatyczna

Według raportu Climate Council’s Smart Energy Use, przeciętna rodzina w Brisbane może zaoszczędzić prawie 1600 dolarów na rocznym rachunku za energię, po prostu przechodząc z gazu na energię elektryczną i inwestując w kilka energooszczędnych elementów, takich jak odpowiednia izolacja i podwójnie oszklone okna.

READ  Australijskie akcje odnotowują największą tygodniową stratę od 14 miesięcy

Dr Tiedemann powiedział, że remont holowania był najłatwiejszą zmianą do wykonania i najlepszą oszczędnością pieniędzy dla najemców i właścicieli.

„Ponieważ istnieją produkty, które są łatwo dostępne w każdym sklepie ze sprzętem, możesz przejść do wypełniania luk oraz okien i drzwi” – powiedział.

Proste pomysły, takie jak węże drzwiowe, też mają znaczenie… Nawet oświetlenie, diody LED mogą zaoszczędzić około 80 procent w zależności od aktualnie posiadanego oświetlenia.

„Wszystkie domy są różne, a jeśli zamierzasz coś wdrożyć, ważne jest, aby dokonać oceny, aby upewnić się, że wprowadzasz właściwe zmiany, które przyniosą największy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki”.

Rada ds. Klimatu zaleca, aby najemcy i właściciele domów identyfikowali trudne problemy i naprawiali je jako łatwy i opłacalny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za energię. Zdjęcie: Rada Klimatyczna

Wysokie obłożenie wynajmu i nieosiągalne koszty początkowe pozostają istotną przeszkodą dla większości długoterminowych oszczędności energii, a najemcy prawdopodobnie nadal będą płacić rachunki za zużyte domy, chyba że zmienią się standardy.

Rada ds. Klimatu naciska teraz na rząd przed ogłoszeniem budżetu federalnego w przyszłym miesiącu w sprawie krajowego standardu efektywności energetycznej dla nieoprocentowanych czynszów i pożyczek, aby umożliwić właścicielom modernizację ich nieruchomości.

„Opowiadaliśmy się za nieoprocentowanymi pożyczkami, aby ludzie mogli oszczędzać energię, a koszty początkowe można było przeznaczyć na pożyczkę, a następnie oszczędności można było wykorzystać na spłatę pożyczki. Oszczędności są wystarczająco wysokie” – powiedział dr Tiedemann.

„Spodziewamy się ogłoszenia dużego budżetu na efektywność energetyczną, więc naprawdę będziemy naciskać na to, a także na minimalne standardy wynajmu i wiemy, że niektóre z tych rzeczy można zrobić tylko na poziomie stanu lub terytorium, ale federalny rząd ma do odegrania rolę w koordynacji”.

Domowe wskazówki dotyczące oszczędzania energii:

Poszukaj przeciągów i napraw je, uszczelniając ubytki w ścianach i ograniczając wentylację podłoża

READ  Wiadomości Angeli Merkel: spuścizna kanclerz legnie w gruzach, gdy wybuchają obawy Polexitu | świat | Aktualności

Naprawa szczelin izolacyjnych w stropach, podłogach i ścianach.

Instalowanie podwójnego, wtórnego lub niskoemisyjnego oszklenia.

Zmień zewnętrzne zacienienie, aby ograniczyć światło słoneczne, lub wybierz kolory dachu lepiej odbijające światło.

Rowena Specht-White w wynajmowanym domu ma dość prób schłodzenia domu i zaniepokojona wysoką wilgotnością i związanymi z tym problemami zdrowotnymi. Zdjęcie: NIGEL HALLETT

Rowena Spectet-White, kobieta z Brisbane, wynajmuje od dwudziestu lat, ale strasznie cierpiała z powodu upału i wilgoci latem, kiedy mieszkała w wynajmowanym, nieklimatyzowanym domu.

Po tym, jak doświadczyła nasilenia przewlekłych napadów migreny, zaczęła mierzyć temperaturę, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że w jej mieszkaniu zawsze było powyżej 27°C.

„Cierpię na myalgiczne zapalenie mózgu i rdzenia, a ból nasila się, gdy temperatura sięga 25 stopni Celsjusza, kiedy patrzę na tracker” – powiedziała.

„Od tego czasu nauczyłem się, że temperatury w pomieszczeniach powyżej 25°C są niebezpieczne i niezdrowe dla wszystkich”.

Wczytuję osadzanie…

Pani Specht-Whyte dużo zaoszczędziła, aby kupić przenośny klimatyzator, który łagodzi ciepło, unikając posiłków i innych niezbędnych rzeczy.

Po gorącym i długim lecie moje rachunki za prąd podwoiły się.

Pani Specht-Whyte lobbuje również za szeroko zakrojoną zmianą standardów efektywności energetycznej najmu, aby zapewnić najemcom lepsze warunki życia, zwłaszcza tym, których nie stać na dodatkowe urządzenia grzewcze i chłodzące lub zbyt boją się poprosić właściciela o modernizację.

„Gdyby dom miał odpowiednią izolację lub lepszy system klimatyzacji, taki jak instalacja dzielona, ​​naprawdę zmniejszyłoby to moje rachunki za energię” – powiedziała.

„Myślę, że rząd musi się tu zaangażować, ze standardem efektywności energetycznej, ponieważ najemcy nie mogą sami dokonać większości (oszczędności energii) zmian”.