Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak polski handel i inwestycje napędzają biznes w Tajlandii

Podobnie jak wiele krajów na całym świecie, tajska gospodarka nie podniosła się w pełni po skutkach pandemii Covid-19. Złagodzenie środków zapobiegawczych i ponowne otwarcie kraju dla zagranicznych gości odegrało ważną rolę w stymulowaniu przemysłu turystycznego oraz pobudzeniu gospodarki i dochodów Tajlandii.

Poza branżą turystyczną istnieją jednak inne sektory i organizacje napędzające rozwój zarówno tajlandzkiej, jak i międzynarodowej gospodarki. Jedną z takich organizacji jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

PAIH to organizacja rządowa z siedzibą w Warszawie, historycznej stolicy Polski. Posiadając ponad sześćdziesiąt biur na całym świecie, PAIH ma trzy główne cele:

handel

PAIH wspiera przedsiębiorców w eksporcie towarów z Polski do innych krajów. Pomaga łączyć eksporterów z firmami partnerskimi w Tajlandii poprzez kojarzenie biznesowe, wsparcie w negocjacjach, badania marketingowe i dostarczanie informacji. Stanowiska pracy są takie same jak w tajlandzkim wydziale promocji handlu międzynarodowego.

inwestycja

PAIH wspiera również indywidualnych i instytucjonalnych inwestorów tajlandzkich, którzy chcą zainwestować w Polsce. Zapewnia koordynację, wsparcie informacyjne, doradcze i komunikacyjne z naszymi partnerami w Polsce. Na przykład może dostarczyć informacji o odpowiednich inwestycjach w każdym mieście.

Długoterminowe partnerstwo biznesowe

Dzięki silnym relacjom z wieloma organizacjami, w tym urzędami rządowymi i stowarzyszeniami handlowymi, PAIH może pomóc w poprawie szybkości i przydatności tajsko-polskich partnerstw biznesowych.

PAIH działa w Tajlandii od ponad czterech lat, koncentrując się na dwustronnym handlu i inwestycjach pomiędzy Tajlandią a Polską, a także podnosząc świadomość wartości, jaką mają do zaoferowania polskie produkty.

Norbert Buck, szef zagranicznego biura handlowego PAIH Bangkok, mówi: „Kiedy większość Tajów myśli o Polsce, może wyobrażać sobie piękne atrakcje turystyczne lub światowej klasy piłkarzy, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że Polska jest liderem innowacji i technologii. Jej rozwój Na tym polu ma możliwość wspierania rozwoju przemysłowego Tajlandii oraz współpracy z wieloma lokalnymi firmami.”

W rzeczywistości Polska ma najwyższe tempo wzrostu gospodarczego wśród członków Unii Europejskiej. Ma też własną walutę, co czyni ją bardziej odporną na skutki dla gospodarki europejskiej. W związku z tym towary z Polski są bardzo konkurencyjne ze względu na niższe koszty i koszty pracy w porównaniu do innych krajów UE.

Pan Pak kontynuował: „Oprócz wysokiej jakości produktów, Polska wyróżnia się również w obszarach technologii i innowacji oraz jest domem dla wielu utalentowanych programistów i twórców nowych technologii. Wierzę, że polskie IT może wspierać i napędzać rozwój wielu tajlandzkich firm, np. Comarch projektował systemy dla kilku banków w Tajlandii, pracował dla wiodącej tajlandzkiej firmy telekomunikacyjnej, a także zainstalował system członkowski dla dealerów jednego z krajowych gigantów elektrycznych.

READ  Komisja Europejska przyjmuje program prac na 2021 r.

„Innym świetnym przykładem jest projektant systemu restauracyjnego No Spoilers. Branża restauracyjna i gastronomiczna znacząco przyczynia się do PKB Tajlandii, ale ożywienie jest powolne od czasu pandemii. Żadne spoilery nie opracowują diet dla restauracji i barów, które pomagają obniżyć koszty poprzez uwzględnienie straty z powodu zepsutych składników, dostarczanie dokładniejszych informacji do planowania biznesowego.

Światowy Szczyt Techsauce 2022

Techsauce Global Summit to wiodąca konferencja technologiczna w Azji i obowiązkowy cel dla profesjonalistów z branży technologicznej. Umożliwia uczestnikom zrozumienie, w jaki sposób mogą wykorzystać szybko zmieniające się trendy w sektorze dzięki dogłębnym treściom od światowej klasy ekspertów. Szczyt 2022, którego gospodarzem jest ICONSIAM, był doskonałą okazją dla firm i społeczeństwa w Tajlandii do spotkania się i poznania polskich firm technologicznych i innowacyjnych.

„Ponowne otwarcie Tajlandii po ograniczeniach Covid-19 pozwoliło ludziom dołączyć do wydarzenia osobiście, co jest szczególnie ekscytujące po tak wielu wydarzeniach online podczas pandemii” – powiedział Pak.

„PAIH gościło polski pawilon na szczycie, a dołączyło do nas pięć firm reprezentujących różnorodny sektor polskiego sektora IT: CSHARK, SEEDia, No Spoilers, Droplo i FrostyWhale. Wydarzenie obejmowało sesje business matching, więc było świetnie Spotkanie indywidualne z uczestnikami i pokazanie, jak polskie IT może pomóc w prowadzeniu biznesu w Tajlandii. Właśnie dlatego jesteśmy na szczycie, co znajduje odzwierciedlenie w naszych hasłach „PAIH Business Forward” i „Poland Business Forward”.