Jak transmitować na żywo, wideo, wyniki, wiadomości, blog

Dominujący pokaz z bliźniaczych wież i znakomite wyniki pierwszej dziesiątki pomogły Fremantle wrócić na właściwe tory w kampanii w 2023 roku, pokonując 32-punktowego zdobywcę Essendon na stadionie Optus.

Po tym, jak hurlerzy szybko rozpoczęli po zdobyciu dwóch pierwszych bramek, Dockers odnaleźli rytm, strzelając 12 z 16 bramek w meczu, po czym w końcówce pokonali Essendona, wygrywając 14,9 (93) do 9,7 (61).

Podczas gdy Caleb Serong był wspaniały, Luke Jackson (3.1) świetnie łączył się z Seanem Darcy, podczas gdy Liam Henry miał 32 straty w karierze, a Luke Ryan był potężny w obronie.

Oglądaj każdy mecz w każdej rundzie sezonu 2023 Toyota AFL Premier na żywo w Kayo Sports. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Raport meczowy kwartał po kwartale

Essendon dokonał późnej zmiany, a Nick Bryan wszedł do wyjściowej 22. Jye Menzie został usunięty z początkowego składu, ale został wybrany do rezerwowego.

Fremantle nie dokonał późnych zmian, a Sam Sturt był zmiennikiem.

To Kyle Langford strzelił pierwszego gola w meczu, zanim J Caldwell zapewnił Essendon szybki start.

„Wczesne etapy, ale wszystko rozgrywane jest na warunkach Essendona” – powiedział komentator Luke Darcy.

„Zajęło im trochę czasu, aby rozgrzać się do dokerów.”

Dockers uniknął trzeciego i czwartego strzału, gdy strzały Jake’a Stringera jeden po drugim trafiły na bramkę.

J. Amis nie widział kolegi z drużyny, Michaela Waltersa, niepilnowanego na boisku, kiedy nie wykorzystał rozciągania w połowie.

Wtedy Sam Świtkowski nie pomylił się przy pierwszej bramce Fremantle’a, wchodząc z wysokiego rzutu wolnego.

Obie strony biegły od końca do końca, gdzie wystawały dwie tylne strony. Luke Jackson musiał wykonać przerażający obrót w środku pola, aby zdobyć wślizg i strzelić gola, dzięki czemu jego drużyna znalazła się w odległości jednego punktu.

Wielki znak i gol Michaela Waltersa zapewniły, że to Fremantle objął prowadzenie po kwadransie 21-15 – po raz drugi w tym sezonie.

READ  Porady AFL, runda 7 2021

Essendon zbliżyło się do punktu na początku drugiej kadencji, kiedy Ben Hobbs wpisał się na tablicę wyników, ale Dockers nie zostałby odrzucony.

Bramki Matta Johnsona, a następnie J. Amesa po świetnym strzale otworzyły największą przewagę Fremantle’a – 14 punktów w połowie drugiej połowy.

Następnie kontrowersyjnie Amis dodał swoją drugą bramkę – po długiej analizie wyniku.

„Cóż, to duże, prawda? Zaawansowana technologia wchodzi w grę” – powiedział Darcy.

Luke Jackson zdołał zwiększyć deficyt do 21 punktów, zdobywając dużą bramkę, gdy fani Freo oszaleli.

„Wygląda na to, że Fremantle kontroluje posiadanie” – powiedział Darcy.

„Odwrócili sposób gry z Fremantle”.

Do przerwy to Dockers powiększyli przewagę do 22 punktów.

Ta przewaga wzrosła do 33 punktów na początku trzeciej kwarty, kiedy Walters strzelił drugiego gola, zanim Andy Brayshaw strzelił samobójczego gola.

Jake Stringer z Essendon szybko odpowiedział, wyczarowując cudowną bramkę piłkarską z kieszeni, aby dać Dockers iskrę.

Ale kiedy Schulz i Jackson strzelili niewiele bramek pod koniec trzeciej tercji, Dockers mieli 39-punktową przewagę w końcowej zmianie i byli gotowi na solidne zwycięstwo.

Nat Five również zaczął zwiększać swoją produkcję.

„Gra z desperacką przewagą w swojej grze, Five, jakiej nie widzieliśmy od jakiegoś czasu” – powiedziała Daisy Pearce z Channel Seven. „Prawdopodobnie może mówić o pewności siebie, którą zaczyna budować w swoim ciele z odrobiną ciągłości”.

Na początku czwartej tercji Fremantle wykonał dziwną taktyczną zmianę, a kapitan Alex Pearce wypadł z gry i został zastąpiony przez Sturt.

Jednak Bombers zagrozili cudowną wygraną na początku czwartej tercji, kiedy Darcy Parish, J. Menzie i Zack Merritt strzelili trzy gole z rzędu, zmniejszając deficyt do 20 punktów.

Ale Frederick stanął wysoko i kopnął bramkę w siatkę zbożową, aby przypieczętować imponujące zwycięstwo Fremantle.

3-2-1…

3. Efekt Darcy’ego… i jak szokujący był atak

Sean Darcy był świetnym dodatkiem – dosłownie – dla Fremantle w ten weekend.

W obliczu drużyny z Essendon bez bramkarza pierwszego wyboru, Sama Drapera, Darcy w pełni to wykorzystał.

READ  Czasy, wynik, aktualizacje, pozycja Daniela Ricciardo, pogoda, deszcz, 1. miejsce

Luke Jackson mógł biegać po parkiecie, gdy skończył z trzybramkową przewagą.

„Znowu widzimy wpływ Darcy’ego na boku – oni zachowują dystans, ale Jackson częściej wije się do przodu – świetna tam rywalizacja. Miał już na swoim koncie trzy starty i sam strzelił gola” – powiedziała Daisy Pearce, komentatorka Channel 7 w drugiej kadencji.

Dlatego ważny jest także Jackson i ich zaangażowanie w zdobycie jego podpisu.

Brad Johnson z Fox Footy powiedział, że duże ciało Darcy’ego pomogło obrońcom Dockers przejąć prowadzenie.

„Chociaż Bombers pokonali szczyt, obrońcy Freo przecinają tył dużego ciała Darcy’ego, gdy tylko piłka uderzy w powierzchnię” – powiedział.

„To, co robi, to tworzenie chaosu w zawodach i wokół nich. To była przewaga.

„(Jackson) był w stanie wrócić i pracować nad piłką. Wiemy bardzo dobrze, jak gra, kiedy jest pewny siebie. „

Eddie Bates opisał Jacksona jako „naturalnego napastnika”, który pomógł Darcy’emu spędzać więcej czasu w centrum.

Luke Darcy powiedział, że Jackson udowodnił, że jest niebezpiecznym przeciwnikiem jako napastnik.

„Czuję, że Luke Jackson będzie miał wiele niedopasowań w swojej karierze” – powiedział.

„Jego atletyczny styl stawia go tam, gdzie trudno mu iść”.

„Może na ciebie skakać, a nawet jeśli dotrze do ziemi, wciąż tam szturcha” – dodał Pearce.

2. Dostałem „Stern Words” w czasie o połowę krótszym

Seria czterech zwycięstw Essendona dobiegła końca w sobotnią noc.

Hurlerzy walczyli w drugim semestrze, gdy medium Fremantle’a w końcu dotarło na szczyt drużyny po raz pierwszy od pożegnania.

Doprowadziło to do interesujących scen przy syrenie w przerwie meczu, gdy Mason Redman, Andy McGrath i Jake Kelly wskazywali na siebie, gdy schodzili z boiska.

„Muszą tylko położyć ręce na piłce” – powiedział Eddie Bates z Fox Footy w przerwie meczu.

Ten rozgrywający Fremantle wyprzedza ich w zbiórce na środku.

„Będą mieli kilka surowych słów w przerwie”.

Bates powiedział, że brak Drapera naprawdę zaszkodził pomocnikom.

READ  Rosja mówi, że „Wielka Brytania jest winna” za kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej

„W ciągu ostatnich dwóch tygodni nie widzieliśmy tego ze strony Fremantle, ich pomoc się rozwija” – powiedział.

„Dostają kilka czystych podań” – dodał Brad Johnson z Fox Footy.

„Mają dość piłki (Essendon), ale nie są w stanie przebić się przez nią z jakąkolwiek skutecznością.”

I to właśnie niekompetencja bardzo sfrustrowałaby napastników zespołu w przegranej z Fremantle w sobotnią noc z zaledwie 42 punktami w latach 50. – znacznie poniżej ich średniej sezonowej wynoszącej 51,4.

1. CO ROBISZ Z WEIDEMAN?

Bombers utrzymali drugi najniższy wynik w sezonie przeciwko Fremantle, a ich linia ofensywna nie strzeliła.

Jednym z tych słabszych był Sam Weidman, który w czwartym meczu z rzędu nie zdobył gola.

Komentator Luke Darcy powiedział, że Essendon „nie miał go dość”, odkąd wrócił wielki człowiek Peter Wright.

„Myślę, że z powrotem Wrighta będzie widział więcej piłki, więc (Weidman) będzie musiał częściej wykorzystywać swoje szanse, kiedy je zdobędzie” – powiedział komentator Darcy.

„Będzie to dla niego trudne – będzie to trzeci lub czwarty mecz.

„Będzie musiał grać z pewną presją i być fizycznym”.

Były diabeł miał imponujące trzytygodniowe zaklęcie na początku roku, w którym zdobył dziewięć bramek. Ale od tamtej pory starał się wywrzeć wpływ.

Komentatorka Daisy Pearce powiedziała, że ​​były obiecujące sygnały dla zespołu od starszego napastnika, które mogą pomóc mu zapewnić sobie miejsce.

– Obrona drużyny wymaga zaangażowania wszystkich, nawet głównych napastników – powiedziała.

A dla Weidemana, który nie strzelił gola od prawie miesiąca, są to rodzaje akcji (przechwyty i asysty przy bramkach), które utrzymają go w tej drużynie.

„Dokonał naprawdę dobrego ataku, aby zdobyć bramkę w pierwszej kwarcie – to jest to, czego trenerzy szukają w swoich występach”.

Śledź Fremantle v Essendon na naszym blogu na żywo poniżej!