Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

James Dyson atakuje „krótkowzroczną i głupią” politykę podatkową Rishiego Sunaka | Jamesa Dysona

Sir James Dyson, biznesmen-miliarder, przypuścił druzgocący atak na rząd Rishi Sunaka, mówiąc, że jego „krótkowzroczna” i „głupia” polityka gospodarcza pozostawiła kraj w stanie „urojeniowego impasu”.

Założyciel firmy produkującej odkurzacze o tej samej nazwie powiedział, że pod obecnym kierownictwem „wzrost stał się brzydkim słowem” i że przy obecnych trendach do 2030 r. przeciętne brytyjskie gospodarstwo domowe będzie biedniejsze od swojego polskiego odpowiednika.

Dyson, wybitny zwolennik Brexitu, skrytykował rządowe „niezmiennie wysokie rachunki podatkowe” na sektor prywatny i regulacje, mówiąc, że nakłada on „podatek na korporacje w przekonaniu, że karanie sektora prywatnego jest darmową wygraną w sondażach”.

„To równie krótkowzroczne, co głupie” – napisał Dyson w The Telegraph w czwartek. W globalnej gospodarce firmy po prostu zdecydują się przenieść miejsca pracy i zainwestować gdzie indziej. Nasz kraj ma wspaniałą historię przedsiębiorczości i innowacji, zrodzoną z kultury, którą wymieramy. Przeszliśmy przez najgorsze Covid, ale ryzykujemy zmarnowanie powrotu do zdrowia”.

Niepowodzenie rządu w przywróceniu pracowników do biur po pandemii „poważnie zaszkodziło etyce pracy w kraju”, powiedział Dyson, argumentując, że ważna jest bezpośrednia interakcja, w tym szkolenie dla nowych pracowników i młodych ludzi. Twierdził też, że rozwój jego biznesu, który produkuje odkurzacze, wentylatory i suszarki do włosów, nastąpił w dużej mierze „wbrew rządowi, a nie dzięki niemu”.

Doszedł jednak do wniosku, że „nie jest za późno, aby Wielka Brytania przełamała impas Covid”, jeśli rząd zadziała szybko. „Począwszy od wiosennego budżetu w marcu, powinien on pobudzić prywatne innowacje i zademonstrować ambicje wzrostu” – napisał Dyson.

Rząd jest pod presją, aby w wiosennym budżecie obniżyć podatki dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, aby uniknąć niszczycielskiej i przedłużającej się recesji.

Jednak, Jeremy Hunt, kanclerz, planuje „zmiękczony” budżet Bez natychmiastowych obniżek podatków, powiedzieli znawcy skarbu. Zamiast tego Hunt skupi się na przywróceniu wiarygodności gospodarczej i obniżeniu inflacji po szkodach, jakie jego poprzednik Kwasi Quarting wyrządził pod rządami Les Truss.

READ  Farnborough Air Show – dzień 1 Codzienny przegląd

Ale posłowie, którzy byli lojalni wobec programu obniżek podatków Liz Truss, zaczęli tworzyć nową „konserwatywną grupę wzrostu” przed oświadczeniem fiskalnym, aby wywrzeć presję na Skarb Państwa w celu obniżenia podatków – i zasugerowali, że sama Truss może mówić publicznie po raz pierwszy przed uzyskaniem dochodów.

Roczna inflacja w Wielkiej Brytanii W grudniu nieznacznie spadł do 10,5% z 10,7% w listopadzie, ale pozostał wysoki. Gospodarka wzrosła w listopadzie o 0,1 proc Być może uniknęła recesji pod koniec 2022 r Ale recesja może trwać w nadchodzących miesiącach, ponieważ stopy procentowe wzrosną, aby powstrzymać gwałtownie rosnącą inflację.