Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sydney Rentals: Grupa na Facebooku wznosi toast za listę zaniedbanych kawalerek w Sydney

Możesz chcieć przygotować się na tę osobę.

Para zrujnowanych kawalerek do wynajęcia zirytowała użytkowników w Sydney grupa na Facebookua niektórzy zastanawiają się, jak to się stało.

Mniejsze pokoje – jeden z popękanymi kafelkami i toaletą blisko łóżka – kosztują 350 i 345 dolarów tygodniowo, przyciągając dziesiątki komentarzy od ludzi pytających, czy mówią poważnie.

Pokoje znajdują się w dzielnicy Paddington i wyposażone są we własną kuchenkę mikrofalową, pralkę oraz nieograniczony dostęp do Internetu.

Jedna osoba pod ogłoszeniem powiedziała: „Nie mogę uwierzyć własnym oczom, to jest absolutnie obrzydliwe, kto chciałby to wynająć… To w żadnym wypadku nie jest studio”.

Inny powiedział: „Nie nadaje się nawet dla zwierząt. Tak wysoki czynsz wymagał przynajmniej naprawy podłóg i pomalowania ścian w warunkach niemożliwych do zamieszkania”.

Ktoś powiedział sarkastycznie: „Wolę żyć w trumnie”.

Inna osoba dodała: „Myślałam, że to pokój więzienny”.

„Obrzydliwe” – napisał inny.

Inni mówili, że mieszkania „wyglądały, jakby zaczynały się wyburzać i zmienili zdanie w połowie”.

Jednak niektórzy nie byli przerażeni dystopijną rzeczywistością przed ich oczami i postanowili spojrzeć na jasną stronę.

„Po prostu spójrz jeszcze raz, możesz usiąść na puszce i oglądać telewizję. Zamknij się i weź moje pieniądze. Jestem gotowy, aby się wprowadzić w ten weekend. Przepraszam, że jestem szkodnikiem, ale czy puszka środka owadobójczego ma swoją cenę? ? Czy w tej rezydencji występują gryzonie? – powiedział inny użytkownik.

Ceny wynajmu w całym kraju będą nadal rosły do ​​2023 r., a Sydney ponownie pojawi się na szczycie.

W ciągu 30 dni do 12 stycznia ceny wynajmu w stolicy wzrosły o kolejne 2,2 proc., przy 12-miesięcznym wzroście o 24,6 proc.

Czynsze krajowe w całej Australii wzrosły o 18 procent w tym samym 12-miesięcznym okresie.

Krajowy średni tygodniowy popyt na wynajem domu wynosi obecnie 556,72 USD.

READ  Najważniejsze informacje biznesowe: ceny konsumpcyjne, deficyt budżetowy

Spis powszechny z 2021 r. opublikowany w zeszłym roku wykazał, że 10,1 procent – ​​czyli 1 043 776 domów – z 10 318 997 prywatnych domów w Australii było niezamieszkanych w noc sondażu krajowego.

Główny ekonomista My Housing Market, Andrew Wilson, powiedział, że Australia będzie nadal borykać się z niedoborem nieruchomości do wynajęcia w dającej się przewidzieć przyszłości.

„Nie było prawdziwych oznak odrodzenia w pozwoleniach budowlanych. Nadal tworzymy niedobór dostaw.”

„W tym roku będziemy świadkami bezprecedensowego boomu imigracyjnego, a ponad 200 000 nowych mieszkańców ma w tym roku przybyć do Australii, co będzie napędzać popyt”.

Przeczytaj powiązane tematy:Sydnej