Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

JD Sports z Wielkiej Brytanii kupuje 80% udziałów w hiszpańskim sklepie internetowym Deporvillage

JD Sports Fashion poinformował w poniedziałek, że jego hiszpańska jednostka kupi 80% udziałów w Deporvillage SL, sprzedawcy sprzętu sportowego za 140,4 miliona euro (168 milionów dolarów), ponieważ największa brytyjska sieć odzieży sportowej rozszerza swoją obecność w Internecie.

JD powiedział, że Iberian Sports Retail Group SL – jej pośredni holding z 50,02% udziałami w Hiszpanii – kupi sklep internetowy Manresa z siedzibą w Katalonii, skupiający się na specjalistycznym sprzęcie sportowym, głównie do jazdy na rowerze, biegania i na świeżym powietrzu.

„Deporvillage ma silne podejście do konsumenta i jest liderem rynku w swoich kategoriach w Hiszpanii z ogromnym potencjałem dalszego rozwoju międzynarodowego” – powiedział Peter Coogel, dyrektor generalny JD Sports.

Po zakończeniu transakcji obecne kierownictwo Deporvillage zachowa 20% udziałów w firmie, a założyciele Xavier Pladellorens i ngel Corcuera będą nadal pełnili swoje role odpowiednio jako CEO i Head of Procurement.

W marcu JD wszedł na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, wyrażając zgodę na zakup 60% udziałów w Polskiej Grupie Inwestycji Marketingowych (ja).

Brytyjski detalista, który wzmocnił swoją obecność za granicą od czasu wejścia do malezyjskiego joint venture w 2015 roku, kupił w 2018 roku Finish Line w USA, a w grudniu Shoe Palace skoncentrowany na Zachodnim Wybrzeżu. DTLR Willa w lutym.

(1 dolar = 0,8384 euro)

READ  Olimpiada, Lekkoatletyka, Polska Top 4x400 sztafety mieszanej w USA nieuprawnione