Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jedna osoba zginęła, a siedem uznano za zaginione w wyniku katastrofy dwóch helikopterów japońskiej marynarki wojennej na Pacyfiku  Aktualności

Jedna osoba zginęła, a siedem uznano za zaginione w wyniku katastrofy dwóch helikopterów japońskiej marynarki wojennej na Pacyfiku Aktualności

Trwa akcja poszukiwawcza po tym, jak helikoptery patrolowe SH-60 prawdopodobnie zderzyły się ze sobą podczas szkolenia przeciw okrętom podwodnym w pobliżu wysp Izu.

Dwa helikoptery japońskiej marynarki wojennej z ośmioosobową załogą rozbiły się na Pacyfiku podczas nocnych ćwiczeń szkoleniowych po zderzeniu się ze sobą, w wyniku czego jedna osoba zginęła – poinformował w niedzielę minister obrony Japonii.

W niedzielę ratownicy poszukiwali siedmiu kolejnych osób, które nadal są zaginione.

Dwa helikoptery SH-60 prowadziły w sobotę wieczorem ćwiczenia przeciw okrętom podwodnym w pobliżu Torishimy w odległej grupie wysp Izu, u południowych wybrzeży środkowej Japonii.

Minister obrony Minoru Kihara powiedział, że ratownicy „zauważyli w morzu prawdopodobnie część samolotu i naszym zdaniem oba helikoptery się rozbiły”.

„Na tym etapie przyczyna jest nieznana, ale najpierw robimy, co w naszej mocy, aby ratować życie” – powiedziała dziennikarzom Kihara. Kilka godzin później Kihara powiedziała reporterom, że „potwierdzono śmierć jednego z uratowanych członków załogi”.

Okręt Japońskich Morskich Sił Samoobrony (JMSDF) prowadzi akcję poszukiwawczo-ratowniczą w miejscu katastrofy dwóch helikopterów JMSDF. [Handout/Kyodo via Reuters]

Powiedział też, że ministerstwo „odkryło obecność rejestratorów parametrów lotu w bliskiej odległości od siebie”, w związku z czym „istnieje duże prawdopodobieństwo, że to [the two helicopters] – Zderzyłem się.

„Rejestratory lotu są w trakcie analizy” – powiedział reporterom szef sztabu Japońskich Morskich Sił Samoobrony Ryo Sakai, podczas gdy urzędnicy przesłuchiwali załogę trzeciego helikoptera, który brał udział w ćwiczeniach, ale nie brał udziału w incydencie. .

Japanese Broadcasting Corporation (NHK) poinformowało, że kontakt z jednym z helikopterów został utracony o 22:38 (13:38 GMT) w pobliżu wyspy Torishima, a minutę później z tego samolotu otrzymano sygnał alarmowy.

Około 25 minut później, około 23:04, wojsko zdało sobie sprawę, że w tym samym obszarze utracono także kontakt z drugim samolotem.

Helikoptery Mitsubishi SH-60K należące do JMSDF są oparte głównie na niszczycielach morskich i są z nich obsługiwane.

NHK dodało, że ponieważ na pobliskich wodach nie było żadnych innych samolotów ani statków, jest mało prawdopodobne, aby w incydencie brał udział inny kraj.

READ  Dwunastu Australijczyków podczas japońskiego lotu podczas śmiertelnej katastrofy mniejszego samolotu

Ambasador USA w Japonii Rahm Emanuel powiedział w wiadomości na platformie mediów społecznościowych X, że Stany Zjednoczone zaoferowały pomoc w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych.

Dodał: „Będziemy stać ramię w ramię z naszym przyjacielem i sojusznikiem, Japonią. „Moje myśli są z członkami załogi, ich rodzinami i przyjaciółmi w tym trudnym czasie” – powiedział.

Do wypadku doszło rok po tym, jak UH-60 Black Hawk Sił Samoobrony Lądowej rozbił się w pobliżu wyspy Miyako w południowo-zachodniej Japonii z powodu problemu z mocą silnika, zwanego „cofaniem”, w wyniku czego zginęło wszystkich 10 członków załogi, co zszokowało naród.

W 2017 roku japoński samolot marynarki wojennej SH-60J, Seahawk poprzedniej generacji, rozbił się podczas nocnego szkolenia w locie w pobliżu Aomori z powodu błędu ludzkiego.