Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jeremy Finlayson został zawieszony za rzucanie homofobicznych obelg podczas meczu Port Adelaide z Essenden. Co powiedział?

Jeremy Finlayson został zawieszony za rzucanie homofobicznych obelg podczas meczu Port Adelaide z Essenden. Co powiedział?

Napastnik Port Adelaide Jeremy Finlayson został zawieszony przez ligę AFL na trzy tygodnie w wyniku homofobicznych obelg pod adresem zawodnika Essendon w ubiegły piątkowy wieczór.

Rozpoczynający grę napastnik będzie zobowiązany do podjęcia odpowiedniej edukacji w ramach Dumy w sporcie w przypadku wykroczenia, a koszty edukacji pokryją z własnej kieszeni.

Stowarzyszenie wydając orzeczenie uwzględniło jego „natychmiastowe przeprosiny i wyrzuty sumienia”.

Oglądaj na żywo każdy mecz każdej rundy sezonu Toyota AFL Premiership bez przerw na reklamy podczas gry w Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Finlayson został uznany za winnego naruszenia „niewłaściwego postępowania”.

W swoim oficjalnym oświadczeniu liga NFL podkreśliła, że ​​gdyby nie jego „pełne i szczere” przyznania się, jego wyrok byłby dłuższy niż przewidziane trzy tygodnie.

Finlayson przyznaje się do homofobicznych obelg | 00:28

Co więcej, w oświadczeniu NFL bardzo jasno przedstawiła swoje stanowisko w tej sprawie.

„AFL jasno stwierdza, że ​​na homofobię nie ma miejsca w naszej grze ani w społeczeństwie. Chcemy, aby wszystkie osoby ze społeczności LGBTQI+ czuły się bezpiecznie, grając lub uczestnicząc w naszych meczach i wiemy, że incydent, który miał miejsce w weekend, w żaden sposób nie pomaga w osiągnięciu ten cel”. Symbolem jest to, że będziemy nadal współpracować, aby ulepszyć naszą grę jako bezpieczne i włączające środowisko dla wszystkich.

„AFL będzie nadal rozważać konkretne okoliczności każdego zdarzenia, aby określić odpowiednie reakcje. Wyrok Jeremy'ego byłby wyższy, gdyby od razu nie zrozumiał swojego błędu i nie wziął na siebie odpowiedzialności zarówno publicznie, jak i prywatnie.

28-latek opuści mecze z Fremantle, Collingwood i St Kilda z powodu przewinienia i będzie dostępny do selekcji w 8. rundzie starcia Port Adelaide z drużyną Crows.

Więcej nadchodzi…