Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jerzy Dudek wyróżniony w FIFA 22 – Pierwsze wieści

Włączenie byłego mistrza Ligi Mistrzów umacnia go jako jednego z najbardziej lubianych graczy w kraju.
KERIM OKTEN / PAP / EPA

Legenda futbolu Jerzy Dudek zostanie uhonorowany swoją kartą FUT Heroes w nadchodzącym meczu FIFA 22, co umocni jego pozycję jako jednego z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w świecie futbolu.

Dudek, nazwany „The Human Wall”, otrzyma w grze ocenę 86.EA SPORTS FIFA Polska

Włączenie Dudka to pierwszy raz, kiedy polski zawodnik wystąpił jako mistrz FUT.EA SPORTS FIFA Polska

Dołączenie Dudka to pierwszy raz, kiedy polski gracz pojawił się jako mistrz FUT w dziesięcioletniej historii Ultimate Team Series; Coś, co jest światowym fenomenem, FUT Heroes pozwala graczom zbudować swój wymarzony zespół i wypełnić go kultowymi gwiazdami piłki nożnej, aby umożliwić im odtworzenie „pamiętnych chwil, które zmieniły ich w ulubieńców fanów”.

Decydujący moment dla Dodika w finale Ligi Mistrzów UEFA 2005 nadszedł, gdy Liverpool odwrócił się od AC Milan.KERIM OKTEN / PAP / EPA

Włączenie do gry byłego bramkarza Liverpoolu i Realu Madryt zostało potwierdzone przez EA Sports Polska na Twitterze. Chociaż dokładne dane statystyczne na jego karcie nie zostały jeszcze ujawnione, wiadomo, że ogólny Dudek miałby ocenę 86 na 100.

Zapowiedź ujawniła również, że Dudek będzie nazywany „The Human Wall”.

Finał pozostaje jednym z najbardziej pamiętnych meczów w historii, a występ Dudka okazuje się kluczem do zwycięstwa Liverpoolu.Daniel Dal Zinaro/PAP/EPA

Urodzony w Rybniku i 60 razy w reprezentacji Polski, Dodik był decydującym momentem w 2005 roku, kiedy pomógł Liverpoolowi wygrać finał Ligi Mistrzów z Mediolanem.

Wiadomo, że dwukrotnie uratował logikę w doliczonym czasie gry, aby sfrustrować Andrija Szewczenkę z Mediolanu, zanim wykonał dwa kluczowe strzały w rzutach karnych – pierwszy przeciwko Andrei Pirlo, drugi przeciwko Szewczenko.

odrzucić! Dodik blokuje karę Szewczenki po wykonaniu swojego dziwnego tańca.Okten kremowy/EPA

Dodik wspomina ten mecz w swojej autobiografii: „Finał Ligi Mistrzów 2005 nazwali „cudem w Stambule”. Cóż, to był mój cud. Ocalenie mojej kariery. Od mojego życia”.

Finał uwiecznił go również po tym, jak użył rzutów karnych, aby wykonać dziwną serię ruchów, aby odwrócić uwagę strażników rzutów karnych w Mediolanie. Później znany jako „Dudek’s Dance”, jego dziwaczne palanty przyniosły mu falę nowych fanów, którzy powtórzyli jego sztuki w serii wirusowych teledysków.

Słynny polski bramkarz zebrał 60 razy z reprezentacją swojego kraju.Andrzej Grygiel / PAP

Dudek pojawi się w grze obok innych bohaterów, takich jak Tim Cahill, Mario Gomez, Ole Gunnar Solskjaer czy Lars Ricken. Zaplanowano dodanie większej liczby graczy przed wydaniem gry.

Oczekiwano, że EA Sports FIFA 22 zadebiutuje 1 październikaUlica.

READ  Paweł F. Web Jr. | Wiadomości, sport, praca