Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jeśli Manchester United chce elitarnego stadionu, Old Trafford należy zburzyć

Jeśli Manchester United chce elitarnego stadionu, Old Trafford należy zburzyć

Old Trafford desperacko potrzebował inwestycji od prawie 20 lat, ale do niedawna tylko kilka osób w Manchesterze United widziało problem ze stadionem i kwestia ta pozostawała w dużej mierze niedyskutowana.

Tak więc, chociaż każdy główny konkurent przebudował lub gruntownie przebudował swoje domy, Old Trafford pozostał niezmienny. Pozostaje największym stadionem klubowym w kraju, jednak minęło już trochę czasu, odkąd można go określić jako najlepszy i zaczyna się strzępić na brzegach.

W 2018 roku zasugerowałem ówczesnemu dyrektorowi zarządzającemu Richardowi Arnoldowi potrzebę rozbudowy stadionu. „Jest na to ogromne zapotrzebowanie” – odpowiedział. Zapytałem go więc, czy tak się stanie. „Pewnego dnia właściciele są w 100% zgodni co do dalszego rozwoju stadionu.

Następnie zapytałem, czy zamiast budować nowy stadion, zamiast budować nową warstwę na trybunie głównej, chodziło o zbudowanie kolejnej warstwy na trybunie głównej. „Myślę, że kiedyś to nastąpi. Nowy poziom jest najprawdopodobniejszy, ale nie mamy jeszcze sfinalizowanych planów.

Sześć lat później plany nie zostały jeszcze sfinalizowane. Szczerze mówiąc, ani Arnold, ani jego szef Ed Woodward nie mogli wiele zrobić, ponieważ ich szefowie nie chcieli się na nich zgodzić. Tak wyglądało życie pod rządami Glazerów.

Kilku urzędników wyższego szczebla powiedziało mi, żebym w dalszym ciągu zwracał uwagę na degradację stadionu, ponieważ pilnie potrzebuje on inwestycji, w związku z czym stopniowo przyszłość Old Trafford stała się głównym tematem dyskusji.

Teraz, gdy przejęcie klubu przez Sir Jima Ratcliffe'a zostało zakończone, plany ulepszenia stadionu wydają się bardziej konkretne niż kiedykolwiek.

Żeby było jasne – Old Trafford nie upadnie (jak niektórzy mówią). To nadal dobry stadion piłkarski i Arnold Woodward zasługuje na uznanie za bezpieczne kontynuowanie meczu i nawiązanie kontaktu z kibicami, aby poprawić atmosferę po latach milczenia w klubie.


Bezpieczny parking na Old Trafford (Tony McArdle/Everton FC via Getty Images)

Ale jakie są najlepsze sposoby na ulepszenie tego? Zawsze byłem zwolennikiem idei przebudowy i rozbudowy stadionu, ze szczególnym naciskiem na zwiększenie rozmiaru trybuny głównej, podczas gdy np. Gary Neville uważał, że nowy stadion jest potrzebny.

READ  Daniel Ricciardo #13, zbity z tropu zagadką szybkości, 10 razy prowadzi Lando Norrisa, prowadzi Max Verstappen

Jednak w zeszłym roku zacząłem inaczej myśleć o przebudowie. Drobne rzeczy skłoniły mnie do zastanowienia się nad tym. Rzeczy takie jak rozmowa szefa kuchni klubu o ograniczeniach związanych z pracą w budynku, który ma ponad 100 lat. Rzeczy takie jak wyjście na boisko i zobaczenie, jak ciasna jest walka i jak niebezpieczna jest dla zawodników.

Wizyta na nowych stadionach w New Jersey, Los Angeles i Las Vegas w okresie przygotowawczym 2023 uświadomiła mi, że niektóre stadiony w Stanach Zjednoczonych są na innym poziomie.

Fantastyczny jest także stadion Tottenham Hotspur, zbudowany na starym terenie. To samo dotyczy San Mames z Athletic Bilbao.

Odwiedziłem także stadion Realu Madryt Santiago Bernabéu, który został niedawno przebudowany i po czterech latach przebudowy stał się najlepszym stadionem piłkarskim na świecie.

pogłębiać

Głębiej

Kosztująca miliardy euro przebudowa Bernabeu przez Real Madryt to ekscytujący i futurystyczny proces, który jest już prawie ukończony

Obserwowanie, jak Barcelona przebudowuje Camp Nou, spowodowało kolejną zmianę w myśleniu. Rozebrali go do szpiku kości i teraz go budują, co mnie zastanawia. Co dokładnie chciałeś zobaczyć na tym stadionie?

Podobnie jest na Old Trafford. W ostatnich tygodniach byłem zadowolony z determinacji Ratcliffe'a, aby znacząco poprawić grę. Po pierwsze, otwarcie mówi, że są tylko dwie opcje: przebudowa lub rozpoczęcie od zera.

W tym drugim przypadku zasugerowano, że obecny stadion mógłby zostać zmniejszony i być może wykorzystany na potrzeby drużyn kobiecych i młodzieżowych. Miałoby to sens, ponieważ strony te potrzebowały ziemi nie dalej niż 20 km od Manchesteru, jak ma to miejsce obecnie.

Poruszył także fakt, że mógłby stać się obiektem typu Boxpark, w którym kibice będą mogli gromadzić się, aby oglądać mecze wyjazdowe. Ponieważ bilety są trudno dostępne, ten pomysł też mi się podoba.

Jeśli chodzi o nowy stadion, pozostałby mniej więcej w tym samym miejscu (to zasługa byłego trenera Martina Edwardsa, który w latach 90. kupił ogromne obszary wokół Old Trafford za bardzo niewielkie pieniądze) i mógłby złagodzić problemy obecnego stadionu. – Ograniczona przestrzeń na nogi, brak miejsca na budowę za istniejącym stadionem, okropnie pochyły dach i brak dobrych tablic wyników.

Kolejną zaletą jest to, że można go zbudować przy jednoczesnym wykorzystaniu istniejącego stadionu, dzięki czemu drużyna męska nie musiałaby przeprowadzać się do tymczasowego domu.

Teren wokół stadionu mógłby zostać całkowicie zrewitalizowany i przekształcić go z obecnych, niskiej jakości budynków półprzemysłowych w tętniącą życiem społeczność.

Manchester potrzebuje domów, a mieszkańcy Gorse Hill muszą w pełni poprzeć te plany. Oni też powinni skorzystać.

Kiedy mieszkałem w Gorse Hill, Manchester United czuł się oddzielony i znajdował się po drugiej stronie torów pod wieloma względami. Wśród przesądnej społeczności na progu klubu nie było żadnej komunikacji.

Kiedy w latach 80. zacząłem chodzić na mecze, okolica była zaniedbana i wyludniona, a kiedy miałem 10 lat, zieleń Old Trafford pośród brązu, szarości i brudu była najwspanialszą rzeczą, jaką kiedykolwiek widziałem. Magia nadal tam jest, ale wymaga trochę miłości i poważnych inwestycji.

pogłębiać

Głębiej

2500. mecz Manchesteru United na Old Trafford: Gracze i pisarze dzielą się swoimi wspomnieniami

Nie byłem zwolennikiem budowy nowego stadionu, ale teraz jestem na to otwarty. Ogólnie jednak cieszę się, że wygląda na to, że coś zostanie zrobione – nawet jeśli nie wiemy, w jaki sposób zostanie to spłacone.

Tak, dotarcie do tego punktu zajęło dużo czasu, ale Ratcliffe to człowiek ambitny i odnoszący sukcesy. Będzie zabiegał o zapewnienie odpowiedniego stadionu dla największego klubu piłkarskiego na świecie.

READ  AFL 2022: Adam Goodies Sydney Swann zjazd premiera, brak pokazów, rasizm i skandal z buczeniem

(Zdjęcie na górze: Michael Regan/Getty Images)