Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Joseph Parker pokonuje dwa nokauty, pokonuje Zhilei Zhanga i zdobywa tymczasowy tytuł WBO

Joseph Parker pokonuje dwa nokauty, pokonuje Zhilei Zhanga i zdobywa tymczasowy tytuł WBO

RIYADH, ARABIA SAUDYJSKA – 08 marca: Zhilei Zhang i Joseph Parker wymieniają się ciosami podczas walki o tymczasowy tytuł wagi ciężkiej WBO pomiędzy Zhilei Zhangiem i Josephem Parkerem na karcie bokserskiej Knockout Chaos w Kingdom Arena 8 marca 2024 r. w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej. (Zdjęcie: Richard Pelham/Getty Images)

Joseph Parker zszedł z pokładu, aby wrócić do rywalizacji o tytuł.

Zhilei Zhang strzelił dwa nokauty, ale w żadnym wypadku nie wykorzystał okazji, a Parker z Nowej Zelandii wyprzedził dwukrotnego olimpijczyka i zdobył większość głosów. Sędzia Zoltan Enyedi (113-113) podjął walkę nawet po dwunastu rundach. Steve Gray (114-112) i Patrick Morley (115-111) strzelili dwa gole dla Parkera, który w piątkowy wieczór zdobył tymczasowy tytuł WBO wagi ciężkiej w Kingdom Arena w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej.

Była to walka pomiędzy dwoma zawodnikami wagi ciężkiej, którzy na swoim koncie pokonywali wszystkich zawodników w niemal zwarciu. Parker, numer 4 w HVY, był precyzyjny w swoich ruchach, ale na początku nie odniósł takiego sukcesu, jak podczas swojego 23-punktowego zwycięstwa w grudniu nad Deontayem Wilderem, byłym posiadaczem tytułu WBC wagi ciężkiej, właśnie w tym miejscu. Chińczyk Zhang, numer 3 w HVY, utrzymał byłego posiadacza tytułu WBO wagi ciężkiej w pożądanym zakresie uderzeń i zadawał potężniejsze ciosy.

Parker w wielkim stylu poczuł moc Zhanga. Idealnie wyczucie lewej ręki chińskiego zawodnika wagi ciężkiej w średnim wieku doprowadziło do pierwszego powalenia w walce. Nos Parkera został spłaszczony, gdy upadł na płótno, ale pokonał hrabiego i dotarł do dzwonu.

Chang grał dla publiczności, kierując się do rzutu rożnego, mijając go na początku czwartej kwarty. Jego pewność siebie została błędna, gdy Parker wrócił do walki. Zhang pokazał światowej klasy podbródek, otrząsając czystą prawą rękę i lewy sierpowy, nie przerywając kroku.

Jednak to wystarczyło, aby przywrócić pewność siebie Parkera, ponieważ przez większość środkowych rund bezbłędnie pokonywał Zhanga. Parker utrzymał kontrolę do tego stopnia, że ​​Sean George, główny trener Zhanga i były zawodnik wagi półciężkiej, nalegał, aby jego zespół wywarł większą presję. Na zakręcie upierano się, że Parker nie poradzi sobie z agresywnym atakiem, mimo że wymagałoby to większej produkcji.

READ  Robert Rothgib 1947-2023 | Wiadomości, sport, praca

Chang powalił Parkera na ziemię po raz drugi w połowie ósmej rundy. Wyprostowana lewa ręka, a następnie ściśnięty lewy hak, spowodowały upadek Parkera. Jednak Chang spędził resztę rundy ponownie podziwiając swoją poprzednią pracę, która pozwoliła Parkerowi w pełni wyzdrowieć, a nawet zyskać prawą rękę.

Parker po raz pierwszy zmusił Zhanga do walki w odwrotnej kolejności w późniejszych rundach walki. Chang wylądował prawym hakiem, który dotknął brody Parkera pod koniec 10. rundy, chociaż był poza zasięgiem, aby zmaksymalizować siłę uderzenia i zakończyć walkę.

Trener Parkera, Andy Lee, był zachwycony pokazem bokserskim swojego zawodnika. Były mistrz WBO wagi średniej Parker nalegał, aby inny mistrz WBC wagi ciężkiej Tyson Fury (34-0-1, 24 KO), numer 1 w HVY, kontynuował to podejście w dwóch ostatnich rundach.

Rada okazała się mądra. Chang wykazywał oznaki zmęczenia, podobnie jak w przypadku 41-letniego zawodnika wagi ciężkiej, który osiągnął swoją najcięższą karierę ważył 291 funtów. Parker objął prowadzenie w 11. rundzie po dźgnięciu, a następnie prawą ręką w środku. Siła uderzeń Zhanga, która i tak już była niska, dramatycznie spadła, ku wielkiemu przerażeniu jego narożnika, który zarządził powalenie, aby wyrwać piłkę z rąk sędziów.

Ten moment nigdy nie był bliski realizacji, i to nie dlatego, że Parker siedział z przodu. Zhang nie był w stanie powstrzymać Parkera, który był oddany podręcznikowym kombinacjom i unikaniu nadchodzących ciosów – dosłownie, ponieważ Zhang nie zadał ani jednego ciosu przez ostatnie trzy minuty.

Zaowocowało to piątym zwycięstwem Parkera z rzędu (35-3, 23 nokauty), a wszystko to w ciągu ostatnich 14 miesięcy. Jego ostatnie trzy zwycięstwa miały miejsce w sezonie w Riyadzie, a teraz jest na dobrej drodze do walki o swój dawny tytuł WBO.

Pasek nie będzie jednak dostępny w najbliższym czasie, co dla Parkera nie ma znaczenia.

READ  Pegula pokonuje Gauffa i awansuje do meczu o tytuł WTA Finals, Świątek kontra Sabalenka przerwana

„Zrobimy to jeszcze raz” – powiedział Parker Ade Oladipo z DAZN po zwycięstwie. „Istnieje klauzula rewanżowa”.

Chang (26-2-1, 21 KO) przerwał dobrą passę, pokonując Joe Joyce’a przez nokaut. Przez nokaut w szóstej rundzie Zhang odebrał tymczasowy tytuł WBO Joyce'owi (15-2, 14 KO), numer 8 w HVY, który znokautował Parkera podczas spotkania we wrześniu 2022 roku.

Zhang powtórzył ten wyczyn, uderzając Joyce'a w trzeciej rundzie rewanżu we wrześniu ubiegłego roku na OVO Arena Wembley. To zaprowadziło go do Arabii Saudyjskiej, gdzie w sierpniu 2022 roku poniósł jedyną porażkę w karierze z Filipem Hrjoviciem w Jeddah. Eliminator tytułu IBF widział, jak Hrjović awansował w walce o tytuł.

Zhang brał udział w rozgrywkach aż do piątkowej porażki, chociaż klauzula rewanżowa mogła przywrócić go na właściwe tory.

Parker był już posiadaczem tytułu WBO wagi ciężkiej od grudnia 2016 r. aż do swojej unifikacyjnej porażki w kwietniu 2018 r. z niepokonanym wówczas Anthonym Joshuą (27-3, 24 przez nokauty), numerem 2 w HVY, który w piątkowy wieczór główny zmierzył się z Francisem Ngannou.

Przed Parkerem długa droga powrotna, który później zrezygnował z decyzji z lipca 2018 r. na rzecz Dilliana Whyte’a. Od tego czasu wygrał jedenaście z ostatnich dwunastu startów. Piątkowe zwycięstwo może sprawić, że pewnego dnia będzie mógł rzucić wyzwanie zdobywcy niekwestionowanego tytułu mistrza wagi ciężkiej Oleksandra Usyka-Tysona Fury'ego, który odbędzie się 18 maja w Arabii Saudyjskiej.

Walka była częścią wydarzenia pay-per-view DAZN/PPV.com składającego się z sześciu walk.