Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Saga Sama Kerra przyjmuje nowy obrót wraz z nowym oświadczeniem Football Australia

Saga Sama Kerra przyjmuje nowy obrót wraz z nowym oświadczeniem Football Australia

Football Australia zadeklarowała wsparcie dla Sama Kerra, wzywając jednocześnie do respektowania postępowania sądowego w sprawie kapitana Matildasa dotyczącego molestowania rasowego.

Kerr nie wypowiedziała się jeszcze publicznie po tym, jak przed londyńskim sądem przyznała się do niewinności w związku z zarzutami o rasistowskie prześladowanie funkcjonariusza policji.

Władze Football Association Australia (FA) nawiązały kontakt z międzynarodową gwiazdą piłki nożnej i jej kierownictwem w związku z rosnącymi spekulacjami na temat sprawy Kerra.

Streamuj 7NEWS, aby otrzymywać najświeższe informacje o swoim klubie. Streamuj za darmo na 7plus

Jej prawnicy mają omówić nadużycie procesu na rozprawie przedprocesowej w dniu 26 kwietnia i domagają się obniżenia zarzutów lub oddalenia zarzutów.

Kwietniowa rozprawa ma miejsce przed procesem zaplanowanym na luty przyszłego roku po tym, jak Kerr został oskarżony o używanie obraźliwych, grożących lub obelżywych słów, które wywołały zaniepokojenie lub niepokój funkcjonariusza policji podczas zdarzenia, które miało miejsce w Twickenham, na południowy zachód od Londynu, 30 stycznia ubiegłego roku. rok.

Kerr usłyszała zarzuty 21 stycznia tego roku, a jej poniedziałkowe wystąpienie przed sądem było utrzymywane w tajemnicy przed FA.

W nowym oświadczeniu wydanym w piątek dyrektor naczelny FA James Johnson powiedział, że chce „potwierdzić nasze wsparcie dla Sama Kerra w obliczu obecnych zarzutów”.

„Sam nie przyznała się do winy, a jej prawo do sprawiedliwego procesu sądowego jest ważne” – stwierdziła Johnson w oświadczeniu.

„Ufamy, że system sądowniczy odpowiednio zajmie się tą sprawą i wzywamy do poszanowania należytego procesu.

„Jesteśmy w kontakcie z Sam i jej zespołem, a Football Australia zobowiązuje się wspierać Sam w całym tym procesie”.

READ  Futbolowa supremacja Europy Zachodniej to coś więcej niż pieniądze

Wsparcie FA oznacza poważną zmianę w stosunku do Johnsona we wtorek, który ujawnił, że Kerr nie poinformował ich o „niezwykle poważnym” oskarżeniu.

„Próbujemy teraz dotrzeć do sedna sprawy” – powiedział.

„Mamy własne pytania, które chcielibyśmy poznać i musimy wiedzieć, co się stało.

„To dla nas nowość, która jest niepokojąca ze względu na temat i musimy się nad tym zastanowić”.

Kapitan drużyny Matildas, która gra dla swojego klubu Chelsea w angielskiej Super Lidze Kobiet, została oskarżona o „incydent z udziałem funkcjonariusza policji, który odpowiadał na skargę dotyczącą opłaty za taksówkę” – podała Metropolitan Police.

Sam Kerr nie grał w drużynie Matildas w tym roku po kontuzji więzadła krzyżowego przedniego (ACL), której doznał w styczniu. kredyt: tata

W Wielkiej Brytanii wyroki skazujące za molestowanie mogą obejmować karę pozbawienia wolności do dwóch lat, jeśli przestępstwo ma charakter rasistowski lub religijny.

Menedżerka Chelsea Emma Hayes nie potwierdziła, kiedy Kerr poinformował angielski klub o zdarzeniu.

Ale Hayes powiedział, że Kerr „ma nasze pełne wsparcie i ona o tym wie”.

„To dla niej trudny okres” – powiedziała Hayes w środę.

Dodał: „Oczywiście nie mogę komentować (sprawy sądowej)… Mogę powiedzieć, że wiem, że jest niewinna i nie chcę zrobić niczego, co narażałoby Sam na niebezpieczeństwo, mówiąc o tym”.

„Ale ma nasze pełne wsparcie i ona o tym wie. Bardzo ważne jest dla mnie, aby to wyrazić i naprawdę to doceniam”.

„Są trudne momenty, trudne chwile i taka jest moja rola w tym klubie piłkarskim – dbać o naszych ludzi.

„Chcę jasno powiedzieć, że będę miał wsparcie Sama i wszystkich innych”.

– Z 7NEWS