Polska pokonała Argentynę i zapewniła sobie miejsce w półfinale Pucharu ATP | Sporty

Sydney (AFP) – Hubert Hurkacz pokonał Diego Schwartzmana 6:1 6:4, aby zapewnić sobie w środę zwycięstwo Polski nad Argentyną i awans do półfinału Pucharu ATP.

Polska zakończyła ćwierćfinał 3:0 w grupie D, wygrywając z Gruzją i Grecją oraz w meczu o czołową pozycję z Argentyną.

Kamel Majsherzack złapał przerwę na dwa serwery w drugim secie, pokonując Federico Delbonisa 6:3, 7:6 (3) w pierwszym meczu singlowym, a rozstawiony z numerem 9 Horzacz zdobył półfinałowe miejsce, pokonując w drugim Schwartzmana. ustawić. Spotkanie singli. Polska wygrała debel, aby dokończyć zamiatanie.

„Bardzo się cieszę z naszego zespołu. Jesteśmy w półfinale, jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia” – powiedział Hurkacz. „Mamy świetnego ducha zespołowego. Wspieramy się nawzajem. Myślę, że atmosfera, którą tworzymy, pomaga nam grać lepiej”.

Następnym razem Polska zmierzy się z mistrzami Hiszpanii lub Serbii z 2020 roku o miejsce w finale.

Zwycięstwo Chile z Norwegią 2:1 oznaczało, że w środę Serbia musiała pokonać Hiszpanię, aby znaleźć się na szczycie grupy A i awansować do półfinału.

Alejandro Tapelo pokonał Viktora Durasovicia 6-1 6-7 (5) 6:1 i dał Chile prowadzenie przed ósmym graczem. Casper Ruud wyrównał dla Norwegii po zwycięstwie 6-4 6:1 nad Christianem Garinem.

Tapelo i Tomas Barrios Vera wygrali w deblu 6:0 6:4, dając Chile rekordowy ćwierćfinałowy etap 2:1 i opuszczając Norwegię 3:0 po wcześniejszych porażkach z Hiszpanią i Serbią.

———

READ  Struther mści się i wywraca Polskę do góry nogami 14-9 | Wiadomości, sport, praca