Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Juventus: odjęcie 15 punktów od Serie A dla Fabio Paraticiego, zawodnika Tottenhamu, na 30 miesięcy |  wiadomości piłkarskie

Juventus: odjęcie 15 punktów od Serie A dla Fabio Paraticiego, zawodnika Tottenhamu, na 30 miesięcy | wiadomości piłkarskie

Juventusowi odjęto 15 punktów od Serie A za rzekome nieprawidłowości finansowe i fałszywe rozliczenia, a szef transferowy Tottenhamu, Fabio Paratici, został zawieszony na 30 miesięcy we włoskim futbolu za swoje zaangażowanie.

Dwuipółletnia dyskwalifikacja byłego dyrektora sportowego Juventusu, Paraticiego, który obecnie jest dyrektorem zarządzającym ds. piłki nożnej w Tottenhamie, obejmuje prośbę o przedłużenie na działania UEFA i FIFA.

Sky Sports News Skontaktowano się z Tottenhamem w celu uzyskania komentarza w związku z karą nałożoną na Paraticiego – nic nie wskazuje na to, by popełnił on jakiekolwiek wykroczenie podczas pobytu w Tottenhamie.

Decyzja Włoskiej Narodowej Federacji Piłki Nożnej (FIGC) oznacza, że ​​Juventus spadnie z trzeciego na dziesiąte miejsce w tabeli ligi włoskiej, poza europejskimi pozycjami w rozgrywkach.

Juventus poinformował w piątek wieczorem, że czeka na pisemne uzasadnienie nałożenia kar, ale złoży apelację.

Ich prawnicy wskazali również, że doszło do „wyraźnie nierównego traktowania” w porównaniu z innymi klubami, a Sampdoria, Pro Vercelli, Genua, Parma, Piza, Empoli, Novara i Pescara zostały uniewinnione. Mówią, że „nie mogą się doczekać uważnego przeczytania pisemnego uzasadnienia” orzeczenia.

Sąd orzekł również, że były prezes Juventusu, Andrea Agnelli, nie może objąć stanowiska we włoskim futbolu przez okres 24 miesięcy.

zdjęcie:
Były prezydent Juventusu, Andrea Agnelli, złożył rezygnację w listopadzie 2022 roku

Były wiceprezydent Pavel Nedved został zawieszony na osiem miesięcy, a były dyrektor generalny Maurizio Arrivabene został zawieszony.

Juventus zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom i powiedział, że jego konta są zgodne ze standardami branżowymi.

Po odjęciu punktów Juventus spadnie na 10. miejsce w Serie A
zdjęcie:
Po odjęciu punktów Juventus spadnie na 10. miejsce w Serie A

Prokuratorzy wcześniej zalecili odliczenie dziewięciu punktów w związku ze skandalem, w którym rzekomo klub fałszywie zawyżał wartość zawodników i przeinaczył straty.

Zaangażowani urzędnicy – ​​w tym Paracchi – zamierzają odwołać się od decyzji do Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI).

READ  Urban Meyer kopnął Josh Lambo kopnął luz Jacksonville Jaguary Trevor Lawrence aktualizacje wiadomości

CONI ma prawo decydować, czy decyzja jest prawidłowa, czy nie, i nie może zmniejszyć ani zmienić żadnej z kar.

Włoska prasa odpowiada Juventusowi &# 39;  Kara - & # 39;  Juventus & # 39;  i & # 39;  poleciał & # 39;
zdjęcie:
Włoska prasa zareagowała na karę Juventusu – „Juventus gryzie” i „pęsetą”

Kilku graczy Juventusu zamieściło wiadomości wsparcia dla klubu na Instagramie, a Leonardo Bonucci zamieścił zdjęcie grupowe obejmującego zespołu na Twitterze, mówiąc: „Jesteśmy z wami, a najważniejszym dniem jest bycie drużyną, naprzód w drodze”. ”.

Wyroki przychodzą później Cały zarząd Juventusu, w tym Agnelli, złożył rezygnację w listopadzie.

Masowa rezygnacja nastąpiła po tym, jak w zeszłym roku prokuratorzy i włoski regulator rynku Consob przeanalizowali sprawozdania finansowe Juventusu, oskarżając je o fałszywe księgowanie i manipulacje na rynku.

Co więcej, Juventus odnotował roczną stratę w wysokości 220 milionów funtów w zeszłym sezonie – rekordowa opłata w historii klubu.

Następny ligowy mecz Juventusu zmierzy się u siebie z Atalantą w niedzielę.

Reakcja byłych i obecnych graczy