Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Już czas”: Dumna Tasmania gotowa do organizacji swojego pierwszego testu popiołów | Prochy 2021-22

mPrzez większość czasu na południowym lub wschodnim wybrzeżu Tasmanii można poczuć, jak blisko jest Antarktyda. Poczuj to na wietrze. Dziesięć dni lodołamacza przez Standardowe Morza, to ostatni punkt na Ziemi między tobą a nimi. Zatoka odskakuje jak guma. Z boku wyspy zielone brzegi dziobią sól. Nawet gdy nad jej ziemią zawisły roszczenia o lato, wody spływają lodem i zimnem. Funkcja pogody. Tasmania, pochylona z głową zwróconą do wewnątrz jak śpiący ptak, w nieudanej próbie odwrócenia uwagi Białego Kontynentu.

Stolica Hobart znajduje się na południowym wybrzeżu, wiatr wieje w jej twarz, pędząc przez ujście rzeki Derwent. Artysta John Kodelka wymyślił ten kanał, a następnie namalował go, tak pełnym wielorybów, że można chodzić od brzegu do brzegu na ich grzbiecie. To może być prawda raz.

W tym tygodniu Tasmania po raz pierwszy będzie gospodarzem meczu Testu popiołów. „Jest duży”, mówi zwykle niedoceniany Rick Finley. Główny statystyk krykieta ABC Radio spędził całe swoje życie na wyspie. „Wszyscy to wiedzą, ponieważ nie sądzę, abyśmy zarezerwowali kilka dni wcześniej. Ludzie tutaj trochę drapią się po głowach. Mam wrażenie, że nadszedł czas”.

Mówiąc w całym kraju, Tasmania często wydaje się być refleksją. Istnieje cały rodzaj map, dzieł sztuki i logo, które wykorzystują kształt kontynentu bez ostatnich znaków interpunkcyjnych, oraz rodzaj Tasmańczyków, którzy chętnie podkreślają elipsy. W pudełku z kształtami Vegemite – herbatnikami w pasie Australii – na wszelki wypadek znajdują się małe kawałki z Tasmanii.

To uczucie jest uzasadnione. Zdecydowanie najmniejszy stan, z populacją nieco ponad pół miliona, Tassi pozostaje daleko w tyle pod względem zatrudnienia, dostępu do usług zdrowotnych, infrastruktury, inwestycji i prawie wszystkich innych środków. Jest to jeden z powodów, dla których przemysł wyrębu, który tworzy stosunkowo niewiele miejsc pracy, jest nadal silnie chroniony, jednocześnie niszcząc niezastąpione lasy. Stoi to w całkowitym kontraście do rosnącej zależności od turystyki, ale kolejne rządy stanowe nic nie zrobiły. Największa transformacja gospodarcza w państwie była napędzana przez: Muzeum Starej i Nowej SztukiZostał zbudowany prywatnie przez miejscowego Davida Walsha i otwarty w 2011 roku, który obecnie napędza około jednej czwartej ruchu turystycznego Tasmanii.

Nic dziwnego, że Tasmania została zepchnięta na margines krykiet Australia, mimo że jest jednym z sześciu państw członkowskich unii, która obecnie tworzy organ krajowy. Krykiet w Australii rozpoczął się zanim naród istniał i zanim istniały kolonie, z Victorią grającą w Nowej Południowej Walii w 1857 roku. Tarcza Sheffield między tymi koloniami a Australią Południową rozpoczęła się w 1892 roku. Tasmania nie została sprowadzona do Tarczy aż do 1977-1978 pora roku.

Finley widział tę ostatnią erę zmian. „Był okres w połowie lat 80., kiedy przeszliśmy 40 meczów bez zwycięstwa”, mówi. „W 1986 roku w środku zimy doszło do zamachu stanu, mieliśmy osiem wyborów, po jednym dla starej gwardii przeciwko nowej”. Kapitan Dennis Rogers przejął kierownictwo ówczesnego Tasmańskiego Stowarzyszenia Krykieta i szybko nastąpiła reforma.

„Kiedy po raz pierwszy mieliśmy mecz testowy w 1989 roku, był to ogromny dreszczyk emocji. Dorastałem akceptując sytuację. Biorąc pod uwagę wydajność Tasmanian Sheffield Shield, nie było realistyczne, abyśmy mogli organizować mecze testowe nawet na półregularne. Kiedy to się stało, miało to dla mnie sens, ponieważ zmieniliśmy się dzięki ludziom takim jak Dennis Rogers. Ma to dla mnie sens, biorąc pod uwagę, że jesteśmy teraz równorzędnym partnerem, robimy to, co robią inne kraje ”.

Chmury nad Bellerive Oval podczas poprzedniego testu Hobarta dla Australii, pokonując RPA w 2016 roku. Zdjęcie: Robert Cianflone/Getty Images

Jednak niektóre kraje są bardziej równe niż inne. Tasmańczycy rutynowo przechodzili od dwóch do czterech lat między meczami. Niskie tłumy, cytowali urzędnicy krajowi, podczas planowania meczów na początku sezonu międzynarodowego w listopadzie, kiedy pogoda na południu nadal może być zimna. Przydzielili najmniej wylosowane drużyny: odwiedzali tylko Nową Zelandię, Sri Lankę i Pakistan do 2005 roku, kiedy to Indie Zachodnie pojawiły się na liście. RPA została piątym zespołem w 2016 roku, rozłożyć stratę Co doprowadziło do zwolnienia połowy australijskiego zespołu. Powiązany lub nie, Hobart od tego czasu nie był gospodarzem meczu.

Australijscy urzędnicy zrobili to bez przeprosin, rozgrywając pięć rutynowych meczów w sezonach u siebie. Brisbane, Adelajda, Perth, Melbourne, Sydney, Święty Pentagram. Był to ostatni sezon sześciu testów 2018-19, kiedy Indie grały cztery, Sri Lanka dwa razy, a szósty zadebiutował z Canberrą. Ani Canberra, ani Hobart nie mieli po tym nadziei. Następnie 2019-20 to dwa dla Pakistanu i trzy dla Nowej Zelandii. 2020-21 to jeden dla Afganistanu i cztery dla Indii. Dopiero odroczenie meczu w Afganistanie spowodowało dodanie go przed Ashes w latach 2021-22, umieszczając Hobarta z powrotem w kadrze, ale Mecz anulowany po interwencji talibów. Plan za rok jest taki, by dwóch przeciwko Indiom Zachodnim i trzech przeciwko Afryce Południowej. Wejście do prochów Hobarta to tylko przypadek dzięki Żelazna granica Australii Zachodniej.

Uczciwa reakcja w sprzedaży biletów na styczniową grę, kiedy pogoda jest łagodniejsza, może zmienić zdanie niektórych administratorów. Bellerive Oval ma pojemność 20 000, więc nie ma powodu, dla którego nie miałby wyprzedać niektórych dni krykieta w innym miejscu, jeśli oferta jest wystarczająco atrakcyjna. Ale to tasmańska ziemia, zbudowana tuż nad wodą na skraju Derwent, więc rozsądne planowanie jest koniecznością. Mecze testowe w dzień iw nocy, nie za bardzo.

The Spin: Zarejestruj się i otrzymuj nasz cotygodniowy e-mail na temat krykieta.

Bellerive jest częścią zmiany, którą wprowadził Rogers. Obecna ziemia klasy 1 znajdowała się nad zachodnią stroną Derwent, centralną stroną Hobart. Długi most Tasmana sprawił, że wschodni brzeg stał się bardziej praktyczną częścią miasta w 1965 roku. Rogers był na wschodzie i dostrzegł potencjał.

„Teren TCA był tak mały, że nie miał potencjału, aby stać się placem zabaw” – mówi Finley. „Więc podjęto decyzję o przeniesieniu siedziby tasmańskiego krykieta do Bellerive. To był normalny stadion dla klubu, zbudowali go z niczego. Utrzymali skocznię, nie ma to być arena MCG, ale pasuje do miasto, w którym się znajdujemy. Kulminacja tego wszystkiego. Rozwój jest tym, co zobaczymy w tym tygodniu. Z pewnością będzie to jeden z najważniejszych momentów istnienia Ziemi. I powinien być argumentem, że nie powinien to być ostatni czas.”

To jest fragment cotygodniowego e-maila krykietowego Guardiana, The Spin. Aby subskrybować i otrzymać pełną wersję, po prostu odwiedź tę stronę i postępuj zgodnie z instrukcjami.

READ  Nick Kyrgios pokonuje upadek, a Francuz Hugo Humbert awansuje na Wimbledonie