Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

K-pop na ratunek?  Korea Południowa Wszystko na ceremonii zamknięcia obozu harcerskiego

K-pop na ratunek? Korea Południowa Wszystko na ceremonii zamknięcia obozu harcerskiego

K-pop na ratunek? Korea Południowa Wszystko na ceremonii zamknięcia obozu harcerskiego

Globalny obóz odbywający się co cztery lata zgromadził 43 000 skautów w prowincji North Jeolla, ale bezprecedensowa fala upałów spowodowała masowe zachorowania, drużyny z USA i Wielkiej Brytanii wyjechały wcześniej z powodu doniesień o złych warunkach w obozie, a burza tropikalna ostatecznie wymusiła pełną ewakuację.

Skauci zostali rozproszeni po całym kraju i wysłani na sponsorowane przez rząd wycieczki kulturalne, ale koncert „K-pop Superlive” – z udziałem głównych wykonawców, w tym NewJeans i The Boyz – ponownie zjednoczył wszystkich obozowiczów na wielki finał.

Dziesiątki tysięcy skautów w kolorowych mundurach i krawatach, niektórzy z pomalowanymi twarzami i powiewającymi flagami, wypełniło w piątek stadion Mistrzostw Świata w Seulu.

„Ostatnie kilka dni nie było łatwych” – powiedział Ahmed Al-Hindawi, Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Ruchu Skautowego, podczas oficjalnej ceremonii zamknięcia przed koncertem, dodając w głośnych okrzykach, że „wreszcie złożyli nasz obóz razem” ”. .

Premier Han Duk-soo powiedział harcerzom, że ma nadzieję, że „doświadczenia kulturowe, które mieliście w różnych częściach Korei… pozostaną dla was miłymi wspomnieniami”.

Grupy K-popowe, w tym HolyBang, The Boyz, ATBO i The New Six – które były ubrane w kostiumy skautów – wystąpiły następnie przy owacjach na stojąco ze strony głównie Teen Boy Scouts.

Harcerze, z których wielu nosi kolorowe płaszcze, śpiewali, tańczyli iz entuzjazmem wymachiwali świecącymi pałeczkami.

Niektórzy używali swoich smartfonów do robienia zdjęć gwiazd K-popu, a wielu świętowało dziko, gdy aparaty robiły zbliżenia na ich twarze, wyświetlając je na dużym ekranie.

Kontrola ruchu rozpoczęła się w Sangam-dong, obszarze, w którym znajduje się stadion w Seulu, na kilka godzin przed koncertem, co spowodowało duże korki w okolicy. Na miejsce przetransportowano ponad 1000 autobusów skautowych.

Ministerstwo Kultury Seulu poinformowało, że wszyscy harcerze otrzymali w prezencie karty ze zdjęciami BTS, dostarczone bezpłatnie przez agencję Septet, HYBE. Według lokalnych mediów, całkowita wartość detaliczna kart ze zdjęciami wynosiła nawet 800 milionów wonów (600 000 dolarów).

READ  Most ze sznurka: Peruwiańczycy wplatają 500-letniego Inka z powrotem na miejsce | Peru

– „Inkluzywny pomysł” –

Ale nawet gdy rząd przeznacza miliony dolarów na pomoc w nagłych wypadkach, aby naprawić wydarzenie, które było PR-ową katastrofą, krytyka – od fanów K-popu po pracowników sektora publicznego – narasta w związku z podejściem Seulu.

Popularny telewizyjny program muzyczny, który ma prezentować niektóre zespoły występujące obecnie w obozie, został nagle odwołany z nieujawnionych powodów.

A prawodawca Sung Il-jong spotkał się z reakcją fanów K-popu po tym, jak powiedział, że wojsko powinno pozwolić gwiazdom BTS – w przerwie, gdy dwóch członków odbywa obowiązkową służbę wojskową – na ponowne zjednoczenie i złożenie dokumentów.

Felietonista K-pop, Isak Choi, na platformie mediów społecznościowych X powiedział, że plan zdradza „okropną totalitarną ideę, że kraj jest właścicielem K-pop”.

Agencja informacyjna Yonhap poinformowała, że ​​około 1000 pracowników instytucji publicznych – takich jak Korea Development Bank i Korea Electric Power Corporation – zostało „zmobilizowanych” do pomocy przy koncercie.

„Chociaż użyte słowa to„ prośba o współpracę ”, są one prawie na poziomie poboru do wojska podczas wojny” – powiedziała w gniewnej odpowiedzi Koreańska Federacja Przemysłu Finansowego.

Miejsce okazało się również kontrowersyjne, ponieważ droga „murawa hybrydowa”, idealna na imprezy sportowe, zostałaby zniszczona przez scenę koncertową.

„Fani Idola płaczą, gdy ich ulubieńcy są wyciągani w ostatniej chwili. Kibice piłki nożnej też płaczą, ponieważ niszczona jest kosztowna murawa na stadionie” – napisał niezadowolony człowiek na koreańskojęzycznej stronie internetowej X.

„Kto dokładnie korzysta z tego obozowego koncertu?”

cdl/ceb/smw