Kanadyjce Genest odmówiono srebra w keirinie kobiet podczas UCI Track Nations Cup po upadku

Wydawało się, że Laureen Genest z Kanady zdobyła srebrny medal w finale keirin kobiet ostatniego dnia Pucharu Narodów UCI Track w niedzielę w Milton w Ontario, ale spadła po rewizji, zajmując piąte miejsce.

Złoty medal zdobyła Niemka Alyssa Catriona-Brobster, a Martha Bayona z Kolumbii i Katie Marchant z Wielkiej Brytanii awansowały o jedno miejsce, zdobywając odpowiednio srebrny i brązowy medal.

Meksykanka Daniela Gaciola również spadła, zajmując szóste miejsce.

Genest objął prowadzenie przez pierwsze trzy okrążenia, zanim derny zjechał z trasy, ale szybko został wyprzedzony przez Propstera, który nie oddał prowadzenia.

Po wyprzedzeniu Genest — brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich 2020 w keirinie — nie był w idealnej pozycji, ścigany przez kilku czołowych biegaczy i spadający na czwarte miejsce na ostatnich dwóch okrążeniach, ale Kanadyjczyk wydawał się zebrać wystarczająco dużo, by wyprzedzić Bayonę . na drugim miejscu.

Krótko po wyścigu Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) podjęła decyzję Odprawić Genesta „Za to, że nie utrzymali dobrej passy przez ostatnie 200 lat [metres] z wyścigu. Kanadyjski kolarz skręcił zbyt daleko na zewnątrz w ostatnim zakręcie, zanim odzyskał formę. Cycling Canada odwołał się od orzeczenia, które zostało utrzymane w mocy.

Zasada Gaxioli dotycząca lądowania polegała na „zjechaniu w dół w kierunku wewnętrznej części toru i zepchnięciu innego zawodnika z toru”.

24-letni Genest z Levis w Kew wszedł do finału w szczytowej formie, zajmując pierwsze miejsce zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie kwalifikacyjnej.

Dzień po zdobyciu złota nad Bayoną w sprincie kobiet, Kelsey Mitchell z Sherwood Park, Alta zakończyła weekend wygrywając finał pocieszenia Keren, zajmując siódme miejsce.

29-latka nie była w stanie awansować do finału po tym, jak zajęła czwarte miejsce w drugim biegu swojego biegu, tuż za Marchantem.

oglądać | Kanadyjka Kelsey Mitchell zdobyła w sobotę złoto w sprincie kobiet:

READ  Wyniki UFC 290: Volkanovski kontra Rodriguez

Kanadyjka Kelsey Mitchell zdobywa złoty medal kobiet w Pucharze Narodów UCI Track w Milton, Ontario.

Mistrzyni olimpijska Kelsey Mitchell pokonała Kolumbijkę Marthę Bayonę w trzecim i decydującym wyścigu finału sprintu kobiet, zdobywając złoto w Pucharze Narodów UCI Track Nations Cup w Milton, Ontario.

Para Kanadyjczyków zakończyła rywalizację w pierwszej dziesiątce Ligi Kobiet. Maggie Coles-Leicester zajęła siódme miejsce z 80 punktami, a Sarah Van Dam zajęła 10. miejsce z 69 punktami.

Brytyjka Katie Archibald zdominowała rywalizację czterech wyścigów, wygrywając trzy wyścigi i prowadząc w tabeli ze 131 punktami. Srebro wywalczyła Włoszka Elisa Balsamo, a brąz Amerykanka Jennifer Valenti.

oglądać | Co sprawia, że ​​rower torowy jest wyjątkowy:

Czym różni się rower torowy od roweru szosowego?

Ryan Finch, mechanik Cycling Canada, przygląda się rowerowi UCI Track Champions League Kelseya Mitchella i wyjaśnia, co sprawia, że ​​rower na szlaki jest tak wyjątkowy.

Kanadyjski duet Dylan Bebech i Michael Foley ukończyli wyścig Madison na 200 okrążeń mężczyzn na 12. miejscu, tracąc 57 punktów do zwycięzcy, Portugalii.

Klub kolarski – złożony z holenderskiego duetu Vincent Hobezak i Joweri Havick – zwyciężył, a Francja zdobyła odpowiednio srebro i brąz.

Najlepszym kanadyjskim rozgrywającym w wyścigu mężczyzn był Bothwell, Ont. , rodak Nick Wams, który awansował do ćwierćfinału z Muhammadem Shahem Firdausem Sahraumem z Malezji.

Malezyjczyk przegrał w meczu o brązowy medal z Australijczykiem Matthew Richardsonem, a Nicholas Paul z Trynidadu i Tobago pokonał Polaka Mateusza Roddicka i zdobył złoto w finale.

Kanada zakończyła z trzema medalami podczas trzydniowej imprezy w Matami National Cycling Center.

Mitchell zdobyła złoto w sprincie kobiet w sobotę, a wraz z Genest i Sarah Urban zdobyła srebro w sprincie drużynowym kobiet w piątek. Van Damme, Coles Leicester, Ariane Bonhomme i Erin Atwell połączyli siły, by w piątek zdobyć brązowy medal w biegu drużynowym kobiet.

READ  Lewis Hamilton wygrywa 100. wyścig Formuły 1 po szokującej decyzji Lando Norrisa w Witt

oglądać | Kanada zdobywa srebro w sprincie drużynowym:

Kanada zdobywa srebro w wyścigu sprinterskim Pucharu Narodów

Laureen Genest, Kelsey Mitchell i Sarah Urban przegrały z Meksykiem w finale sprintu drużynowego kobiet podczas Pucharu Narodów w kolarstwie torowym UCI w Milton w Ontario.