Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kanadyjscy mężczyźni obiecują w hiszpańskich siódemkach, podczas gdy kobiety słabną

Kanadyjska kobieca drużyna rugby została oszołomiona 17-14 przez atrakcyjną polską drużynę w jednej z największych niespodzianek w historii siódemek kobiet.

Podczas weekendu HSBC World Series Spain Sevens w Ciudad de Malaga kanadyjskie drużyny rugby z siedzibą w Langford dały doping mężczyznom, ale nie kobietom tak bardzo.

Pokazując, jak bardzo spadła pozycja kobiet na brązowych medalach na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016, Kanada była oszołomiona przez kuszącą polską drużynę w jednym z największych problemów w historii siódemek kobiet.

Niedowierzający Polacy krzyczeli i przytulali się radośnie po meczu. Kanadyjczycy również przegrali 22-7 ze Stanami Zjednoczonymi i 33-10 z Australią w trybie wieloosobowym i będą szukać zemsty, gdy dziś rano ponownie zmierzą się z Polską w piątym i szóstym półfinale. W turnieju półfinałowym Stany Zjednoczone kontra srebrnych medalistów Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Francja i Rosja zmierzą się z Australią.

W skład Kanady wchodzą absolwenci Victoria University, Vixe Bamphenitt Boise i Paige Farys, ta ostatnia z Westshore RFC. Elisa Alari również pochodzi z Westshore RFC, a Olivia Apps pochodzi z epoki wiktoriańskiej z Queen’s University. Karen Paquin, medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio, jest również w drużynie w Hiszpanii.

Odbudowujący się zespół kanadyjski będzie szukał najlepszych, gdy od 30 kwietnia do 1 maja w Starlight Arena w Langford będzie gościć kobiecy zespół HSBC Canada Sevens.

Kanada zwyciężyła 2:1 w meczach grupowych mężczyzn w Hiszpanii, pokonując Kenię 19-17 i Walię 26-7, po czym przegrała 38-5 z Francją i awansowała do ćwierćfinału z RPA. Kanadyjczycy przegrali z Blitzboxem 14:0 w meczu ćwierćfinałowym, a dziś rano mieli zagrać ze Stanami Zjednoczonymi w półfinale, które zajmują piąte i szóste miejsce.

W dzisiejszym półfinale turnieju mężczyzn RPA zmierzy się z Australią, a Anglia z Argentyną.

Kanadyjczycy przedstawili swoje następne pokolenie z zespołem w Hiszpanii, w tym Sionem Griffithsem z Mill Bay, również medalistą oszczepem BC High School z Brentwood College i byłym rzucającym oszczepem dla UBC Thunderbirds, zanim producent Cowichan RFC postanowił w pełni skupić się na rugby. Noah Payne z Abbotsford dołączył do dwumetrowego zawodnika Jaziry, który zadebiutował na arenie międzynarodowej w Maladze.

READ  Sporty młodzieżowe 14 lipca 2021

Griffiths i Bain są wśród nowicjuszy wprowadzonych od jesieni, gdy Rugby Canada chce zbudować igrzyska olimpijskie w Paryżu 2024 po przejściu na emeryturę podstawowej grupy weteranów – Victorii Connor Braid, legendy UVic Vikes – Hirayamy, Harry’ego Jonesa, Justina Douglasa i Conora Trainora – do której dotarła Kanada kwadrans Finał Igrzysk Olimpijskich w Tokio zeszłego lata.

Griffiths dołącza do nowej fali, która obejmuje graczy wyspiarskich Brennig Prevost z Glenlyon Norfolk School, Jack Carson z Oak Bay High School, Ciaran Brin z Shonegan Lake School, Anton Ngongo z Claremont High i Matt Berselier z Brentwood College w Mill Bay.

Zostały one zaprezentowane jesienią na turniejach HSBC World Sevens Series, które odbyły się w Vancouver, Edmonton i Dubaju, chociaż nie wszyscy z nich udali się do Hiszpanii z powodu kontuzji lub niedostępności, ponieważ kanadyjska administracja chce szeroko rozpowszechnić sieć i ocenić wielu młodych gracze tacy jak mogą w turniejach HSBC World Series.

Olimpijczycy Phil Berna i Jake Thiel wracają na listę w Hiszpanii po kontuzji. Inny weteran Cooper Coates po czterech meczach prowadził Kanadę w punktacji w Hiszpanii.

Młodsza grupa w Hiszpanii to Griffiths, Bain, Ngongo i Matthew Oworu z Pacific Pride z Langford.

[email protected]