Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rafael Nadal nie może się teraz ukryć: czy chwała może nadejść?

Rafael Nadal Musiał przegapić wiele meczów tenisowych w 2021 roku z powodu kontuzji lewej stopy. Hiszpan nie brał udziału w Wimbledonie i Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020, ale próbował wrócić do sezonu na twardych kortach w Ameryce Północnej, a konkretnie na imprezie ATP 500 w Waszyngtonie.

W meczu z Lloydem Harrisem, który przegrał w trzech setach, Majorcan pokazał, że nie poradził sobie z problemem stopy i przedwcześnie zakończył sezon. W Melbourne Nadal zagrał swój pierwszy oficjalny mecz po długiej przerwie i bez wahania zdobył mistrzostwo ATP 250.

20-krotny mistrz Wielkiego Szlema jest teraz zajęty w Australian Open, gdzie dotarł do 1/8 finału, pokazując doskonałą formę i starając się zdobyć 21. major.

Rafael Nadal nie może się teraz ukryć: czy chwała może nadejść?

Rafa, który zremisował w części remisu, w której nie ma Novaka Djokovica, powalczy o miejsce w finale z Alexandrem Zverevem i Matteo Berrettinim, ale pojawia się Hiszpan z poziomem, który pokazał od początku sezonu być najlepszym. ulubiony; Reklamy frontowe są raczej pomocne, ponieważ Rafa wie, że to naprawdę wyjątkowa okazja, aby wrócić do wygrywania w Melbourne Park.

Nadal mówił na konferencji prasowej o swojej kondycji fizycznej i wątpliwościach, które doprowadziły go przed rozpoczęciem Australian Open. Powiedział: Czy turniej był dla ciebie zagrożony? Oczywiście, że tak. Wszyscy ludzie wokół mnie mieli wiele wątpliwości, czy wezmę udział w turnieju.

Nie tylko podczas Australian Open, mój powrót na ring był wątpliwy z powodu uporczywych problemów z lewą stopą. Dziś nadal istnieją wątpliwości. To kontuzja, której nie możemy wyleczyć, więc musimy znaleźć sposób na kontrolowanie bólu i możliwość gry.

To jest cel. Przez lata Nadal był w stanie dokonać dużych ulepszeń w swojej grze na szybkich nawierzchniach: „W trakcie mojej kariery poprawiłem się na wszystkich nawierzchniach. To zawsze było moim celem. Nie wiem jakie są klucze.

READ  Polska i Ukraina wznawiają rozmowy w sprawie transportu zboża

Przez wiele lat musiałem trochę dostosować swoją grę, ponieważ miałem pewne problemy fizyczne. Myślę, że poprawiłem transmisję, reakcję i pozycję na boisku. Być może lepiej rozumiem tę grę”.