Kanadyjski łucznik Perkins zdobywa brąz na World Games

BIRMINGHAM, AL – Chris Perkins, jedyny kanadyjski strzelec biorący udział w Igrzyskach Światowych 2022, opuści Alabamę z brązowym medalem w konkurencji tarczy złożonej.

W piątek Perkins rozpoczął swoją siłę od zakwalifikowania się na drugie miejsce w grupie 25 strzelców. Jego punkty w drugiej połowie (358) były najwyższe w grupie, a łączna liczba punktów w pierwszej połowie wyniosła 713.

Jedyną grą między nim a holenderskim numerem jeden, Mikem Schlosserem, była środkowa liczba Xs. Ten wynik dał mu pożegnanie do ćwierćfinału, gdzie zmierzył się z Amerykaninem Jamesem Lutzem, wygrywając 148-146. W swoim drugim meczu tego dnia strzelił obok Łukasza Przybylskiego z Polski i ponownie odszedł z wygraną 148-145.

W sobotę Perkins strzelił gola przeciwko Meksykaninowi Miguelowi Becerra w jednym ze swoich dwóch meczów półfinałowych. To był ciężki mecz, a Becerra prowadziła tylko dwoma punktami na drugim końcu. Podczas gdy Perkins i Besera przygotowywali się do dalszej części meczu, dzięki tej niewielkiej przewadze Besera wygrała półfinał i awansowała do meczu o złoty medal.

Potem Perkins szybko odwrócił się i stanął przed Abhishek Verma z Indii o brąz. Po remisie na pierwszym końcu Perkins konsekwentnie prowadził, strzelając tylko dziewięćdziesiąt sekund w całym meczu. Jego potężne strzały doprowadziły go do brązowego medalu w męskich zawodach tarczy złożonej, co jest niesamowitym wynikiem dla kanadyjskiego łucznika.

Igrzyska Światowe to wielodyscyplinowa impreza dla sportów i/lub dyscyplin, które nie są kwestionowane na igrzyskach olimpijskich.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 9 lipca 2022 r.