Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kapitan Hawthorn James Sicily skrytykował swoją reakcję na faul debiutanta w meczu z Western Bulldogs

Kapitan Hawthorn James Sicily skrytykował swoją reakcję na faul debiutanta w meczu z Western Bulldogs

Kapitan drużyny Hawthorn, James Sicily, został odwołany po tym, jak w niedzielę stracił rozum na rzecz innego debiutanta Nicka Watsona.

Kiedy Hawks zmierzyli się z Western Bulldogs, w czwartej kwarcie rywalizacja doszła do finału, gdy drużyny zwyciężyły.

Oglądaj na żywo każdy mecz każdej rundy sezonu Toyota AFL Premiership bez przerw na reklamy podczas gry w Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

W ekscytującym sezonie finałowym sypały się bramki, a Sycylijczyk stracił nerwy na rzecz Watsona, który zmarnował cenną okazję do zdobycia bramki.

Jednak to jego reakcja przykuła uwagę obserwujących fanów i podzieliła świat AFL.

Utrzymując niewielką pięciopunktową przewagę, kopnięcie Jamesa Worbela sprawiło, że Sycylia została sama na pustym 50-punktowym prowadzeniu.

Kierując się w stronę bramki, chciał podać piłkę do Watsona, aby zdobyć łatwą bramkę i zwiększyć przewagę. Jednak sycylijska piłka ręczna minęła cel z dużej odległości.

Gdy Watson tropił piłkę, w końcu złapał ją około 15 metrów dalej, gdy obrońca Terrierów James O'Donnell ją gonił.

Watson poczuł presję i pędził w kierunku bramki, strzelając prosto przez punkty i tracąc jeden punkt do tyłu.

Sicily, podobnie jak kibice Hawks na trybunach, nie mógł w to uwierzyć i pozwolił, aby eksplodowało, gdy machał rękami, po czym spojrzał gniewnie na kolegę z drużyny.

Na szczęście stracona szansa Watsona nie kosztowała Hawks, którzy kontynuowali pokonanie Ogarów.

Jednak reakcja kapitana Hawks została ostro skrytykowana przez widzów oglądających mecz, a wielu z nich obwiniało Sycylijczyków po nieudanym zagraniu ręką.

„Facet ugotował mu jedną z najgorszych piłek ręcznych w historii, a potem się tak zachował” – napisał komentator Brent Ford.

Jeden z użytkowników napisał: „Nie obchodzi mnie, co ktoś powie. Kapitan nie powinien się tak zachowywać, gdy tak młody zawodnik popełnia błąd”.

READ  Zapowiedź: Polska vs Holandia - przewidywania, informacje o drużynach, składy

Nie wszyscy byli pewni, że sycylijski atak był przesadzony, niektórzy krytykowali Watsona za pośpiech i oddanie strzału na bramkę.

„Musisz się wspierać jak małe dziecko” – powiedział Jordan Lewis w komentarzu dla Fox Footy. „James Sicily zrobił wszystko, co było konieczne”.

„Oddając sprawiedliwość Sycylii, była to dokładnie taka reakcja, na jaką mag zasłużył” – napisał jeden z użytkowników.

Ten kontrowersyjny moment był jedynym potencjalnym momentem na radarze dla Sycylijczyka, który przez całe zawody wielokrotnie narażał swoje ciało, aby pomóc swojej drużynie poprowadzić swój zespół do szokującego zwycięstwa.

Sycylijczyk opuścił boisko w połowie pierwszej kwarty po zwichnięciu barku po uderzeniu w murawę po konkursie przecen.

Po przywróceniu ramienia na miejsce Sycylijczyk wrócił na boisko i postawił drużynę na plecach, dominując nad Bulldogs.

Niespodziewanym posunięciem został wypchnięty do przodu w ostatniej kwarcie i na trzy i pół minuty przed końcem strzelił zwycięskiego gola.

To zwycięstwo jest dopiero drugim w sezonie dla Hawks i przesuwa ich na szesnaste miejsce, przed Richmond i North Melbourne.