Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kapitan Kirk ze Star Trek wylatuje w kosmos na pokładzie statku Blue Origin Jeffa Bezosa

Kapitan Hollywood Kirk, 90-letni William Shatner, wystartował przestrzeń W konwergencji science fiction i rzeczywistości naukowej dotrzyj do ostatniej granicy na pokładzie statku zbudowanego przez Jeff BezosFirma Blue Origin.

ten Star Trek Bohater wraz z trzema innymi pasażerami wspiął się w pełni zautomatyzowanej kapsule na około 106 kilometrów nad pustynią zachodniego Teksasu, a następnie w locie, który trwał ponad 10 minut, bezpiecznie zeskoczył na dno pustyni.

Na pokładzie był też 44-letni Chris Buchwezen, mieszkający w San Francisco, australijski inżynier, który został przedsiębiorcą. „Kosmiczny idiota”, który sam siebie nazwał, stał się trzecim Australijczykiem w kosmosie.

Rakieta New Shepard firmy Blue Origin przewożąca pasażerów Williama Shatnera, Chrisa Buchweizena, Audrey Powers i Glenna De Vriesa startuje z kosmodromu niedaleko Van Horn w Teksasie. (AFP)
Rakieta New Shepard od Blue Origin to najnowszy pasażer kosmiczny z lewej, Audrey Powers, William Shatner, Chris Buchwezen i Glenn De Vries.
Rakieta New Shepard od Blue Origin to najnowszy pasażer kosmiczny z lewej, Audrey Powers, William Shatner, Chris Buchwezen i Glenn De Vries. (AFP)

Shatner stał się najstarszą osobą w kosmosie, bijąc poprzedni rekord – ustanowiony przez pasażera podczas podobnego krótkiego lotu na pokładzie statku Bezos w lipcu – o osiem lat.

„To, co mi dałeś, to najgłębsze doświadczenie”, rozpromieniony pan Shatner powiedział Bezosowi po wyjściu z włazu.

„Mam nadzieję, że nigdy nie wyzdrowieję” – powiedział. „Mam nadzieję, że zachowam to, jak się teraz czuję. Nie chcę tego stracić”.

Powiedział, że przejście z błękitnego nieba do absolutnej czerni kosmosu było poruszającym doświadczeniem: „Za chwilę mówisz: ‘Stop, to jest śmierć’. To właśnie widziałem”.

Spadochrony przewożą kapsułę Blue Origin z pasażerami William Shatner, Chris Buchweizen, Audrey Powers i Glenn De Vries do kosmodromu w pobliżu Van Horn w Teksasie,
Shatner stał się najstarszą osobą w kosmosie, bijąc poprzedni rekord – ustanowiony przez pasażera podczas podobnego krótkiego lotu na pokładzie statku Bezos w lipcu – o osiem lat. (AFP)
Mąż Australijczyka Chrisa Buchwezena, Williama Shatnera, Audrey Powers i Glenna De Vriesa. (AFP)

„To nie przypominało niczego, co opisali.

„To było dla mnie bardzo poruszające”.

Fani science fiction mieli okazję zobaczyć człowieka znanego jako kapitan James T. Kirk z statku Starship Enterprise, do którego nie dotarła wcześniej żadna gwiazda amerykańskiej telewizji.

Pan Shatner powiedział przed odliczaniem, że planuje spędzić prawie trzy minuty w stanie nieważkości, wpatrując się w podłogę, uderzając nosem o szyby kapsuły.

„Jedyną rzeczą, której nie chcę widzieć, jest patrzenie na mnie małego zarodka” – zażartował, odnosząc się do fabuły z 1963 roku. Strefa mroku Odcinek zatytułowany Koszmar na wysokości 20 000 stóp.

Pan Bezos jest ogromny Star Trek Fan – założyciel Amazon miał dziwną osobowość w jednym z najnowszych Star Trek Filmy – Shatner jeździł za darmo jako zaproszony gość.

Eksplozja przyniosła nieocenioną moc gwiazd do firmy Bezosa zajmującej się statkami kosmicznymi, biorąc pod uwagę jej atrakcyjność dla wyżu demograficznego, celebrytów i entuzjastów kosmosu. Shatner wystąpił w oryginalnym telewizorze Star Trek Od 1966 do 1969, kiedy Stany Zjednoczone ścigały się o Księżyc i nadal pojawiały się w seriach Star Trek Filmy.

Sam Bezos poprowadził czwórkę na platformę, eskortował ich na platformę wysoko nad ziemią i zamknął właz po tym, jak weszli na pokład 60-stopowej rakiety. Kapsuła New Shepard została nazwana na cześć pierwszego Amerykanina w kosmosie, Alana Sheparda.

„To trudny moment dla nas wszystkich, aby zobaczyć kapitana Jamesa Tiberiusa Kirka w kosmos” – powiedział przed startem komentator Blue Origin, Jackie Cortez.

William Shatner przebrany za kapitana Jamesa T. Kirka w "Star Trek V: Ostateczna Granica."
William Shatner przebrany za kapitana Jamesa T. Kirka w Star Trek V: The Final Frontier. (AFP)

Powiedziała, że ​​podobnie jak wielu innych, do biznesu kosmicznego pociągały ją pokazy takie jak Star Trek.

NASA wysłała najlepsze życzenia przed lotem, tweetując: „Jesteś naszym przyjacielem i zawsze będziesz”.

Podróż nadchodzi, gdy przemysł turystyki kosmicznej w końcu nabiera rozpędu, a pasażerowie wchodzą na pokład statków zbudowanych i obsługiwanych przez jednych z najbogatszych ludzi na świecie.

dziewicza Galaktyka Richard Branson W lipcu odbył podróż w kosmos na pokładzie swojego statku rakietowego, a dziewięć dni później bezos wyruszył w pierwszy lot z załogą Blue Origin.
Elona MuskaSpaceX wykonał swój pierwszy prywatny lot w połowie września, chociaż na pokładzie nie było Muska.

W zeszłym tygodniu Rosjanie wysłali aktora i reżysera na Międzynarodową Stację Kosmiczną w celu realizacji projektu filmowego.

„Jesteśmy dopiero na początku, ale jak cudowny jest ten początek. Jak niezwykłe jest być częścią tego początku” – powiedział pan Shatner w filmie z Blue Origin opublikowanym w przeddzień jego podróży.

Shatner związał się obok Audrey Powers, wiceprezes Blue Origin i byłego obserwatora lotu stacji kosmicznej NASA, dwóch płacących klientów: australijskiego biznesmena Chrisa Buchwezena, byłego inżyniera NASA, który był współzałożycielem firmy satelitarnej, oraz Glena de Vriesa z 3D Software Company Inc.

Blue Origin nie ujawni kosztów swoich biletów.

Obserwatorzy obserwują start rakiety New Shepard firmy Blue Origin z jej portu kosmicznego
Obserwatorzy oglądają start rakiety New Shepard firmy Blue Origin z portu kosmicznego. (AFP)
Rakieta New Shepard firmy Blue Origin przewożąca pasażerów Williama Shatnera, Chrisa Buchweizena, Audrey Powers i Glenna De Vriesa startuje z kosmodromu niedaleko Van Horn w Teksasie.
Pan Shatner powiedział przed odliczaniem, że planuje spędzić prawie trzy minuty w stanie nieważkości, wpatrując się w podłogę, uderzając nosem o szyby kapsuły. (AFP)

Pan Shatner wydobył swoją następną przejażdżkę dla śmiechu w zeszłym tygodniu na New York Comic Con. Aktor powiedział, że Blue Origin powiedział mu, że będzie największym człowiekiem w kosmosie.

“Nie chcę być największym człowiekiem w kosmosie. Jestem zakrwawionym kapitanem Kirkiem!” Trąbienie. Potem wyjąkał przerażonym głosem: “Kapitan Kirk, idzie tam, gdzie nie ma człowieka… Idę co? Dokąd zmierzam?”

Rakieta New Shepard firmy Blue Origin pozostawia smugę dymu po starcie.
Rakieta New Shepard firmy Blue Origin pozostawia smugę dymu po starcie. (AFP)

Przyznał: „Jestem kapitan Kirk i jestem przerażony”.

Żarty na bok, Blue Origin powiedział, że pan Shatner i reszta załogi spełnili wszystkie wymagania medyczne i fizyczne, w tym możliwość wsiadania i wysiadania z kilku lotów do wieży startowej.

Podczas powrotu kapsuły na Ziemię pasażerowie są narażeni na działanie około 6 G, czyli sześciokrotnej siły ziemskiej grawitacji.

Jane Walker z Denison w Teksasie tworzy mural Blue Origin na budynku na sprzedaż w Van Horn. (AFP)

Joseph Barra, barman, który przyleciał z Los Angeles, aby pomóc w obchodach tygodnia premiery Blue Origin, powiedział, że start Shatnera w kosmos był „najgorszą rzeczą, jaką kiedykolwiek widziałem”.

W jaki sposób miliarder Richard Branson skupił się na kosmosie?

„William Shatner wyznacza standardy tego, co może zrobić 90-letni mężczyzna”.

READ  Wyjaśnienie: Czy każdy stan w Australii otrzymuje sprawiedliwy udział w dawkach szczepionki Covid? | Wiadomości z Australii