Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kayak ujawnia najtańszy miesiąc na latanie w 2023 roku i więcej

Kayak ujawnia najtańszy miesiąc na latanie w 2023 roku i więcej

Szczyt sezonu wakacyjnego właśnie się skończył, ale Australijczycy już chcą zarezerwować następne wakacje, ponieważ rośnie liczba wyszukiwań rezerwacji międzynarodowych.

Australijski przemysł lotniczy stanął w obliczu wyboistej odbudowy po blokadzie Covid-19, z niedoborami personelu, długimi kolejkami na lotniskach, gwałtownie rosnącymi cenami i zablokowanymi trasami.

Jednak pomimo trudności popyt na podróże pozostaje wysoki, a liczba wyszukiwań lotów międzynarodowych w 2023 r. wzrosła o około sześć procent w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r. Kajak.

„Wielu z nas właśnie wróciło do pracy, ale nie tylko my czekamy na kolejne wakacje” – powiedziała Nicola Carmichael, Brand Manager KAYAK.

„Dla tych, którzy szukają następnej podróży, miejsca takie jak Londyn, Paryż, Ho Chi Minh City i Stambuł są obecnie popularnymi celami”.

Londyn zajął pierwsze miejsce w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych miejsc w wyszukiwarce turystycznej, a następnie Paryż i Ho Chi Minh City w Wietnamie.

Stambuł w Turcji uplasował się na czwartym miejscu, a Zagrzeb w Chorwacji na piątym miejscu.

Dane opierają się na międzynarodowych wyszukiwaniach hoteli i lotów na KAYAK.com.au i powiązanych markach w okresie od 9 stycznia do 15 stycznia tego roku oraz w przypadku podróży między 1 stycznia a 31 stycznia, które zostały porównane z tym samym okresem wyszukiwania podróży w 2019 r. .

Najlepszy miesiąc na latanie

KAYAK ujawnił również, że październik to najlepszy czas na podróże międzynarodowe w tym roku ze średnią ceną 1431 USD za ekonomiczną podróż w obie strony, co pozwala zaoszczędzić około 247 USD (około 31 procent), jeśli wystartujesz w tym miesiącu.

„Podróżowanie na półkulę północną w sezonie może być prawdziwą oszczędnością portfela, ponieważ bilety lotnicze są niższe w porównaniu z miesiącami szczytu” – powiedział Carmichael dla news.com.au.

„Australijscy podróżni mogą uzyskać świetne oferty lotów w październiku i miejmy nadzieję, że pogoda w końcu będzie letnia po przylocie – a podróżowanie poza sezonem ma więcej zalet, na przykład może być łatwiej zarezerwować ładny pokój w hotelu lub dobrze się bawić Bardziej znane sceny z mniejszą liczbą ludzi wokół.

READ  Polski BKN Orleen inwestuje 1,87 miliarda dolarów w niskoemisyjny, bezemisyjny wodór

„Ceny mogą się szybko zmieniać”.
Ale Carmichael powiedział, że ceny mogą się szybko zmieniać, „więc warto zainwestować czas, aby porównać różne opcje lotu”.

Średnia cena lotu do Londynu wynosi 2102 USD, a liczba wyszukiwań wzrosła o około 236 procent w porównaniu z 2019 r.

Dla Paryża to około 197 dolarów, Ho Hai Minh City i Stambułu odpowiednio 939 dolarów i 2021 dolarów.

Oczekuje się, że ponad 2,2 miliona osób przejdzie przez lotnisko w Sydney podczas tegorocznego świątecznego szczytu, w tym 800 000 pasażerów międzynarodowych.

Szef Strategic Aviation Solutions powiedział, że to wzrost przepustowości lotów Doprowadziłoby to do tańszych miejsc w nadchodzących miesiącach.

„To nie jest skazane” – powiedział Hansford – „to bzdura”.

„Większym problemem jest to, że nie można przywrócić pracowników… ale jako gospodarka odbiliśmy się od Covid znacznie silniej, niż ktokolwiek myślał”.

Tymczasem według KAYAK liczba wyszukiwań lotów krajowych spadła o około 22 procent, co sugeruje, że planowanie podróży zagranicznych może być w tym roku priorytetem dla Australijczyków.

Podobnie liczba wyszukiwań lotów do podróży we dwoje również spadła o prawie jedną trzecią (29 procent, przy czym podróże grupowe i indywidualne wzrosły odpowiednio o około 22 procent i 7 procent.

„KAYAK niedawno przeprowadził ankietę wśród Australijczyków i stwierdził, że około 81 procent z nich czuje się bardziej zdolnych do podróżowania „po swojemu” po pandemii, co oznacza, że ​​priorytetowo traktują robienie tego, na co mają ochotę, aby ich wakacje były idealne. wzrost liczby podróży” – powiedział Carmichael.

KAYAK ujawnił, że przeciętnie najdroższym miesiącem w przypadku pobytów hotelowych na całym świecie jest luty, ze średnią stawką 216 USD za noc (wzrost o około 44 procent w stosunku do średniej rocznej).

Nic dziwnego, że grudzień jest w tym roku drogim miesiącem na pobyt w hotelu za granicą.

READ  Polska mówi, że Katar jest „bardzo ważnym i bliskim partnerem”

Firma ujawniła w oświadczeniu, że „zakwaterowanie w hotelach w miejscach w Azji Południowo-Wschodniej, takich jak Kuala Lumpur, Bangkok i Kuta, kosztuje zwykle mniej niż 200 USD za noc”.

„Tymczasem średnia cena noclegu w europejskich hotelach w miastach takich jak Londyn i Paryż wynosi od 300 do 400 dolarów za noc”.