Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kim Kardashian’s World of Cats: Gatsik przyciąga turystów do polskiego miasteczka

Kota można czasami znaleźć leżącego na kocu w małej otwartej drewnianej skrzyni, wykonanej przez jego właściciela, który od ponad 10 lat mieszka na ulicy Kaszubskiej. Jego dom stał się główną atrakcją Szczecina na Google Maps.

Otrzymawszy dziesiątki pięciogwiazdkowych recenzji, przypinka „Kot Gacek” na mapie, w pobliżu sklepu sprzedającego torby z kocią twarzą, wyparła na pierwszy plan zabytki, w tym renesansowy zamek.

„Jacek to Kim Kardashian świata kotów” – powiedziała Karolina Nowak, dyrektor oficjalnego konta TikTok dla regionu zachodniopomorskiego, w którym znajduje się Szczecin, @pomorzezachodnie. „Turyści zaczęli go szukać tylko dlatego, że zyskał popularność w Internecie”.

Shimon Maksimyuk, który pracuje w centrum informacji turystycznej w Szczecinie, powiedział, że historie osób, które przyjechały zobaczyć się z Jackiem, były „niesamowite”.

„Był pewien człowiek z Norwegii, który leciał samolotem. Twierdził, że to Jacek skłonił go do podjęcia decyzji o przyjeździe tutaj” – powiedział Maksimyuk. „Dzięki Gacekowi turystyka ogromnie się rozwinęła, przekraczając moje oczekiwania i wyobraźnię”.

Niektórzy fani przypisują Gacekowi sławę jego pewności siebie i dobrodusznej twarzy, podczas gdy inni twierdzą, że to jego status celebryty przyciąga gości do miasta znanego już z Zamku Książąt Pomorskich, jego ogrodów i malowniczych nadrzecznych scenerii.

Wśród tych, którzy chcieli zobaczyć Gacka był student historii Khairlin, który pochodzi z Mongolii i mieszka w Niemczech.

„Szukam tego kota o imieniu Jacek” – powiedział Reuterowi. „Mam nadzieję, że ją odnajdę, może dzisiaj, może jutro”.

Część mieszkańców Szczecina jest jednak zaniepokojona. Ludzie dają Gackowi nieodpowiednie jedzenie – mówi Marta Głuczowska, pielęgniarka ze Szczecińskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt.

Jacek nie jest pierwszym zwierzęciem, które przyciąga turystów do polskiego miasta. W 2021 roku golden retriever zostaje najczęściej ocenianą atrakcją turystyczną Gdańska w Google.

(Reportaż Franceski Halliwell i Lenny’ego Schumanna; montaż przez Allison Williams)

READ  Rozpoczyna się polski proces w Chinach sprawa szpiegowska związana z Huawei, Telecom News, ET Telecom