Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

KISS sprzedaje katalog i podobiznę zespołu firmie Pophouse Entertainment

KISS sprzedaje katalog i podobiznę zespołu firmie Pophouse Entertainment

On gra

Niektóre rzeczy nie sąNa zawsze” legendarnego zespołu rockowego KISS po tym, jak kwartet ogłosił, że sprzedał swój katalog, markę i własność intelektualną.

Osoby wprowadzone do Rock and Roll Hall of Fame 2014 podpisali kontrakt ze szwedzką wytwórnią Pophouse Entertainment Group. Firma założona przez szwedzkiego impresario muzycznego Pera Urbana Sundina zapłaciła zespołowi 300 milionów dolarów za przejęcie. Bloomberga wspomniany.

„Pophouse, wiodąca globalna firma zajmująca się rozrywką muzyczną i inwestycjami, ogłasza nabycie katalogu muzycznego, nazwy marki i wizerunków – w tym światowej sławy projektów malowania twarzy – a także znaków towarowych kultowego amerykańskiego zespołu rockowego KISS.” – podała w notatce prasowej sztokholmska firma.

Co Pophouse planuje zrobić z katalogiem KISS?

Pophouse określił tę transakcję jako „przełomowe partnerstwo”, które pozwoli prywatnej firmie rozrywkowej „nadal rozwijać i wzmacniać wyjątkowe dziedzictwo KISS na całym świecie”, w tym „zachowując kultową muzykę, enigmatyczne osobowości i wyraziste obrazy dla przyszłych pokoleń”.

Z oświadczenia wynika, że ​​firma planuje film biograficzny, pokaz awatarów i wydarzenie inspirowane KISS. Firma dodała, że ​​zespół „odegra kluczową rolę w rozwoju projektów” i będzie współpracował z Pophouse.

„Zawsze przecieraliśmy nowe szlaki w kulturze popularnej, a dzięki temu partnerstwu będziemy to kontynuować przez wiele lat” – powiedział w oświadczeniu Gene Simmons, basista i współzałożyciel KISS. To, co robisz, łamie zasady… Przyszłość nie może być bardziej ekscytująca!

Podpisanie kontraktu z Pophouse następuje po tym, jak KISS pożegnał się z trasą koncertową

Podpisanie umowy następuje po tym, jak KISS pożegnał się z trasą koncertową w grudniu 2023 roku, po ostatnim koncercie w Madison Square Garden.

READ  Taylor Swift Australia Eras Tour: 800 000 osób czeka na stronie Ticketek, aby kupić bilety Taylor Swift

„To… koniec drogi” – powiedział Paul Stanley, współzałożyciel i wokalista KISS podczas niedawnego występu w Nowym Jorku. „Brzmi to smutno, ale dziś jest wieczór, w którym świętujemy to, czego razem zrobiliśmy. Nie udałoby nam się to bez ciebie”.

Zanim opadła kurtyna ostatniego występu grupy, na ekranach wideo areny pojawił się komunikat: „Teraz zaczyna się nowa era KISS”. Zaraz po przesłaniu na ekranach pojawiły się cyfrowe awatary zespołu i zaczęły odtwarzać utwór „God Gave Rock and Roll To You”.

Niedawny występ KISS na żywo w Nowym Jorku utorował drogę do podpisania kontraktu z Pophouse

Jak wynika z oświadczenia firmy, fani KISS nie wiedzą, że Digital Avatars to projekt realizowany wspólnie z Pophouse, którego zapowiedź miała miejsce podczas finałowego koncertu zespołu.

„Dzięki magicznemu połączeniu najnowocześniejszej technologii i niezrównanej kreatywności Pophouse zapewni pełne i autentyczne wrażenia KISS zarówno obecnym, jak i nowym fanom przez nadchodzące lata” – stwierdziła firma.

Według Pophouse oferta awatarów ma zostać udostępniona w 2027 roku.

„Nasza podróż z Pophouse napędzana jest chęcią odzwierciedlenia na zawsze różnych aspektów globalnej kultury” – Stanley stwierdził w oświadczeniu. „Rozpoczynając ten projekt, naszym celem jest wplecenie naszego dziedzictwa w tkankę różnych światów, upewniając się, że doświadczenie KISS w dalszym ciągu będzie angażować naszych lojalnych fanów i tych, którzy jeszcze nie odkryli emocji. To partnerstwo to nie tylko rozdział; to wieczna symfonia nieśmiertelności rock'n'rolla.”

Według firmy jedyną inną spółką, jaką Pophouse nawiązał z artystką spoza Szwecji, jest Cyndi Lauper, którą piosenkarka „Girls Just Want to Have Fun” sprzedała w lutym.