Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Klienci Woolworths są wściekli, gdy po cichu wprowadzono nową politykę dotyczącą toreb

Klienci Woolworths są wściekli, gdy po cichu wprowadzono nową politykę dotyczącą toreb

Kupujący Woolworths w wybranych sklepach w Australii Zachodniej będą musieli zapłacić 1,50 dolara za torby z produktami spożywczymi, jeśli zapomną zabrać ze sobą własne, w ramach nowego procesu, którego celem jest przygotowanie supermarketu na kolejną fazę nowych, surowych ograniczeń w zakresie tworzyw sztucznych w tym stanie. Przepisy zaczną obowiązywać w przyszłym roku

Torby siatkowe są obecnie dostępne w cenie 30 centów za opakowanie po trzy sztuki w 12 sklepach Woolies w Australii Zachodniej biorących udział w badaniu. Po zakończeniu wyprzedaży mieszkańcy, którzy zostaną bez toreb z owocami i warzywami, zostaną poproszeni o zapłacenie 1,50 dolara za torbę, aby umożliwić ich ponowne wykorzystanie.

Gigant handlu detalicznego twierdzi, że posunięcie to ma na celu przygotowanie sklepów w Australii Zachodniej na kolejną fazę stanowych przepisów dotyczących jednorazowych opakowań plastikowych, zgodnie z którymi od 1 marca 2024 r. plastikowe torby na produkty zostaną zakazane.

Chociaż niektórzy mieszkańcy Australii Zachodniej zauważyli zmiany i są wściekli, że muszą płacić za nowe torby, Woolworths upiera się, że nowy system jest nadal testowany i przyznał, że dla niektórych będzie to duża „korekta”.

Siatkowe torby będą kosztować 30 centów za trzypak przez następne dwa tygodnie, a następnie będą kosztować 1,50 dolara za opakowanie. źródło. Reddit.

Woolworths „przygotowuje się” na nowe przepisy

„Przygotowujemy się na zmiany, które nadejdą w Australii Zachodniej, a rządowy zakaz dotyczący jednorazowych plastikowych toreb na owoce i warzywa zacznie obowiązywać w marcu przyszłego roku. Dwanaście naszych sklepów w Australii Zachodniej bierze udział w sześciotygodniowym pilotażowym testowaniu Woolworths do Yahoo News Australia: „Wiele różnych opcji pakowania”.

„Klienci robiący zakupy w sklepie pilotażowym będą mogli kupić owoce i warzywa bez worków lub przynieść własne torby wielokrotnego użytku. W naszej ofercie pojawią się także torby siatkowe wielokrotnego użytku.

READ  Wiza indyjska online jest już dostępna dla obywateli RPA, Izraela i Polaków

„Po rozpoczęciu okresu próbnego oferujemy wszystkim naszym klientom zakupy w wybranych sklepach pilotażowych 3 paczki toreb siatkowych Woolworths wielokrotnego użytku za 30 centów. Torby te można używać wielokrotnie”.

W pozostałych sklepach będzie można kupić także jedną siatkową torbę wielokrotnego użytku za 10 centów. Obowiązuje limit dwóch przedmiotów na transakcję.

„Rozumiemy, że będzie to dostosowanie dla klientów i chcielibyśmy podziękować naszym klientom za pomoc w przygotowaniach na nadchodzący zakaz wprowadzony przez rząd stanu Waszyngton dotyczący jednorazowych toreb na owoce i warzywa” – powiedział rzecznik.

Klienci nie są zadowoleni

Chociaż Woolies upierał się, że to posunięcie było odpowiedzią Do wojny rządu z plastikiemNiektórzy kupujący wyrazili frustrację w związku z pobieraniem opłat za nowe torby, a niektórzy sugerowali, że zakup powinien być bezpłatny.

„Co do cholery?” – napisał jeden z wściekłych użytkowników Reddita obok tabliczki ujawniającej cenę toreb siatkowych.

„Tutaj osiąga się kolejny miliard zysków” – stwierdził inny. Inny powiedział: „Nie ma szans, żebym za to zapłacił”. „Czy usunęli także twarde plastikowe opakowanie zawierające 100 g wstępnie posiekanej cebuli, w którym zużywa się 10 000 razy więcej plastiku?” Ktoś inny powiedział.

Niektórzy byli wściekli, inni twierdzili, że dzięki temu posunięciu częściej pamiętają swoje torby wielokrotnego użytku.

Frustracja klientów pojawia się w momencie, gdy gigant supermarketów odnotował zyski netto w wysokości 1,62 miliarda dolarów w ostatnim roku finansowym.

„Po prostu weź ze sobą własne torby”.

Jedna z osób powiedziała: „Jeśli na zakupy zabierasz torby wielokrotnego użytku, nic Cię to nie kosztuje, wytwarza mniej odpadów itp.”. „Dlaczego ludzie muszą pakować rzeczy do toreb? Rozumiem grzyby, fasolkę szparagową i tak dalej, ale dlaczego jabłka i ogórki?” zapytał inny.

Od 2022 r. rząd Australii Zachodniej stopniowo wdraża szereg zmian w przepisach dotyczących tworzyw sztucznych, starając się co roku wycofać z obrotu 9 000 ton plastiku.

READ  Klienci Woolworths dzielą się podziękowaniami przy zamówieniach online

the Pierwszy etap regulacji Weszło w życie 1 stycznia 2022 r., wycofując jednorazowe miski bez przykrycia, pojemniki na wynos, kubki, talerze, sztućce, mieszadła, słomki, styropianowe pojemniki na żywność, grube plastikowe torby i starty balonów z helem.

Od tego miesiąca wycofywane będą mikrokulki, patyczki kosmetyczne z plastikowymi łodygami oraz styropianowe kubki i tacki na surowe mięso i owoce morza. W marcu 2024 r. wejdzie w życie także szereg nowych zmian, w tym wycofywanie toreb na produkty spożywcze, filiżanek do kawy i wszystkich jednorazowych plastikowych pokrywek od kubków.

Czy lubisz dziwne i cudowne środowisko Australii? Dostawać Nowy cotygodniowy biuletyn Zobacz najlepsze historie tygodnia.

czyta hasło

Kliknij tutaj, aby zapisać się do naszego newslettera.